В Україні тяжкохворі пацієнти безкоштовно отримуватимуть таблетки Морфіну

В Україні тяжкохворі пацієнти будуть отримувати знеболювальні ліки безоплатно. Знеболювальні для паліативних пацієнтів додались до програми з відшкодування вартості ліків цього року згідно наказу МОЗ України від 21.08.2023 № 1495.

Зокрема, з 31 серпня у програму відшкодування вартості додаються таблетки Морфіну (Morphine).

Загалом реєстр включає 411 медпрепаратів, 72 – препарати інсуліну, 9 – комбінованих лікарських засобів, 23 – тест-смужки.

“Паліативні пацієнти з важкими захворюваннями або ті пацієнти, які потребують знеболення у ході лікування, зможуть отримувати знеболювальні лікарські засоби безоплатно чи з доплатою”, – зазначили в МОЗ. 

Знеболювальні відпускатимуться за електронним рецептом. Для цього пацієнту варто звернутися до сімейного лікаря (окрім пацієнтів із розладами психіки та поведінки – їм виписати е-рецепт може лише лікар-психіатр).

Отримати знеболювальні препарати за оновленим реєстром можна буде з 31 серпня. Вартість ліків відшкодовується за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Кошти аптекам відшкодовує Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

Довідка. Паліативні хворі – пацієнти усіх вікових груп, які страждають на злоякісні новоутворення у ІІІ-ІУ стадії захворювання, ВІЛ-інфекцію/СНІД, вроджені вади розвитку, серцево-судинні, неврологічні, респіраторні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання та післятравматичні стани, що не можуть бути вилікувані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Чому важливо приймати таблетки для нормалізації тиску
  • Якщо ви так робите, стресу можна не боятися – секрети гормону кортизолу
  • В МОЗ попередили українців не робити помилки. Кров людини не працює, як магніт на холодильнику

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *