У Львові можна безкоштовно пройти мамографію: куди звертатися

У Львові з’явилася можливість безкоштовно зробити мамографію. Це доступно у шістьох медичних закладах. Для того, щоб пройти процедуру безкоштовно, потрібно отримати направлення від сімейного лікаря. Стало відомо, куди звертатися.

Про це повідомили в міському управлінні охорони здоров’я. Відомо, що ще влітку у Львові з’явилася можливість проходити безкоштовну мамографію навіть у вихідний день (в суботу). Це зручно, оскільки чимало пацієнток не могли спокійно прийти на процедуру у будні через роботу. Тепер послуга доступна і в будні, і в суботу.

Наразі лікаря відкрили запис на жовтень. У суботу, 7 жовтня, мамографію можна пройти в таких закладах:

 • 3 міська поліклініка (вул. Повітряна, 99): 09.00-14.30, запис за тел.: 032-226-02-75;
 • Друге медичне об’єднання (вул. Лемківська, 28): 09.00-15.00, запис за тел.: 067-150-16-17.

У суботу, 14 жовтня, процедура доступна в такій лікарні: 4 міська поліклініка (просп. Червоної Калини, 68): 09.00-14.00, запис за тел.: 096-361-61-71.

У суботу, 21 жовтня, послуга доступна в цих закладах:

5 міська поліклініка (вул. Виговського, 32): 09.00-14.00, запис за тел.: 032-236-86-96;

– 6 міська поліклініка (вул. Медової Печери, 1): 08.00-12.00, запис за тел.: 032-247-04-80.

У кожну суботу місяця можна звертатися до цього медичного закладу: Перше медичне об’єднання (вул. Мазепи, 2): 09.00-14.00, запис за тел.: 0800-333-003.

Як пройти мамографію безкоштовно?

Для того, щоб скористатися послугою безкоштовно, потрібно мати направлення від сімейного лікаря. З цим документом потрібно заздалегідь записатися (за номерами, вказаними вище). В такому випадку пацієнткам платити не потрібно.

Чому це важливо?

Медики звертають увагу, що мамографія є найбільш ефективним методом діагностики захворювань молочних залоз. Завдяки цій процедурі можна на ранніх стадіях виявити пухлини. Тобто, на тих стадіях, коли це простіше лікувати. Жінкам віком від 40 років рекомендують робити мамографію обстеження раз на два роки, а тим, кому за п’ятдесят, – щороку. Жінкам, яким немає сорока, для скринінгу зазвичай роблять УЗД молочних залоз.

За даними Інституту раку, кожна 7-8 українка до початку повномасштабної війни мала проблеми з грудьми, але до лікарів зверталась занадто пізно. В результаті рак може перейти на стадію, коли лікування дуже складне. На першій стадії лікування успішно проходить в 95% випадках. 

Безкоштовна медицина в Україні

Також стало відомо, що в рамках проєкту “Збережи усмішку дитині” від брендів Ivoclar Ukraine та INSPE можна безкоштовно скористатися послугою стоматології. Йдеться про лікування карієсу в дітей. Взяти участь у програмі можуть діти військових Збройних Сил України, а також діти зі статусом Вимушено переміщених осіб віком до 12 років.Для отримання безкоштовного лікування карієсу потрібно надати:

 • Довідку, яка підтверджує статус Вимушено переміщеної особи;
 • Копію свідоцтва про народження дитини;
 • Документ, що підтверджує особу батька або матері (або опікунів).

Крім того, в Україні в рамках “Програми медичних гарантій” громадяни можуть отримати медичну допомогу при інсульті та інфаркті. У Міністерстві охорони здоров’я радять одразу звертатися до свого лікаря, якщо помітно змінився тиск, серцебиття стало частіше. За потреби лікар відправить пацієнта на проведення електрокардіограми, аналіз крові на загальний холестерин, швидкий тест на тропонін. З електронним направленням ці послуги для пацієнта будуть безкоштовними. У медичних закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я, пацієнту з інфарктом чи інсультом надаються безоплатно наступні послуги:

 • діагностика (КТ, МРТ, ангіографія, лабораторні дослідження);
 • проведення тромболітичної терапії (при інсульті), стентування (при інфаркті);
 • цілодобовий моніторинг стану пацієнта в реанімації;
 • медична реабілітація в гострому періоді;
 • лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів та витратні матеріали;
 • ліки та медичні засоби, які закуповуються централізовано за кошти бюджету (наприклад, стенти);
 • харчування в стаціонарних умовах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 • МОЗ замінить статус інвалідності: що буде натомість
 • Грип, ковід чи кір: в МОЗ пояснили, що найбільше загрожує українцям цього сезону
 • Центр Незламні пропонує безкоштовне лікування рубців постраждалим від війни: як скористатися
 • Чому у жовтні у людей скаче тиск і болить голова: винні гормони тривоги

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *