Українці можуть дізнатись про виробників протезів: новий дашборд з їхнім переліком

Відтепер українці, які хочуть отримати протези, ортези та ортопедичне взуття, зможуть переглядати інформацію про розташування підприємств та їхні контактні дані. Там доступна інформація про спроможність підприємства у виготовленні протезів верхніх та нижніх кінцівок. Ця дозволить зрозуміти, чи доведеться чекати у черзі на протезування. 

Як зазначили у Мінсоцполітики, дашборд забезпечує відкритий доступ до інформації про виробників протезів. Це дозволить громадянам бути більш інформованими про те, які підприємства працюють в їхньому регіоні. 

“Людина, якій потрібен протез, має отримати його якнайшвидше, щоби якомога скоріше відновити функціональність та покращити якість свого життя. Ми працюємо над тим, щоб зробити процес протезування максимально простим і доступним. Відтепер, обираючи протезне підприємство, будь-хто може онлайн перевірити його завантаженість. Ця інформація дозволить зрозуміти, чи доведеться чекати у черзі на протезування”, – зазначила міністерка соцполітики України Оксана Жолнович. 

Інформація про виробників протезів в Україні з дашборду Мінсоцполітики

Інформація про виробників протезів в Україні з дашборду Мінсоцполітики

Щоб отримати якісний протез, не потрібно чекати встановлення інвалідності, збирати кошти та їхати за кордон: держава забезпечує протезом кожного, хто його потребує. Безоплатно протези можуть отримати не лише військові, а й цивільні, які постраждали внаслідок воєнних дій. Для військових гранична вартість протеза, яку покриває держава, втричі вища. Максимальна компенсація вартості — 2 мільйони гривень. Ця сума дозволяє гарантувати високу функціональність протеза.

Алгоритм дій із протезування за державною програмою можна переглянути тут. Наразі в Україні працює близько 50 протезно-ортопедичних підприємств, які внесені до Реєстру Держлікслужби як виробники медичних виробів, що відповідають умовам технічних регламентів.

Чи потрібно для отримання протеза проходити МСЕК

Наразі не існує жодного нормативно-правового акту, який би передбачав необхідність для військових проходити МСЕК та встановлювати інвалідність для отримання протеза. Натомість для отримання протеза військові повинні мати:

  • паспорт громадянина України (або посвідка на постійне/тимчасове проживання; посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; тимчасове посвідчення громадянина України) та ідентифікаційний код;
  • висновок військово-лікарської комісії;
  • довідка про обставини травми від командира військової частини;
  • посвідчення учасника бойових дій (за наявності).

Разом із цими документами потрібно заповнити і подати заяву про необхідність забезпечення протезом. Відсутність посвідчення учасника бойових дій не є підставою для відмови у забезпеченні протезом. Про алгоритм отримання протеза читайте за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Хто заробляє на протезуванні бійців. Чому лікарням не вигідно рятувати здоров'я поранених
  • Безоплатне зубопротезування та безкоштовні ліки для військових: хто має право, як отримати
  • Пенсія по інвалідності військослужбовцям: які виплати призначаються

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *