15 найцікавіших фактів про пінгвінів

Що ви, власне, знаєте про цих пташок у смокінгах, крім того, що вони дуже симпатичні та милі? Розгляньмо світ пінгвінів у фактах, інформує Ukr.Media.

Майже всі пінгвіни живуть у південній півкулі

17 видів пінгвінів (деякі вчені кажуть, що їх 20) проживають на території між Антарктидою, Аргентиною, Австралією, Чилі, Новою Зеландією і південною Африкою. Єдиним винятком є галапагоські пінгвіни, які живуть недалеко від екватора на Галапагоських островах і час від часу випадково опиняються у водах північної півкулі.

Пінгвіни давно існують

Якось один любитель пошуків копалин виявив кістки вимерлого предка пінгвіна, і вчені стверджують, що йому 61 млн. років. Це означає, що він, ймовірно, пережив динозаврів, які вимерли 65,5 млн. років тому. Якщо звернути увагу на рештки, цей доісторичний птах міг літати та виростав до 10 м. у висоту.

Пінгвіни багато їдять

Пінгвіни — м'ясоїдні тварини, а їхній раціон складається з риби, криля, крабів, кальмарів і інших морських тварин. Вони можуть поглинати до 1 кг їжі щодня протягом літніх місяців, і лише третину цього обсягу взимку.

Вони чхають

Однак не від застуди. Оскільки пінгвіни їдять багато морепродуктів, разом із їжею в організм потрапляє чимало солоної води. Щоб позбутися від всієї цієї солі, їх надочноямкові залози фільтрують її з кровотоку, а потім пінгвіни виділяють сіль через дзьоби або з допомогою чхання.

Найменший пінгвін, можливо, найсимпатичніший

Маленькі блакитні пінгвіни (вони так і називаються «малі пінгвіни») дійсно крихітні. Вони ростуть до 25-30 см у висоту, а дорослий пінгвін важить лише 1,5 кг.

Імператорські пінгвіни є найбільшим видом

Їхній зріст майже 1.2 метра, і вони можуть важити до 40 кг.

Пінгвіни — досвідчені плавці та дайвери

Ні, ці милі птахи не можуть літати. Натомість вони використовують свої крила, щоб літати під водою (так би мовити) зі швидкістю до 40 км на годину.

Вони ходять перевальцем

Тіла пінгвінів такої форми, щоб легко ковзати під водою: довге тіло і короткі ніжки. Тому, коли вони ходять по суші, то виглядають досить незграбними. Вони також пересуваються стрибками, ковзають на животах і використовують ноги та крила, щоб контролювати швидкість.

Вони проводять більшу частину часу у воді

Пінгвіни проводять близько 75 % свого життя у воді. На суходіл вони вибираються, щоб паруватися, відкладати яйця і вирощувати дитинчат.

Тепер про пінгвиняток

Їх називають курчатами або пташенятами. Пінгвинятка утворюють невеликі групи або, так би мовити, ясла: так вони спільно стежать за наближенням хижаків і зігрівають один одного, в той час як їхні батьки добувають їжу.

Пінгвіни романтичні

Деякі види пінгвінів утворюють пари на все життя (наприклад, золотоволосий пінгвін). Ці закохані демонструють свої почуття один одному у своєрідному танці: вони хитають головами та голосно квокчуть.

У шлюбний сезон птахи живуть величезними колоніями

Більшість видів пінгвінів спаровуються і висиджують пташенят у великих групах, які називають колоніями, з метою безпеки та колективного захисту. Ці групи можуть нараховувати від кількох сотень до сотень тисяч пінгвінів!

Тато-пінгвін висиджує яйця

Принаймні, самці імператорського пінгвіна так і роблять. Вони не сидять на яйцях, як курки, а кладуть їх на лапи та накривають черевною складкою, так званою виводковою сумкою. Самці проводять так два місяці, без їжі і в суворих погодних умовах, поки мами не повернуться з їжею для молодняку.

Їхні оперення — відмінний камуфляж

Коли пінгвіни плавають, їхні чорні спинки роблять їх невидимими для хижаків зверху, а білі животи зливаються з яскравим сонячним світлом, що проходить через хвилі, і їх не бачать хижаки знизу.

Пір'я також зберігає тепло

У пінгвінів немає підшкірного жиру для термоізоляції, як в інших морських тварин, але для цієї мети у пінгвінів є пір'я. Зокрема, в імператорських пінгвінів близько 100 пір'їн на 1 кв. см. Пір'я знизу утримує тепле повітря біля шкіри, а пір'я зверху стають холоднішими навколишнього повітря, щоб зберігати тіло в теплі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *