Чому собака позіхає: справа не завжди у втомі або бажанні спати

Так, собаки теж позіхають. Причому позіхання у тваринному світі навіть більш поширене, ніж у людей, але часто за ним стоять зовсім інші причини, ніж у нас. Варто заздалегідь вивчити, про що може сигналізувати позіхання вашого вихованця, щоб краще розуміти його. Іноді це просто втома, а іноді йдеться про проблеми зі здоров'ям, інформує Ukr.Media.

Ознака втоми — найочевидніше

Найпоширеніша й очевидна причина позіхання у собак проста: він втомився і хоче спати. Те ж саме стосується і перших хвилин неспання відразу після пробудження. Як і люди, собаки також схильні сильно потягуватися, коли позіхають після сну.

Однак досі не зрозуміло, чому саме люди і тварини позіхають від втоми. Думка про те, що при цьому збільшується вміст кисню в крові, нині вважається спростованою. У будь-якому разі позіхання перед сном у собак є найчастішим явищем.

Позіхання, як заспокійливий сигнал

Усі ссавці і навіть деякі птахи позіхають. Велику роль тут відіграють соціальні зв'язки. Це пояснює, чому позіхання також заразне для собак: так вони показують, що належать до однієї соціальної групи, до своєї зграї. Часто таке "фальшиве" позіхання сприймається як прояв співчуття.

Це узгоджується з дослідженнями, які показують, що дуже маленькі діти, які менш емпатичні, не повторюють позіхання за іншими. Але починають робити це в більш старшому віці, коли приходить розуміння соціальних зв'язків. Позіхання у собак може мати різне значення залежно від ситуації.

Наприклад, якщо собака зробив щось не так, він може позіхнути, щоб заспокоїти вас. Позіхання — це один із так званих сигналів заспокоєння: ваш собака намагається уникнути конфліктів. У цьому плані позіхання може бути корисним для чотирилапого друга. Вона дає йому додатковий час і фізично розслабляє напружену ситуацію.

Що робити, якщо собака часто позіхає

Зазвичай, якщо ваш собака час від часу позіхає, вам не потрібно нічого робити. Однак позіхання як заспокійливий сигнал може дати вам цінну інформацію про життя з вашим чотирилапим другом. Наприклад, якщо пес стривожений, позіхання може заздалегідь показати вам, які зовнішні обставини дратують його.

Важливо також знати, що позіхання у собак завжди передує блювоті. Тобто, позіхаючи, собака дає зрозуміти господареві, що його нудить. Зазвичай так відбувається, якщо вихованця закачує в транспорті. Але можуть бути й причини, пов'язані з проблемами зі здоров'ям.

Позіхання може допомогти вам краще зрозуміти свого собаку. Вихованець робить так, коли чогось боїться? З'ясуйте причину страху й усуньте її. Йому погано? Терміново вирішуйте, у чому справа. Можливо, песику потрібна лікарська допомога. Якщо ж усі тривожні причини будуть виключені, ви будете впевнені, що це просто втома. Тоді розслабтеся і відпочиньте разом із пухнастим другом.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *