5 цікавих фактів про слонів, які ви не знаєте

Одного разу природоохоронні організації всерйоз занепокоїлися, що чисельність цих милих громадін швидко скорочується. Тому тепер 22 вересня – щорічний Всесвітній день захисту слонів, інформує Ukr.Media.

А ти знала, що слони теж бувають лівшами і правшами? А що вони одні з найрозумніших тварин на планеті? Ні? Ось тобі ще кілька цікавих фактів.

Слони сплять всього 2-3 години на добу

Для гарного фізичного і емоційного стану людині потрібно в середньому 8 годин сну. Коли ти спиш менше, і міркувати стає важче, і відчуваєш ти себе неважливо. Слони так довго спати не можуть – тому що дуже хочуть їсти 🙂

Слони змінюють зуби 6-7 разів

У людини все просто – спочатку виростають молочні, потім їх змінюють корінні. І якщо з цими щось не так, допоможе тільки стоматолог. У дикій природі у слонів немає стоматологів, а зуби швидко зношуються – тому що вони дуже ненажерливі тваринки. На щастя, природа про все подбала. Нові кісткові утворення ростуть у задній частині рота і поступово виступають вперед.

Слони пам'ятають майже все

У цих тварин дуже великий мозок – він важить приблизно 5 кг і в ньому уміщається величезна кількість інформації, яка зберігається багато-багато років. Ось, наприклад, був випадок в одному з американських заповідників. Одного разу туди привезли нову слониху. На подив співробітників, одна з місцевих слоних її впізнала і їй дуже зраділа. Виявилося, що тварини знайомі по цирку, в якому разом працювали… 23 роки тому.

А ти зараз згадаєш, що вивчала, скажімо, на уроках біології в шостому класі?

Слони все чують

Слух у них приголомшливий! По-перше, ці дивовижні тварини здатні вловити частоти, які недоступні людському вуху. А ще завдяки незвичайним клітинам на шкірі ніг вони вміють визначати, звідки точно виходить звук.

Слони махають вухами від радості

Ти теж встигла подумати, що у людей цей орган дуже невиразний? Почекай, ось тобі ще один привід для заздрості. Знаєш, як вітається слон? Він доторкається хоботом до рота іншого слона, а потім вони ще можуть трошки потертися тілами. Мі-мі-мі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *