Птах стукає у вікно – чого чекати, які прикмети

Прикмети, якщо птах стукає в вікно, вважаються в народі поганими. Нижче ми розповімо про різні трактування цього знаку, а також, що робити, щоб відвести біду, інформує UkrMedia.

Птах стукає у вікно: до лиха чи до добра

Птах у вікно стукає – прикмета погана. Вважається, що в пернатих вселяються душі померлих. А прихід мерця в будинок – це завжди погано. Він або покличе з собою, або хоче попередити про можливу біду.

Так і з'являються прикмети. Спочатку птах прилітає до вікон, а потім люди помічають, що з ними відбувається щось погане. Наші предки збирали такі збіги.

Є й інше пояснення. У давнину покійників виносили через вікна, а не через двері. Саме тому з'явилася погана прикмета: птах постукав у вікно – посланник зі світу мертвих прийшов в будинок.

Народній мудрості заперечують біологи – найчастіше птахи наближаються до людини та її житла за їжею. Якщо голуб стукає в вікно – це означає, що йому бракує їжі, а не швидких бід на ваш будинок.

Погані прикмети: пташка стукає в вікно

Що робити, якщо у вікно постукав птах? Зверніть увагу на поведінку дітей. Наші предки вважали, що вони можуть бачити мертвих.

Малюк радісно реагує на пернатого прибульця – значить, він не приніс поганих звісток. Плаче при стукоті горобця у вікно – прикмета працює, необхідно вжити заходів.

Сорока стукає у вікно – прикмета

Не проганяйте птицю з підвіконня, а запропонуйте їй частування і скажіть:

Прилітай за їжею, не прилітай за душею.

Інший спосіб – це прив'язати до вікна червону стрічку. Вважається, що вона відлякає негатив, який пернаті створіння несуть у будинок.

Цікаво, що червону нитку ви можете прив'язати як заздалегідь, так і коли побачили птаха. Проганяти його при цьому не треба.

Окремо варто згадати і про самих відвідувачів.

Голуби здавна символізували надію, хороші вісті, світ. Сама прикмета говорить про те, що хтось із померлих друзів або родичів турбується про вас. Не проганяйте птицю, погодуйте її і пом'яніть померлих близьких.

Ще один варіант – покришити черствий хліб голубам у церкві. Вважалося, що таким чином ви задобрите світ мертвих.

Плиска стукає у вікно – прикмета суперечлива. З одного боку, ця пташка вважається провісником весни, а з іншого – є символом сліз. Це стосується білої плиски. Приліт такої птиці говорить про швидкі сварки, образи з близькою людиною. Також це погана прикмета для вагітних. Кольорова плиска приносить радість і веселощі в будинок.

А ось однозначно погана прикмета – ворона стукає у вікно. Ці птахи у слов'ян вважалися провідниками між потойбічним світом.

Що в цьому випадку робити, запитаєте ви. Звичайно ж, почистити будинок. Мається на увазі як звичайне вологе прибирання, так і обхід зі свічкою і молитвами. Рекомендується відвідати церкву.

Є і народні язичницькі способи. Наприклад, наймолодший член родини, але старше семи років, має зібрати в будинку всі дрібні монети і віднести їх на перехрестя. Там він залишає гроші зі словами:

Біда, відкуп візьми, по п'ятах за нами не ходи, нікого не чіпай, іди своєю дорогою!

Назад дитина повинна повертатися не обертаючись і ні з ким не розмовляючи.

Також закликають на допомогу домовика. Для цього йому три дні поспіль залишають частування зі словами:

Домовик, господине, мій дім, сім'ю захисти, відведи біду. Ось тобі частування, а нам дай розраду.

Не радять при появі ворони біля вікна починати нову справу, робити великі покупки і складати плани на майбутнє.

Синиця б'ється у вікно – прикмета

В давнину цю птицю асоціювали з Синім птахом щастя, який приносить удачу і хороші новини. Самотня людина знайде обранця, в родині буде довгоочікуване поповнення, а може зростуть доходи глави сім'ї. У старовину список доповнювали ще хорошим урожаєм, але зараз ця частина прикмети не так актуальна.

Деякі повір'я називають синицю не вісницею щастя, а птахом смерті. Вона уособлює душу померлого родича, який прийшов за кимось із близьких. Деякі і зараз вірять, що якщо синиця б'ється у вікно – це прикмета до смерті когось із родичів. Є і більш оптимістична версія цього марновірства – синиця стукає в вікно до матеріальних втрат.

Складно сказати, в які прикмети слід вірити. Більшість людей воліє показувати себе скептиками, коли мова йде про погані прогнози, і радіти, якщо є хороші знаки. Чекати смерті родичів або заздалегідь переживати щодо збитків – в будь-якому випадку погана ідея, тому можна налаштувати себе на негатив. Це явище іноді називають самопорчою – людина налаштовується на погане, що і відбувається.

Важливо розуміти, що прикмети частіше збуваються, якщо ви в них вірите. Будете думати про птаха, який постукав у вікно, і розповідати всім про свої сумніви і страхи – прикмета обов'язково збудеться.

Інша справа, якщо ви не звернете на це уваги і забудете – тоді і прикмета не спрацює. Завжди пам'ятайте про адекватну оцінку того, що відбувається. У місті безліч птахів щодня сідає на підвіконня житлових будинків, і це не приносить нещастя господарям квартир.

Наші предки не дарма вірили в подібні речі, та й самі прикмети перевірені століттями. У будь-якому випадку, вибір за вами: вірити чи ні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *