Через ці 10 причин ваш кіт робить свої справи повз лоток

Начебто була у вас нормальна кішка. І раптом вона "зламалася": почала ходити до туалету повз лоток. Чому таке відбувається? І що потрібно зробити, щоб неприємні сюрпризи не повторювалися?

Почнемо з того, що ви щойно завели кошеня. І воно просто поки не "вивчило" перший урок. Доведеться набратися терпіння. Слідкуйте за вихованцем і несіть його до лотка щоразу, коли він збереться присідати у недозволеному місці. Якщо котик все ж таки зробить свої справи повз, забираємо екскременти, перекладаємо у лоток, садимо туди ж вихованця, показуємо як закопувати. Калюжу посипаємо наповнювачем, пересипаємо мокрий наповнювач у лоток. Ведемо кошеня по підлозі до лотка. Не турбуйтеся, цей процес не буде нескінченним, кішки — розумні створіння, вже через 3-7 разів вихованець повинен засвоїти, що від нього вимагається, інформує Ukr.Media.

Чому кішки ходять повз лоток

Набагато складніше, коли лоток починає ігнорувати доросла тварина, яка до цього чудово справлялася зі своїми "обов'язками". Розберемося з причинами, через які це відбувається.

Самі ж у туалеті зачиняєтеся

Ви не повірите, але кіт може соромитися. І якщо ви поставили лоток десь у коридорі, на проході, або поруч з його мискою з їжею, такий вихованець точно буде ігнорувати його. А чого ви хотіли? Ви ж не робите свої справи на кухні або у коридорі. Ось і кіт не хоче, щоб усі це бачили. А також — їсти поруч з горщиком. Це дуже гидливі істоти.

Пошукайте більш затишний і краще темний куточок для лотка, щоб тварина не відчувала себе під час сечовипускання актором на знімальному майданчику. Якщо немає такої можливості, у вас студія або маленька квартира — придбайте закритий лоток-будиночок.

Тут страшно

Причина може бути суто психологічною. Коли тварина робить свої справи, вона не повинна відчувати невпевненість або страх. Тому кішка не сяде у лоток, який хитається під її вагою.

Я більший, ніж ти вважаєш

Ваш дорослий вихованець раптом припинив ходити у звичний лоток? Подивіться, а раптом йому елементарно незручно. Він просто виріс, а лоток — ні. Легше знайти інше місце, ніж сидіти у незручній позі.

Кішку мені, кішку!

Ще одна проблема підрослого вихованця — статеве дозрівання і статеве полювання. Щойно воно почнеться, нестерилізована тварина приймається мітити все підряд. Не думайте, що цією справою займаються лише коти. Котячий організм влаштований таким чином, що коли їх статевий інстинкт не задоволений, у тварин починаються гормональні збої, які впливають на поведінку. Загалом, якщо проблема виникла (а вона обов'язково виникне) — замисліться про стерилізацію.

Фу, тут брудно

Є кішки, які ніколи не підуть у лоток вдруге, якщо вже там були. Такі ось чистьохи. Не усім, звичайно, дістаються такі примхливі вихованці. Але взагалі кішки — дуже охайні тварини. Тому намагайтеся чистити і мити лоток, щоб не знаходити сюрпризи у квартирі.

Така ж ситуація, якщо у будинку кілька котів. Вони не ходитимуть у "чужий" лоток, або той, хто домінує — просто не пустить другого у лоток. Потурбуйтеся про наявність другого лотка, нехай у тварин буде особистий простір.

Наскільки часто чистити лоток? Кал прибирайте одразу після того, як тварина вийшла з лотка, наповнювач, намочений сечею — один раз на день. Повністю замінювати вміст лотка потрібно один раз на три дні. Якщо ви цілий день на роботі, а ваш вихованець гидує йти на лоток, якщо там є кал, то ставте коту ще й другий лоток.

Чим це тут пахне?

Ви помили лоток сильнодіючим миючим засобом та ще ароматизатором "залакували"? Тоді не дивуйтеся, що кіт вистрибує з лотка. Нюх у котів набагато сильніший за людський. Те, що вам здається приємним запахом, для тварини — удар по нюху. Намагайтеся використовувати нейтральні засоби без аромату.

А куди закопувати?

Часто лотки продаються з сіточкою і господарі тварин не кладуть зверху наповнювач, мовляв, так легше прибирати. А кішки з цим не згодні! У кота рефлекс — екскременти треба закопати. А якщо прибратися не вдається — кіт почне закопувати свої "відкладення" у ваші речі, у взуття, або куди там ще можна заховати?

Занадто гарне

Що ви це там насипали у лоток? Новий наповнювач? Ой, ну навіщо такий? Я ж просто до туалету хотів… Кішки — не фанати змін. Новий наповнювач може їх не влаштувати.

Бідолашний я

На тлі стресу або хвороби тварина теж може сходити повз лоток. Кішка могла не встигнути добігти до лотка за наявності циститу. Або у неї сечокам'яна хвороба, і тварина пов'язує свій біль під час сечовипускання з "поганим лотком", який робить їй боляче. Несанкціоновані калюжі, жалібне нявкання, яке ваш вихованець видає, сидячи у лотку — привід насторожитися і віднести тварину до ветеринара.

Похилий вік

На жаль, наші домашні тварини старішають набагато раніше, ніж ми. І у літньому віці, так само як люди, можуть страждати на нетримання. Якщо до цього ще додасться стареча деменція, то з цим треба змиритися. Ваш кіт дійсно зламався. Він постарішав. Придбайте кілька лотків і розставте їх скрізь. Тоді буде спокійніше вам і зручніше вихованцеві.

Що робити, щоб кішка не ходила до туалету повз лоток

Позбавтеся від запаху

Це потрібно зробити у першу чергу. Промийте "місце злочину" сильнодіючими засобами. Але цього може виявитися недостатньо. Нагадаємо, нюх кішки — набагато сильніший за людський і "свій" запах вона легко відрізнить.

Придбайте у зоомагазині ферментативний очищувач, який повністю усуває молекули, що викликають запах, обробіть ним плями.

Відлякайте неприємним запахом

Можна купити спеціальний спрей-відлякувач, такі зараз теж продаються. Кішка більше не буде "чинити замах" на оброблене місце. Або побризкайте вподобане вихованцем місце цитрусовими. Кішки цей аромат не полюбляють.

Поставте на це місце миску з кормом

Ця порада — з розділу зоопсихології. Як ви вже зрозуміли, кішки дуже гидливі, і не полюбляють їсти там, де роблять свої справи. Ось і поставте біля "місця злочину" миску з їжею. Або пригощайте кішку ласощами саме там.

Покажіть вихованця ветеринару

Якщо тварина захворіла, ви можете їй допомогти, звернувшись до ветеринара. Він же, до речі, скаже, чи не пов'язані проблеми з природним старішанням вихованця. У такому разі вам допоможуть спеціальні котячі памперси.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *