Чи корисна картопля для домашніх тварин?

Ветеринари розвінчали поширений міф про шкоду картоплі для домашніх тварин. Багато господарів вірять, ніби цей коренеплід шкодить тваринам. Але це відповідає дійсності, інформує Ukr.Media.

Собаки — всеїдні тварини і здатні чудово перетравлювати вуглеводи. Для кішок вуглеводи не обов'язкові, тому що енергію вони одержують з білків та жирів. Вуглеводи важливі для тих вихованців, здоров'я яких потребує обмеження білків та жирів у раціоні. Наприклад, при деяких хворобах шлунково-кишкового тракту, печінки або нирок. Ветеринари відзначають, що картопля містить багато корисних вітамінів та мінералів. Також вона обмежена за вмістом фосфору, що робить її безпечною для вихованців з проблемами нирок та сечокам'яною хворобою.

Однак важливо пам'ятати, що в сирій картоплі є алкалоїд соланін, що викликає отруєння. Вихованцям рекомендується давати виключно варену картоплю.

Незважаючи на всі переваги картоплі, важливо дотримуватися певних правил і обмежень. Спеціаліст з домашніх тварин може надати рекомендації з введення цього овоча в раціон тварини. Не рекомендується подавати картоплю у великих кількостях або разом з шкідливими інгредієнтами, такими як цибуля або часник.

Загалом, збалансована дієта — це запорука здоров'я та довголіття наших улюбленців. Включення картоплі до раціону з правильними порціями і поєднанням з іншими корисними інгредієнтами допоможе надати тварині додаткову користь і насолоду від їжі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *