Чому більшість дорослих кішок до власного відображення в дзеркалі абсолютно байдужі

Господарі тварин часто дивуються — чому кіт не реагує на власне відображення в дзеркалі, залишаючись до нього повністю байдужим? Спробуємо розібратися, інформує Ukr.Media.

Органи чуття кота

Невже кішка така дурна, що не бачить своє відображення? Як би не так. Коти — дуже розумні тварини, і вони прекрасно бачать фігуру, що відображається. Але річ у тому, що зір — не найважливіше і не єдине джерело отримання інформації для тварини. На тілі кішки є вібриси. Це волоски, які заведено називати вусами. Вони розташовуються на щоках, вухах, на лобі, над очима, між пальцями в подушечках лап. Вібриси дуже чутливі. Будь-який дотик до них мозок тварини зчитує і інтерпретує.

Не відстає від цих органів дотику і нюх тварини. Кішки розрізняють найтонші запахи, особливо інших тварин. Кішка реагує на присутність миші задовго до того, як вона з'явилася в полі зору, тому що відчуває її запах.

Після цього смішно було б припускати, що тварині буде цікаве власне відображення в дзеркалі. Кіт там бачить плоску рухому картинку, без запаху, яку неможливо помацати. Із відображенням не можна пограти, за ним не пополювати — так чому воно повинне цікавити для волохатого улюбленця?

Чи всім кішкам нецікаве власне відображення

Вчені вважають, що сприйняття власного відображення в дзеркалі безпосередньо залежить від характеру вихованця, рівня інтелектуального розвитку та темпераменту. Кошенята часто намагаються грати з дзеркалом, але, не одержуючи підкріплення у вигляді реакції від картинки, що відображається, швидко холонуть до такої розваги. Тому переважна більшість дорослих кішок до власного відбитку абсолютно байдужі.

Як зробити так, щоб кішка реагувала на своє відображення в дзеркалі

Фахівці радять якомога більше часу проводити з вихованцем біля дзеркала, якщо хочеться, щоб кіт на нього реагував. Навіть якщо тварина ігнорує власне відображення, то вже господаря завжди розпізнає. А якщо побачить у дзеркалі, як він гладить, голубить і грає з ним, то швидко пов'яже в мозку ці два явища і навчиться впізнавати себе. Деякі коти легко опановують цю нехитру дію і дуже люблять розглядати себе в дзеркалі.

А може котики у своєму відображенні бачать левів і не хочуть зайвий раз з ними зв'язуватися?

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *