Чому кішки чіпають воду лапою перед тим, як почати пити

Люди люблять їх, але мало хто їх розуміє. Вони такі дивні: відпочивають у раковині, язик висовують із рота… У кішок є певні манери поведінки, які можуть спантеличити власників. Одна з поширених звичок кішок — сунути лапку в миску з питною водою. Кішка боїться, що господар її отруїть? Вони розуміють, що це не гігієнічна поведінка? Чому кішки так чинять?

Занадто чутливі вуса

За словами експерта з поведінки кішок Пем Джонсон-Беннетт, у кішок є кілька приводів мочити лапку. Один пов'язаний із чутливістю їхніх вусів. Якщо кішка опускає голову в миску перед тим, як визначити, наскільки мілкою або глибокою вона може бути, вона ризикує відчути тиск на волосинки з боків або з дна миски — а вусики кішок (вібриси) вважаються дуже важливою та чутливою частиною організму кішок. Щоб уникнути дискомфорту, вони будуть оцінювати ситуацію, просто використовуючи лапу як ложку, набираючи в неї воду, щоб не дратувати волоски, інформує Ukr.Media.

Обережність у котів у крові

Кішки не люблять глибокі миски ще й з іншої причини. Опустити голову всередину миски означає для них, що вони більше не можуть візуалізувати своє оточення. Тобто, так кішки можуть відчути себе вразливими, особливо в будинку з кількома кішками. Якщо миска стоїть надто близько до стіни, це може спонукати їх використовувати трюк із лапою як ложечкою — а в іншому випадку їм довелося б повернутися спиною до кімнати, щоб пити з миски.

Ще кішки можуть опускати лапку у воду просто, тому що так на воді з'являються брижі. Це може бути для них важливо з двох причин. По-перше, у кішок може все ще працювати інстинкт з еволюційного погляду — який допомагає обирати джерела води, що течуть, а не застоюються і потенційно шкідливі. По-друге, зрештою, кішка може робити це для розваги.

Як зробити життя вихованця комфортнішим

Якщо вам не подобаються звички кішки, ви можете спробувати використовувати широку миску для води, щоб зменшити для неї дискомфорт, пов'язаний із вусами. Якщо ви думаєте, що це може бути з котячих міркувань особистої безпеки, спробуйте поставити в домі кілька мисок із водою. Якщо кішка робить це для приколу, можливо, їй потрібно більше часу для відпочинку.

У рідкісних випадках кішки можуть мацати воду у своїй мисці через поганий зір, через вік або стан здоров'я. Ви завжди можете перевірити їх, але в більшості випадків те, що кішки занурюють лапки у свою миску — це прояв абсолютно типової котячої поведінки. Нехай трохи дивної, але здебільшого виправданої.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *