Чому кіт так рано будить: як відучити кішку не тривожити вас вдосвіта

Якщо кіт шумить, клянчить їжу і просить погратися з ним о п'ятій годині ранку — це зовсім не примха розбалуваного вихованця, а гени. Впоратися з такими звичками муркотунів складно, але можливо. Кілька лайфхаків, які вам допоможуть, інформує Ukr.Media.

Не годуйте кішку зранку

Якщо ви ні світ ні зоря підскакуєте, щоб вгамувати голодне нявкання щедрою порцією корму, незабаром кішка вивчить цю схему і перетвориться на ранкову жебрачку.

Щоб перебудувати режим харчування, переконайтеся, що тварина отримує достатньо корму протягом дня. А краще погодуйте домашнього звірка ситною вечерею просто перед сном.

Головне тут — відучити кішку асоціювати отримання їжі з вашим ранковим підйомом. Для цього не годуйте тварину одразу ж після пробудження — зачекайте принаймні пів години.

Ви можете привчити вихованця до інших ритуалів ранкового годування і навіть голосових команд, наприклад, говорити щось на кшталт: "Вівсянка, сер!".

Не нервуйте вихованця

Кішки — істоти педантичні та консервативні, їм до вподоби раз і назавжди заведений порядок речей, а зміни викликають стрес і обурення.

Постарайтеся впорядкувати життя свого улюбленця: годуйте і грайте за розкладом. Регулярно чистьте котячу підстилку — кішка це оцінить.

Не пересувайте без необхідності лотки, миски, кігтеточки та іграшки тварини — такі зміни будуть її засмучувати.

Розмірене життя вихованця може зіпсувати ваш від'їзд у відпустку, перестановка меблів, нова людина або тварина. Через стрес кішка, можливо, повернеться до звички прокидатися рано вранці, якщо раніше вам вдалося відучити її від цього.

Активний день — здоровий сон

Кішки — знатні любителі поспати, але вони також обожнюють рухливі ігри.

Тому, що активніше тварина розважатиметься вдень, то міцніше ви спатимете вранці. Як тренажери для домашніх кішок добре підходять кігтеточки, м'ячі та іграшки.

Приділіть увагу вихованцеві, пограйте в кішки-мишки, але не ввечері, а зранку або в обід.

На формування нових звичок потрібен час, можливо, кішка якийсь час буде вередувати ще більше. Тому краще запастися терпінням і не йти в неї на поводу.

Якщо ви перепробували все, а кішка все одно вас будить вранці, сходіть до ветеринара. Можливо, вихованець чимось хворіє.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *