Чому собака копає, крутиться на місці, їсть кал і робить інші незрозумілі речі?

Поведінка вашого цуценя розповість вам дуже багато про його настрої. І хоча ви, можливо, і не володієте досконало собачою мовою — якщо не брати до уваги значення рясного слиновиділення — вам потрібно навчитися розуміти поведінку собаки. Ви коли-небудь бачили, як ваша собака щось лиже або крутиться дзигою на одному місці? Існує безліч причин, через які певний настрій собаки може змусити її робити ті чи інші речі. Якщо ви будете звертати увагу на її поведінку, ви зможете в разі необхідності допомогти їй, інформує Ukr.Media.

Неприємний запах з рота

В цілому дихання собак не відрізняється свіжістю, але якщо ви помітите навіть найменші неприємні зміни, можливо, прийшов час відправитися до ветеринарного лікаря. Мова може йти про захворювання порожнини рота собаки.

Зміни запаху з пащі собаки також можуть вказувати на проблеми шлунково-кишкового тракту, печінки або нирок. Якщо дихання пахне сечею, це може свідчити, наприклад, про проблеми з нирками. Солодкий запах з рота говорить про те, що у собаки може бути діабет (особливо якщо вона багато п'є і мочиться частіше звичайного). Загальний настрій собаки може залишатися хорошим, але в разі зміни запаху з пащі слід звернути на це увагу і повідомити ветеринарного лікаря.

Якщо собака кусається

Цуценята можуть злегка покусувати своїх господарів, коли вчаться спілкуватися з ними. Це нерідко відбувається під час гри, тому що молоді собаки часто вчаться комунікувати за допомогою рота. Це також може відбуватися під час занять або з незрозумілих вам причин. Однак якщо ваше щеня надмірно часто кусається, важливо відучити його від цього до того, як це розвинеться в стійку звичку, яка може привести до більш серйозних поведінкових проблем в майбутньому.

Собаки кусаються від хвилювання, страху або агресії. Чи можете ви визначити причину, по якій кусається ваша собака? Чи впливає її настрій на її дії? Якщо у вас не виходить відучити собаку кусатися, розгляньте можливість залучення професійного дресирувальника або, ще краще, фахівця з поведінки собак. Ваш ветеринарний лікар напевно зможе порекомендувати вам таких фахівців.

Якщо собака крутиться на місці

У собаки, яка не перестаючи крутиться на місці, можуть бути проблеми зі здоров'ям. Так, іноді поганятися за своїм хвостом дуже весело, але якщо у вашого цуценя подібні дії стають нав'язливими, це може бути пов'язано з певними внутрішніми причинами. Причиною обертання собаки навколо своєї осі можуть стати вушні інфекції, а у бультер'єрів може спостерігатися компульсивне переслідування власного хвоста.

Зрозуміло, подібні дії можуть бути обумовлені і іншими причинами. Старші собаки можуть страждати від ідіопатичного вестибулярного синдрому, і, як би страшно це не звучало, всі собаки піддаються ризику отруєння або пухлини головного мозку. Тільки ветеринарний лікар може встановити справжню причину прискореного обертання вашої собаки навколо своєї осі, тому зводить її на консультацію.

Якщо собака риє землю

Собаки риють землю з багатьох причин: щоб втекти, щоб переслідувати тварин, щоб полежати або щоб заховати щось важливе. Однак подібні звички у собак можуть бути обумовлені і "внутрішнім копанням". Ви коли-небудь помічали, як ваша собака дряпає підстилку або диван, щоб влягтися зручніше? Подібна поведінка у собак спостерігається найчастіше ночами або коли настав час денного сну, і це абсолютно нормально.

Але якщо такі дії собаки починають вас турбувати або призводять до псування меблів, розгляньте можливість попрацювати з професійним дресирувальником для позбавлення собаки від цієї нав'язливої звички.

Якщо собака поїдає фекалії

Собаки можуть поїдати кал з різних причин, це може бути цілком нормальним явищем (яким би неприємним воно не здавалося нам). Цуценята можуть, бачачи, як мати вилизує їх (і в результаті проковтує фекалії), намагатися повторити її дії. Навіть страх може змусити собаку з'їсти свої випорожнення, якщо вона боїться бути покараною. Знову ж собаці може бути попросту цікаво. Вона може відчути в калі певні запахи і зацікавитися, які вони на смак.

Поїдання калу також може бути природною реакцією на дефіцит поживних речовин. Слід годувати собаку повноцінним кормом, щоб можна було повністю виключити неповноцінне харчування зі списку причин поїдання собакою екскрементів. Зверніться до ветеринарного лікаря, особливо якщо собака одночасно втрачає у вазі.

Якщо собака притискає голову до стіни

Якщо ви помітите, що собака притискає голову до стіни або інших нерухомих предметів, слід негайно звернути на це увагу. Бажання собаки впертися головою в стіну є поширеним симптомом безлічі різних серйозних хвороб, наприклад токсичного отруєння або захворювань мозку. Слід негайно записати собаку на прийом до ветеринарного лікаря.

Якщо собака важко дихає

Собаки виводять більшу частину тепла зі свого організму через ротову порожнину. Якщо собака важко дихає, швидше за все їй занадто жарко і вона намагається таким чином регулювати температуру тіла. Проте важливо звертати увагу на задишку, оскільки її причиною може бути біль. Допоможіть своєму вихованцеві регулювати температуру тіла і переконайтеся, що він добре напився перед будь-якою фізичною активністю, — особливо коли на вулиці жарко. Якщо собака отримала травму, негайно відведіть її до ветеринарного лікаря. Задишка також може бути симптомом деяких інших проблем зі здоров'ям, тому, якщо у вас є які-небудь питання, не соромтеся звертатися до ветеринарного лікаря.

Якщо собака постійно сидить біля ваших ніг або на них

Подібну поведінку часто плутають з власницькими амбіціями, але найчастіше вона є ознакою тривоги або нервозності. Навряд чи проблема полягає в прагненні домінувати — швидше за все, ваша собака просто хоче відчувати себе в безпеці.

Робота з тривожними станами рідко входить в компетенцію професійного дресирувальника, тому обговоріть таку поведінку з ветеринарним лікарем і спільно з ним прийміть рішення, чи допоможе вашій собаці звернення до фахівця з поведінки.

Якщо собака чеше анальний отвір об землю

Ви коли-небудь помічали, як ваша собака… їздить задом по підлозі? Це може виглядати дуже весело (або неприємно). Але подібні дії, які називають «чесанням анального отвору», можуть вказувати на те, що собаку турбує роздратування в області ануса. Можливо, анальні мішки вашого цуценя переповнені і вимагають спорожнення.

Якщо справа не в переповненні анальних мішків, собаку може турбувати роздратування з іншої причини. Це може бути ознакою алергії. Хоча часто заведено звинувачувати в подібних проявах глистів, вони дуже рідко є їх причиною. Поговоріть з ветеринарним лікарем, щоб переконатися, що ваш вихованець пройшов належну програму профілактики паразитів.

Нарешті, собаку, яка любить їсти траву на вулиці або облизувати різні предмети в будинку, можуть дратувати травинки або волоски, яки застрягли в анусі, який вона чеше об землю, щоб позбутися від цих відчуттів. Це сама безневинна з причин подібних дій собаки, з якою вам легко буде впоратися.

Якщо собака мочиться в будинку

Якщо ваша собака привчена ходити в туалет на вулиці, ви можете дуже здивуватися, побачивши, як вона мочиться на килим. Поведінка собак рідко змінюється без будь-яких причин. Собаки, які були давно привчені ходити в туалет на вулиці і раптово почали мочитися в будинку, вимагають термінової уваги! Це може вказувати на серйозні проблеми вашого пухнастого друга, а якщо він пісяє занадто часто — навіть якщо він робить це в потрібному місці, це може бути симптомом інфекції сечовивідних шляхів, сечового міхура або нирок. У літніх собак це може бути ознакою деменції.

Якщо собака позіхає

Ви можете подумати, що ваш вихованець не виспався, але у собак позіхання рідко є ознакою втоми. Можливо, ваша собака і не проти подрімати, але позіхання також може бути ознакою боязні або стресу. Якщо собака прискорено позіхає в суспільстві нової людини, не квапте знайомство. Їй або некомфортно, або страшно (що менш очевидно). Безвідносно до причин змушувати собаку насильно знайомитися з новою людиною не варто.

Тривога може проявлятися самим різним чином

Ознаки тривоги включають тремтіння, підтягування хвоста, прагнення втекти, випорожнення в будинку, кусання або нанесення собі травм, гавкіт і багато іншого.

Оскільки технічно собака є стайною твариною, вона може боятися залишатися вдома одна. Якщо занепокоєння через розставання з господарем є хронічною проблемою вашої собаки, вам потрібно навчитися створювати розслаблюючу атмосферу, коли ви йдете з дому. Можна сходити з собакою на довгу прогулянку або пограти на задньому дворі, щоб вимотати її як слід перед відходом з дому. Однак не варто робити трагедію зі свого відходу. Якщо вам ніяк не вдається впоратися з проблемою занепокоєння через розставання собаки з вами самостійно, поміркуйте про те, щоб скористатися послугами фахівця з поведінки собак.

Якщо ваша собака проявляє будь-які з описаних вище форм поведінки, які зазвичай їй не властиві, зверніться до свого ветеринарного лікаря, щоб виключити системні медичні проблеми. Якщо ваша собака зазвичай дуже товариська і енергійна, вона не стане млявою і замкнутою без будь-яких причин. Якщо це відбувається, значить, вона просить вашої допомоги.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *