Поради психолога: щоб змінити своє життя потрібно почати з мислення

Ось як можна змінити мислення:

З реактивного в проактивне

Реактивне мислення означає, що людина залежить від зовнішніх факторів більше, ніж від себе. Вона займає не активну позицію, а пасивну, постійно перекладаючи відповідальність на інших людей і обставини. А проактивне – його протилежність. Ось як зробити мислення проактивним:

  • Позбутися від фраз, які показують пасивність: я не можу, тому що…, мені довелося це зробити, якби у мене була можливість… і так далі. Зміни мову, а потім зміниться і саме життя. Говори: це моє рішення, я відповідальна за це, я знайду компроміс або альтернативу, я цього хочу.
  • Візьми відповідальність за своє життя на себе: чи вистачить постійно звинувачувати інших у своїх невдачах або проблемах. Використовуй будь-які обставини в своїх цілях. Коли ти починаєш виправдовуватися, що автобус не приїхав вчасно, тому ти запізнилася, або на вулиці дощ, тому пробіжки не буде, ти показуєш, що обставини сильніші за тебе. Виходь заздалегідь, накопич на машину, зроби інші вправи, для яких не доведеться виходити на вулицю або запишись в спортзалі. Ніщо не може контролювати твоє життя, крім тебе.

З дефіцитного в мислення достатку

Люди з дефіцитним мисленням вважають, що в світі є тільки один пиріг, тому якщо хтось візьме шматочок, то їм не дістанеться. А люди з мисленням достатку впевнені, що пирогів незліченна кількість, тому тих хто програв бути просто не може. Кожен отримає по шматочку, а то й не по одному. Таке вдале порівняння підібрав автор книги «Бути, а не здаватися» Стівен Кові, інформує UkrMedia.

Ті, хто мислить «рясно», притягує до себе більше матеріальних і нематеріальних благ. Ось як можна досягти такого мислення:

  • Ділитися. Можна ділитися їжею, речами або знаннями, взяти участь в добродійності. Так ти даєш Всесвіту сигнал, що у тебе все в надлишку, і цей надлишок до тебе притягнеться.
  • Дякувати. Помічай все, що в тебе є, помічай, будь вдячна за все це. І тоді у тебе стане ще більше «булочок».

З фіксованого мислення в мислення, яке зростає

Мислення зростання дозволяє людині постійно розвиватися, вдосконалюватися і не заганяти себе в рамки і стереотипи. Такі люди не бояться вчитися новому і стикатися з труднощами, адже знають, що це сприятиме зростанню. Як розвинути в собі це мислення:

  • Приготуйся до труднощів. Уяви, що раніше ти йшла по квітковому лугу, а зараз піднімаєшся на гору. Так, складно, але результат того вартий. Тільки не варто намагатися робити це без спорядження і підготовки.
  • Не здавайся. Якщо спочатку складно, продовжуй робити. Не чекай вражаючих результатів, просто роби. Якщо дозволиш собі здатися, то не зрушиш з мертвої точки.
  • По-іншому сприймай невдачі. Прийми їх, як щось неминуче. Вони будуть, і вони повинні бути, якщо тільки ти хочеш досягти чогось великого. Манівцями пройти не вийде.
  • Спробуй нове. Вчися новому, роби те, що не робила раніше. Це допоможе вийти із зони комфорту і зрозуміти, що все не так вже й страшно.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *