Як відучити кота дерти меблі і шпалери

Кішка в домі – це цікаво і приємно, але деколи домашній вихованець веде себе погано і навіть псує майно. Поширена проблема – дряпання шпалер і меблів. Але від таких звичок улюбленця можна відучити!

Чому кішки деруть меблі та шпалери

Багато представників сімейства котячих, що мешкають в будинках і квартирах, деруть шпалери і предмети інтер'єру. Це обумовлюється їх фізіологією і особливостями інстинктів і поведінки. І причин декілька:

 • Недостатнє, відсутнє або несвоєчасне виховання. Кішки розумні, і господар в змозі прищепити улюбленцю правила поведінки, але не всі виховують вихованців грамотно і вчасно.
 • Сильно закорінена звичка. Якщо кішку ви взяли вже у дорослому віці з вулиці або в інших господарів, і вона до зустрічі з вами дряпала шпалери, то і в новому житлі продовжить в тому ж дусі.
 • Оновлення кігтів. Тертя об будь-які предмети під час дряпання дозволяє видаляти відмерлі частинки кігтьових пластин.
 • Позначення території. На кінчиках лап між пальцями розташовуються особливі залози, що виділяють секрет. І цією речовиною під час дряпання кішки позначають свої володіння.
 • Нудьга. Якщо в улюбленця немає іграшок і місця для ігор, він буде вихлюпувати енергію царапанням і псуванням майна.
 • Ревнощі. Кішка може ревнувати господарів до інших вихованців або дітей. Дряпання – спосіб привернути до себе увагу і позначити територію.
 • Конкуренція з іншими тваринами. Якщо вихованців у будинку декілька, то кожен буде охороняти володіння і прагнути відвойовувати територію.

Організація особистої території та місць для дряпання

Як можна відучити кота дряпати меблі та шпалери? Коли ви заводите вихованця, то повинні розуміти, що йому потрібен особистий простір, в якому буде все необхідне для комфортного та активного життя. Обов'язково передбачте ігрову зону, розмістивши в ній кігтеточку або багаторівневу стійку з шорсткими і м'якими ділянками для дряпання, інформує Ukr.Media.

Покажіть кішці її куточок, продемонструйте, що можна робити з тими чи іншими предметами. Якщо вам вдасться привернути увагу улюбленця, і він оцінить ідею, то, швидше за все, буде використовувати кігтеточку за прямим призначенням, а про меблі і стіни забуде.

Кігтеточка повинна бути зручною. Є різні види: стійки, планки, килимки, лежаки, стовпчики і цілі комплекси. Пристосування повинне сподобатися вихованцеві, так що, ймовірно, доведеться випробувати кілька варіантів. Крім того, аксесуар повинен бути безпечним і надійно зафіксованим, адже якщо він впаде на кішку, вона злякається і більше не підійде до кігтеточки.

Важливо! Обов'язково забезпечте кішку іграшками для активного і приємного проведення часу.

Спеціальні засоби

Є маса спеціалізованих засобів для корекції поведінки домашніх тварин. Перша категорія – це спреї для відучення від дряпання. Вони мають різкі неприємні запахи і розпилюються на улюблені вихованцем ділянки. Але деякі коти адаптуються до ароматів або не помічають їх.

Друга категорія засобів – спреї для привчання до кігтеточки. Вони, навпаки, привертають увагу тварини, мають приємний запах. Спочатку кішка звертає увагу на ділянку, її настрій поліпшується і стає грайливим, вона починає випускати кігті і веселитися, а аромат закріплює позитивні емоції.

Корекція поведінки, виховання та догляд

В принципі, відучити кішку від шкідливих звичок реально в будь-якому віці, але чим раніше почати це робити, тим вищі шанси виправити тварину і зробити вихованою. Допоможуть поради:

 • Пульверизатор з водою. Як тільки кішка починає дерти диван або підходить до нього, бризкайте їй в мордочку водою. Робити це потрібно часто або постійно, щоб вихованець усвідомив зв'язок своїх дій і неприємних відчуттів. Метод потребує часу і терпіння, але в багатьох випадках він спрацьовує.
 • Шум. Помічаючи наміри улюбленця поточити кігті або вже розпочату дію, видавайте гучний звук, наприклад, трусіть брязкальцем або шуршіть пакетом. Представники сімейства котячих не люблять різкі шуми і лякаються їх, тому якщо ви будете проводити маніпуляції кожен раз при спробах подряпати шпалери, незабаром тварина зрозуміє, що робити цього не варто.
 • Голос. Коли улюбленець починає дерти шпалери або підходить до улюбленого місця, голосно кричіть до нього, грубо й чітко вимовляйте прізвисько або говоріть слова типу «не можна», «брись», «киш», «припини». Інтонація повинна бути суворою.
 • Будьте ласкавішими і уважнішими до кішки. Можливо, її погана поведінка – це спроби привернути до себе увагу господарів. Спілкуйтеся з вихованцем, розмовляйте, грайте, хваліть його, проводьте більше часу разом, не давайте нудьгувати. Тоді бажання подряпати меблі і шпалери не виникне, і на це не залишиться ні часу, ні сил.
 • Народні методи

  Спробуйте народні засоби:

  • Настоянкою валеріани змащуйте кігтеточку.
  • Котяча м'ята теж приверне увагу кішки до місця, відведеного для обточування кігтиків.
  • У місцях, від яких ви хочете «відвадити» улюбленця, розбризкуйте сік цитрусових фруктів, оцет.
  • Повісьте на меблях або стіні ватний диск з різко пахнучим ефірним маслом або тканинний мішечок з ароматними приправами.

  Терпіння господаря і його правильна поведінка допоможуть відучити кішку дряпати меблі і шпалери.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *