Найменші птахи у світі, які поміщаються в людську долоню

Пташина різноманітність може вразити кого завгодно. Серед них можна зустріти і могутніх 150-кілограмових гігантів, таких як африканський страус, і цих крихіток, вага яких становить лічені грами. На жаль, про найменших представників пташиного царства відомо дуже мало. Саме цей пробіл і заповнить ця стаття, інформує Ukr.Media.

Рогатий колібрі

Довжина цієї пташки становить всього близько 12 сантиметрів. Попри свою мініатюрність, цей рогатий колібрі дуже красивий. Подібно до інших представників свого сімейства ця птиця має, привертаюче увагу, яскраве забарвлення і оперення, і пофарбована в мідно-зелений колір. Передня частина шиї і горло мають оксамитово-чорний колір дуже глибокого відтінку. При цьому черевце пташки — біле. Мешкає в Бразилії, в провінції Мінас-Жейрас, воліючи степовий ландшафт.

Корольковий в'юрок

Довжина тіла цього птаха майже не відрізняється від володаря попередньої сходинки рейтингу найменших птахів у світі і становить 11-12 сантиметрів. Зустріти його можна тільки у високогір'ї Індії, Ірану, Пакистану, Туреччини та Кавказу. Але, оскільки в неволі корольковий в'юрок розмножується досить непогано, його можна зустріти і на території інших країн.

Банановий співун

Довжина цієї пташки становить близько 11 сантиметрів. При цьому вона має дуже виразну зовнішність: невеликий, загнутий донизу дзьобик, чорну шапочку, яскраво-жовті черевце і груди, і сіру спинку. Так само як і колібрі, банановий співун їсть дрібних комах, сік ягід і нектар, але на відміну від колібрі не може зависати в повітрі на одному місці. Щоб видобуток нектару тривав більш успішно у птаха є довгий роздвоєний язик, на якому ще є спеціальні пластини.

Цікаво те, що хоча у більшості інших птахів самець значно яскравіший самки, у бананового співуна яких-небудь відмінностей не спостерігається. Живе банановий співун в південній і центральній Америці, віддаючи перевагу вологій лісистій місцевості. Крім цього його можна зустріти в садах.

Веєрохвоста цистикола

Зовсім непоказна на вигляд володарка сьомої сходинки рейтингу і довжини в 10 сантиметрів. Це пернате можна зустріти майже всюди. Віддає перевагу помірно сухим ландшафтам поруч з водоймами, які поросли рослинністю. Зустрічається і на сільськогосподарських угіддях. Особливо любить рисові поля.

Зелений вівчарик

Ще один десятисантиметровий малюк. При такій довжині, вага цього вівчарика становить всього близько восьми грамів. Його зовнішній вигляд звершено невибагливий: черевце брудно-білого кольору і пофарбована в оливково-зелений колір спинка. Мешкає птиця в південній тайзі, високогірних хвойних лісах і в зоні мішаних лісів Центральної Європи. Спосіб життя у птаха дуже скритний: здебільшого, він ховається у верхній частині деревних крон. Живиться в основному молюсками, павуками та іншими дрібними комахами.

Волове очко

Довжина тіла волового очка коливається в районі 9-10 сантиметрів. З вигляду його можна прийняти за клубок пір'я, з якого задерикувато вгору стирчить хвостик. Зустрічається в Північній Африці, Північній Америці та Євразії. Віддає перевагу вересовим пусткам, заростям біля водойм, ярам і сирим листяним, хвойним і змішаним лісам. Цікаво, що літати волове очко не дуже-то любить, вважаючи за краще триматися якомога ближче до землі, де він дуже жваво продирається крізь хащі.

Попри зовсім звичайну зовнішність, голос у птаха дуже гарний і сильний. На думку цінителів співочих птахів, спів волового очка можна порівняти з солов'їним.

Корольок

Розмір королька настільки малий, що його нерідко називають «північним колібрі». Максимальна довжина їх тіл становить 9 сантиметрів, а вага 5-7 грамів. Воліють хвойні ліси, у високих кронах яких і живуть. Треба сказати, що попри малий розмір, ці пташки дуже стійкі і впевнено витримують суворий клімат. Харчуються личинками та яйцями комах, а також насінням.

Зовні все корольки мають одну рису, яка відрізняє їх від інших птахів — це яскраві чубчики на верхівках. При цьому вони ще вміють їх притискати. Відрізняються дуже високою активністю, постійно пурхаючи з одою гілки на іншу і навіть іноді повисаючи на тонких гілках вниз головою. Мають гарний голос, який подають коли дуже схвильовані, а також коли настає шлюбний період.

Охристий колібрі

Це пернате вже значно менше попередніх. При довжині тіла близько восьми сантиметрів воно важить всього три-чотири грами. Як і у більшості інших птахів, самці забарвлені значно яскравіше: бронзово-зелена шапка на голові, білий зоб і охристо-руде пір'я. А ось самки виглядають скромніше: охристі боки, низ білий і зеленувате зверху оперення.

Охриста колібрі зустрічається в Північній Америці, звідки на зиму перелітає в Мексику.

Короткоклювка

Довжина тіла цієї пташки становить не більше восьми сантиметрів, а вага тіла — не більше шести грамів. Завдяки таким скромним розмірам короткоклювка вважається найменшою пташкою Австралії. Мешкає в лісистих місцях. Легше всього її зустріти в евкаліптових заростях.

Колібрі-бджілка

Найменша пташка у світі. Її довжина не перевищує шести сантиметрів. Ще більше дивує її вага — до двох грамів. Це приблизно вага половини чайної ложки води. Живе колібрі-бджілка виключно на Кубі, віддаючи перевагу лісистим, багатим ліанами районам. Раціон складається тільки з нектару квітів. Гнізда будують такого ж крихітного розміру, як і вони самі — близько двох сантиметрів у діаметрі. В якості будівельного матеріалу використовуються шматочки кори, лишайник і павутина. У кожній кладці зазвичай є два яйця, розмір яких — приблизно як горошина.

Швидкість обміну речовин колібрі неймовірно висока. Щоб підтримати свій рівень енергії колібрі-бджілки збирають нектар приблизно з півтори тисячі квіток на день. Їх пульс у спокійному стані становить 300 уд/хв. У нічний час вони впадають в якусь подобу анабіозу: якщо вдень температура їх тіл становить 43 градуси за Цельсієм, то вночі вона становить близько 20-ти градусів. До ранку температура знову піднімається і птах знову готовий невтомно збирати нектар.

До своїх малюків колібрі-матері ставляться дуже дбайливо. Щоб пташенята не ослабли і не загинули, вони підносять їм їжу кожні 8-10 хвилин. Незважаючи на такий напружений графік, який матері потрібно ділити з турботою про саму себе, майже всі пташенята колібрі-бджілки виживають.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *