Прогулянки з кішками на повідку шкідливі для вихованців: правда чи ні – розповіли експерти

Раніше поява кішки на повідку, безсумнівно, викликала здивування. Але зараз бачити таке явище не так вже й дивно. Проте багато власників задаються питанням, чи нормально, щоб кішка гуляла на повідку? Розбираємося, наскільки безпечні такі прогулянки, і чи є в них необхідність, інформує Ukr.Media.

Чому гуляти з кішкою — це нормально?

Якщо у вас є домашній кіт, то він напевно заінтригований життям на вулиці: уважно стежить за навколишнім світом через вікно, намагається вибігти у відчинені вхідні двері. Прогулянки на свіжому повітрі, безсумнівно, корисні для тварини, і зовсім відрізняються від життя в приміщенні. Але проблема полягає в тому, що відпускати гуляти домашнього улюбленця в міських умовах — не найправильніше рішення. Тому ви можете вигулювати свою кішку самостійно, за винятком випадків, коли улюбленець боїться вулиці і не виявляє такого бажання.

Кішки гуляють на повідку інакше, ніж собаки

Пам'ятайте, що кішки не собаки, тому такі прогулянки будуть відрізнятися. Якщо собаку можна скеровувати і обирати напрямок руху, то за кішками доведеться слідувати людині. Ці поодинокі тварини самостійно ухвалюють рішення, тому не стануть іти поруч тільки тому, що так сказав господар.

По суті, ви виходите з повідцем тільки для того, щоб забезпечити безпеку тварині. Ви не тягнете і не говорите, куди їй іти — просто дозволяєте бродити, де хочеться, і лише за необхідності обмежуєте рух. Саме тому для кішок потрібен не звичайний повідець, а шлейка, адже в ній простіше зупинити вихованця і підняти на руки.

Стрес для тварини

На відміну від собак, кішкам потрібна стабільність і рутина. І будь-які несподівані зміни викликають стрес, що може негативно позначитися на стані тварини. Тому орієнтуйтеся на індивідуальні особливості улюбленця: для цікавих і енергійних котів прогулянки підуть на користь, а для замкнутих і полохливих краще залишатися вдома. До того ж не забувайте, що до шлейки кота потрібно привчати: починайте з домашніх прогулянок, і тільки потім переходьте до вуличних.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *