Собака гавкає вночі в порожнечу: можливі причини та що робити

Собака — друг людини, але мало хто почне ніжно розмовляти з собакою, коли він почне гавкати посеред ночі, не даючи своєму господареві спати. І відбувається це не тільки у дворових собак, але і у домашніх. Домашні собаки також схильні до нічного гавкоту, але чому так відбувається і на кого він гавкає?

Чому собака починає гавкати саме вночі?

Собаки не розуміють часу, для них немає різниці в 12 годинах дня і 19 годинах вечора. Тварини не можуть ділити час на день і ніч, тому що вони добре бачать в темряві і мають гострий нюх, який допомагає їм орієнтуватися в повній темряві. Начебто господарі пішли спати, значить і йому потрібно йти спати, але це не так, інформує Ukr.Media.

Причини гавкоту

Причин гавкоту може бути дійсно багато, але найосновніші:

  • Спілкування. Собаці стає так нудно, що він починає своїм гавкотом закликати інших собак до себе. Таке часто практикують дворові пси, бо з квартири нікого не покличеш.
  • Агресія. Своїм гавкотом собака може показувати свою готовність до бою, наприклад до кішки, мухи, мишки та інших тварин.
  • Тривога. Собака своїм гавкотом намагається достукатися саме до свого господаря, він хоче йому щось сказати: можливо хтось ходить поруч з будинком, іграшка застрягла під диваном і так далі.
  • Гра. Собака міг гарненько виспатися вдень, тому йому потрібно кудись подіти енергію і кращого варіанту, ніж пограти з собою він не знайшов.

Хтось тут ще приписує містику, наприклад, собаки бачать якихось сутностей, яких ми не можемо бачити. Але поспішаємо вас засмутити або порадувати, з точки зору науки — це не підтверджено, а значить не існує, тому собаки нічого містичного точно не бачать.

З цим потрібно точно щось робити, тому що постійний гавкіт собаки не дасть господареві добре виспатися, що вже не дуже для здоров'я. Спочатку потрібно дізнатися причину гавкоту з перерахованих вище. Після визначення причини потрібно з нею боротися.

Якщо проблема в перших 2 пунктах, то найчастіше вони зустрічаються не так часто, тому можна спокійно забути. А ось з іншими причинами потрібно починати боротися своїми силами. Якщо собака не хоче спати ближче до вечора — вина тільки на господаря. Значить собака не зміг виплеснути всю свою енергію через короткі і малорухливі прогулянки, нестачу ігор і так далі.

Займіться своїм чотириногим вихованцем, починайте приділяти йому хоч трохи часу і ваші відносини точно налагодяться!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *