5 цікавих альтернатив футболу, якщо немає цілої команди

Зазвичай для футболу доводиться збирати команду по 10-20 осіб, інформує Ukr.Media.

Але що робити, якщо немає можливості зібрати стільки народу.

Топ-5 ігор, в які можна зіграти вдвох або взагалі одному.

Панна

Вуличний футбол у форматі «сам на сам». Головна фішка — враховуються не забиті голи, а кількість кидків м'яча між ніг супротивника. Можна поставити невеликі ворота і рахувати забиті голи, але кидок завжди буде приносити більше очок.

В панну потрібно грати на спеціальних майданчиках — у клітинах. Але знайти їх дуже важко, тому спочатку підійде острівець асфальту, на якому можна катати м'яч.

Що потрібно: м'яч для великого футболу (розмір № 5) та рівний майданчик.

Яка користь: панна дозволяє удосконалити техніку ведення м'яча і обігрування суперника сам на сам. Деякі елементи складно повторити у футболі, але вміння застосовувати трюки обов'язково стане в пригоді, коли шлях до чужих воріт буде перегороджувати тільки один захисник.

Хедіс

Суміш футболу і настільного тенісу. Грати можна тільки головою. Вид спорту зародився в Німеччині, там же здобув достатню популярність, щоб стало можливо проводити чемпіонат світу з хедісу.

Що потрібно: звичайний м'яч буде занадто важким, але можна трохи спустити його або купити невеликий сувенірний м'ячик — такі продаються у всіх спортивних магазинах та стіл для настільного тенісу.

Яка користь: тренування гри головою. Ще це дуже весело. Головне — не зламати стіл, а то тенісисти будуть злитися.

Текбол

Нещодавно з'явилася ще одна схожа на хедіс гра — текбол. У ній використовується спеціальний стіл, який називається текборд. Він дуже схожий на стіл для пінг-понгу, однак його поверхню вигнута, щоб м'яч відскакував правильно від будь-якої точки. У текбол грають м'ячем для великого футболу. Можна використовувати всі частини тіла, крім рук.

Що потрібно: м'яч для великого футболу та текборд. Вид спорту лише набирає популярність, у вільному продажу таких столів поки немає. Можна замінити його звичайним столом для настільного тенісу.

Яка користь: гра розвиває координацію рухів, техніку прийому та передачі м'яча.

Футволей

Футволей з'явився на пляжах Бразилії в ті часи, коли футбол там був під забороною. По суті, це той же пляжний волейбол, тільки з футбольним м'ячем і без використання рук. Зазвичай в футволей грають вчотирьох, розділившись на дві команди. Але можна зіграти вдвох, зменшивши розмір майданчика.

Що потрібно: м'яч для великого футболу та сітка або натягнута мотузка.

Яка користь: щоб зрозуміти користь футволея, досить подивитися на технічних бразильських гравців. Ця гра розвиває уміння в одне торкання приймати і обробляти м'яч, щоб він не відскакував, як від дерева, і робити націлені передачі.

Футбольний фрістайл

Ніхто не хоче йти на вулицю? Не проблема. Якщо є м'яч, можна пограти і наодинці. Удари по пустих воротах швидко набридають, але якщо додати елементи фрістайлу, то рівень інтересу різко підвищиться.

Фрістайл тісно пов'язаний з панною — багато хто поєднують ці вуличні види спорту. Почати можна з елементарного трюку Around the World. До яких елементів ви дійдете, залежить тільки від вас. Благо навчальних відео на YouTube повно.

Що потрібно: м'яч для великого футболу та невелика ділянка, на якому можна безпечно розучувати трюки.

Яка користь: гарний фрістайлер не обов'язково гратиме у футбол краще за всіх. Але постійне відпрацювання трюків дає те, що футболісти називають відчуттям м'яча. Прокачається техніка ведення, дриблінг, прийом передач. Розвивається координація, яка точно стане в пригоді на полі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *