Боюся і соромлюся йти в тренажерний зал, що робити? Прості поради, які допоможуть подолати ці відчуття

Як почати займатися спортом, якщо останній раз ви робили це на шкільних уроках фізкультури? Почніть з наших порад і у вас все вийде, інформує Ukr.Media.

Знайдіть мотивацію

Бажання і мотивація не одне і те ж. Це повинна бути конкретна і реальна мета. Не «хочу схуднути», а «влізти в нове плаття до новорічного корпоративу». Не «стати сильним», а «набрати 5 кг м'язової маси до кінця року». Без постановки кінцевої мети похід у спортзал буде відкладатися безкінечно.

Почніть тренуватися на вулиці та вдома

Якщо вам зовсім ніяково за свою форму, почніть приводити її до ладу ще до походу в зал. Головне — визначте точну дату, коли ви все-таки наважитеся піти в спортзал. Пари-трійки тижнів на те, щоб знайти упевненість в собі та звикнути до навантажень, точно вистачить.

Біг і велосипед допоможуть скинути зайву вагу і натренувати витривалість. Особливо сором'язливі можуть бігати в сутінках, коли ще не зовсім розвиднілося або ще не повністю стемніло. Тільки дивіться під ноги.

Робіть базові вправи: віджимання, скручування, випади. Стійте в планці.

Дивіться навчальні відео

Подивіться декілька роликів про вправи для новачків.

Зверніть увагу, які вправи, як і для чого потрібно робити. Так ви не розгубитеся, якщо не знаєте техніки та не знайомі з різними снарядами.

Купіть новий спортивний одяг

Нехай він буде не лише зручним, але і красивим. Одяг повинен бути таким, щоб його хотілося «вигуляти», а ви відчували себе в ньому впевнено.

Але занадто хизуватися теж не варто, якщо не хочете створити враження, що просто прийшли записати пару сторіс для соцмереж..

Виберіть відповідний зал

Попросіть своїх знайомих розповісти про спортклуби, в які вони ходять. Якщо виявиться, що ваш приятель сильно захоплений спортом, він із задоволенням розповість все до найдрібніших подробиці.

Розгляньте різні варіанти, порівняйте ціни, розташування, внутрішній інтер'єр. Дізнайтеся про завантаженість і можливості відвідувати в потрібний час. Не економте на комфорт: в далеко розташований спортзал ви не доїдете і швидко кинете цю затію.

Уважно вивчіть переваги та можливості власників клубних карт: багато платних послуг можуть ніколи не знадобитися, а час відвідування — виявитися незручним.

Найміть персонального тренера

Поки ви не вмієте робити деякі вправи, і тут нема чого соромитися. Але з особистим тренером навчитеся набагато швидше і зведете ризик отримання травм до мінімуму.

Попросіть приставити до вас людину з близькими вам якостями: м'якого і з почуттям гумору або суворого і з любов'ю до жорсткої дисципліни. Не бійтеся відмовитися і попросити замінити тренера, якщо працювати з ним вам некомфортно.

Не поспішайте встановлювати рекорди

Не намагайтеся з перших днів справити враження на навколишніх і самого себе. Не намагайтеся працювати на знос і хапатися за всі снаряди. Це загрожує травмами, розтягненнями та навіть непритомністю.

Щоб уникнути цього, проявляйте розсудливість. Стежте за своїм самопочуттям і не підіймайте занадто велику вагу. Робіть лише ті вправи, які дозволяє ваша підготовка.

Слідкуйте за порядком

Повертайте на місце снаряди, які використовували. Не розкидайте свої речі по всьому залу. Будьте терплячі і не квапте тих, хто займається, якщо довелося зайняти чергу на тренажер.

Не переживайте, на вас ніхто не дивиться

Озирніться: ви побачите, що нікому немає до вас справи. Ніхто не народився в спортзалі — кожен був на вашому місці. Після того як почнете тренуватися з великою вагою, самі зрозумієте, як у цей момент плювати на успіхи і промахи оточуючих.

Не порівнюйте себе з іншими

Так, ваше тіло не виглядає таким підтягнутим, як у тої дівчини, що займається вже 4 роки поспіль тричі в тиждень. Але хто знає, в якій фізичній формі вона була на початку свого шляху? Уникайте порівнянь — стежте тільки за своїми досягненнями.

Також Зробіть фото «до» і регулярно знімайте фото «після». Щоразу, коли захочете здатися, оцінюйте досягнутий результат.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *