Чому так важливо тренувати м’язи тазового дна, та як робити це правильно — вправа “Тазовий годинник”

М'язи тазового дна можна сміливо назвати найважливішими в жіночому організмі. Вони відповідають за підтримку органів малого таза, контролюють сечовиділення і безпосередньо впливають на здатність отримувати сексуальне задоволення. Здавалося б, уже давно знайдено рішення, як тримати їх у тонусі. Але не все так просто, як хотілося б. Разом із фітнес-тренером Вікторією Боровською розповідаємо, яку роль у нашому організмі відіграють м'язи тазового дна, чому їх важливо тренувати і як грамотно це зробити, інформує Ukr.Media.

Чому важливо тренувати м'язи тазового дна

М'язам тазового дна зазвичай приділяють менше уваги, ніж тренуванню преса або сідниць. І дарма, оскільки це питання не естетики, а підтримки жіночого здоров'я.

Перерахуємо життєво важливі функції, які виконують м'язи тазового дна:

  • підтримують роботу внутрішніх органів: сечового міхура, матки, прямої і тонкої кишки;
  • зменшують хворобливі відчуття під час менструації, покращують кровообіг в малому тазу і попереджають ранній клімакс;
  • підсилюють чутливість;
  • знижують ризик отримання травм при пологах і допомагають швидше відновлюватися після них.

Послабити м'язи тазового дна може безліч факторів, серед яких інфекції сечостатевої системи, підйом і перенесення важких предметів, сидячий спосіб життя, ускладнення при пологах, кесарів розтин, тривалий кашель і гормональні порушення, зокрема нестача естрогену. У цих випадках м'язи втрачають еластичність і не можуть ефективно виконувати свої функції.

У результаті ви отримуєте опущення або випадання органів малого тазу, діастаз, пупкові грижі, нетримання сечі при чханні, кашлі або заняттях спортом, біль у попереку під час вправ на прес, геморой, зміни в поставі, проблеми з лібідо.

Як зміцнити м'язи тазового дна

Найчастіше тренування м'язів тазового дна зводять до вправ, розробленим американським лікарем Арнольдом Кегелем, і системі вумбілдінга. Але ця позиція дещо однобока. У нашому тілі все взаємопов'язане, тому підтягнути жіноче здоров'я за допомогою одних тільки вагінальних кульок дуже складно.

М'язи тазового дна є частиною внутрішньої системи стабілізації. Нам вона відома під назвою "м'язи кора", завдання яких — зберігати хребет, таз і стегна в безпечному для них положенні. Не можна накачати одні м'язи, а інші залишити в спокої — з часом виникає м'язовий дисбаланс, і дисфункція тазового дна дає про себе знати.

Тому важливо виконувати цілий комплекс заходів, спрямованих на зміцнення м'язів тазового дна, профілактику жіночих хвороб і поліпшення якості інтимного життя. Ось одна з базових вправ — "Тазовий годинник". З її допомогою в роботу включаються м'язи тазового дна, поперечний м'яз живота і основна дихальна м'яз — діафрагма. Також у цій вправі працюють м'язи, які випрямляють хребет, тобто беруть участь у формуванні правильної постави.

Крок 1. Лягайте на підлогу, ноги зігніть у колінах. Стопи повинні стояти на підлозі паралельно, на ширині тазостегнових суглобів.

Крок 2. Подовжіть шию ззаду, тобто потягніться верхівкою вгору.

Крок 3. Уявіть у голові циферблат: над пупком буде розташовуватися цифра 12, під тазовим дном — цифра 6, а з боків — цифри 9 і 3. Почніть рухати тазом у напрямку до цих цифр. Стежте, щоб плечі не піднімалися до вух.

Крок 4. Знайдіть на циферблаті цифри 9 і 3. Почніть рухати тазом вліво і вправо.

Крок 5. Далі потрібно з'єднати 4 цифри на уявному циферблаті, тобто почати прокручувати таз. Можна відразу робити в обидві сторони.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *