Ці 4 види масажу допоможуть швидко відновитися після тренування

У фінішному містечку марафону або тріатлону ви обов'язково побачите спортсменів, що вишикувалися в чергу перед масажним наметом. Чи правда, що масаж допомагає прискорити відновлення після навантажень? Який масаж найкраще для цього використовувати?

Масаж після інтенсивного тренування допомагає тілу швидше відновитися: знімає напругу в м'язах, прискорює виведення продуктів розпаду, покращує амплітуду рухів, розслабляє. Вчені довели, що масаж зменшує крепатуру, або синдром відстроченого м'язового болю. А чим швидше і краще ви відновитеся, тим швидше і якісніше зможете зробити наступне тренування, інформує Ukr.Media.

Який масаж краще робити після тренування

Після тренування вас відмінно відновлять наступні види масажу:

  • спортивний — фахівець враховує вид спорту, яким займається клієнт, і опрацьовує глибокі м'язи. Процедура може бути трохи болючою, зате ви побачите результат;
  • точковий — фахівець цілеспрямовано опрацьовує проблемні точки і затискачі;
  • міофасціальний — впливає не на м'язи, а на фасції, тобто оболонки зі сполучної тканини, які утворюють футляри для м'язів. За допомогою міофасціального масажу можна домогтися повного розслаблення одного м'яза або групи м'язів;
  • лімфодренажний — підсилює лімфоток і сприяє швидкому виведенню зайвої рідини з організму.

"Різні види масажу надають різний ефект. Наприклад, спортивний масаж спрямований на опрацювання м'язів, їх розслаблення і живлення. Точковий допомагає впоратися з затискачами, а також служить потужною профілактикою травм. Лімфодренажний ідеальний для розслаблення і позбавлення від молочної кислоти. Популярний і міофасціальний масаж. Часто фасції не витримують навантаження, коли людина активно тренується, нарощує і зміцнює м'язову масу, а міофасціальний масаж їх зміцнює. Це важливо, щоб уникнути травм, запалень і розтягувань. У цілому, будь-який масаж ефективний у профілактиці спортивних травм", — коментує Жимба Данзанов, доктор тибетської медицини.

Спортсменам після тренування він рекомендує спортивний масаж, який забезпечує глибоке опрацювання м'язів. Але ефективним може бути і точковий, і лімфодренажний розслабляючий масаж — усе залежить від виду тренувань. Ідеально робити масаж відразу після фізичного навантаження — поки ваші м'язи ще не охололи. Але якщо такої можливості немає, вирушайте на масаж між регулярними тренуваннями, наприклад, на наступний день. Фахівцеві просто буде потрібно більше часу, щоб розігріти ваше тіло.

Як підготуватися до масажу

Масаж буде корисний тим, хто займається регулярно, готується до напівмарафону або марафону. Ви можете спробувати самомасаж, придбати масажний рол і освоїти міофасціальний реліз. Але краще знайти сертифікованого фахівця, з яким ви будете працювати постійно. Намагайтеся багато не їсти перед сеансом. Спеціальної підготовки для масажу не потрібно.

"Перед тим, як лягти на масажний стіл перед фахівцем, який не працював з вами до цього, розкажіть йому про травми і хронічні захворювання, якщо вони у вас є, про якийсь дискомфорт. Скажіть, чого чекаєте від масажу, щоб отримати максимум користі", — радить доктор тибетської медицини.

Протипоказання для масажу — гострі запалення і травми. У таких випадках процедура може привести до погіршення стану.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *