Корисні для 40-річних жінок звички, щоб в 50 не набрати вагу

"Що треба змінити у своєму житті, щоб схуднути?"- це питання, мабуть, хоч раз в житті задавала собі кожна жінка. Так вже вийшло, що ми часто незадоволені своєю фігурою і це саме невдоволення з роками може тільки посилюватися. При цьому типові поради, такі як «потрібно менше їсти» або ж «просто почніть ходити на спорт» допомагають не всім і не завжди. Адже дуже важливу роль в тому, як ми виглядаємо і як себе почуваємо відіграє метаболізм. З роками він сповільнюється, тому зайві кілограми активніше «прилипають» до живота і боків — багато правил ефективного схуднення просто перестають працювати, інформує Ukr.Media.

Важливо знати, що людина в будь-якому віці може сама розігнати метаболізм або ж його уповільнити. Так, наприклад, на проблеми з обміном речовин можуть вказати:

  • постійна тяга до солодкого і жирного;
  • проблеми з менструальним циклом;
  • здуття живота;
  • запір.

Безумовно, правильне харчування і фізичні навантаження важливі. Але щоб вага не «скакала», а ви не боялися в черговий раз встати на ваги, потрібно пам'ятати ще про одну важливу складову — наші звички. Ендокринологи назвали 4 основні звички, які повинні бути у кожної жінки до 40 років — це допоможе не тільки тримати вагу під контролем, але і добре себе почувати.

Снідати завжди і всюди

Це важлива звичка, яка повинна бути у кожної жінки, кажуть фахівці.

Перш за все, привчити себе снідати і ніколи не пропускати це приймання їжі. Ми прокидаємося в стані гіпоглікемії — зі зниженою концентрацією глюкози в крові. Якщо не поснідати, у нас не буде ніякої енергії і працездатності, і ми будемо все одно добирати ті калорії, які ми не отримали вранці протягом дня. Або, що ще гірше, ввечері перед сном, — пояснили лікарі.

Коли ми не снідаємо, організм буде витрачати ендогенну, тобто свою власну глюкозу, яка потрібна печінці, підшлунковій залозі, мозку та іншим органам. Взагалі думка, що можна схуднути, якщо голодувати, помилкова. Наш організм так влаштований, що жирова тканина піде в останню чергу, а спочатку будуть випаровуватися рідина і м'язи — що нам зовсім не потрібно.

Їсти за принципом тарілки

Лікарі часто використовують в своїй роботі і навчанні пацієнтів харчуванню за так званим принципом "харчової тарілки". Сама ідея з'явилася в ще в минулому столітті в Гарварді. У буквальному сенсі це тарілка діаметром 22-23 сантиметри, поділена на частини.

Чверть відводиться під складні вуглеводи, які якраз і дають нам енергію. Вони засвоюються в тонкому кишечнику, а шлунок при цьому залишається голодним. Тому ще одна чверть тарілки — це білок, так звана «їжа для шлунка».

І ще одна половина тарілки — це клітковина (овочі та зелень), вона дуже добре регулює рівень глюкози в крові і сприяє гарному травленню.

Уникати частих дрібних перекусів

Якщо людина здорова, у неї немає проблем з гастроентерологією, зовсім не обов'язково постійно приймати їжу.

Наприклад, багато хто любить ласувати фруктами, коли хочуть їсти. Проте можливості всмоктування фруктози в організмі людини обмежені. Так, якщо 15 грамів фруктози (одне велике яблуко) без проблем засвоїться в організмі здорової людини, то 50 грамів — тільки у кожної п'ятої. Передозування фруктози цілком може стати причиною появи різних проблем зі здоров'ям — наприклад, розвитку інсулінорезистентності.

Тому не перебивайте апетит, намагаючись заглушити відчуття голоду. А якщо у вас немає можливості поїсти, то перекушуйте тим, що дійсно допоможе насититися на годину-дві:

  • натуральний йогурт;
  • жменя горішок;
  • овочевий салат;
  • сир;
  • авокадо;
  • хумус.

Не забувати про огляди у гінеколога

І, нарешті, для жінок близько 40 років дуже важливо відвідувати гінеколога і дбайливо ставитися до жіночого здоров'я.

Те, в якому стані ми підійдемо до менопаузи і як вона буде проходити, багато в чому залежить від того, як ми дбали про своє здоров'я в 40.

До речі, якщо вже є надмірна вага в 40 років, то в 50 вона тільки збільшиться. Організм буде шукати джерела гормонів в жировій тканині і активно її нарощувати. Тому, звичайно, важливо стежити за масою тіла і якщо ви помітили, що вона вище норми, то якомога швидше зайнятися схудненням, підсумували лікарі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *