Любиш солоденьке? А знаєш, чому?

Удома, поруч із диваном – журнальний столик, на якому аж ніяк не преса… У чому причина цього?

Учені зробили сенсаційне відкриття: як з’ясувалось, мозок людини, яка страждає наркотичною залежністю, виділяє речовини, ідентичні тим, що виділяються у людей з явно вираженою харчовою залежністю від будь-якого продукту. Не уявляєш ані дня без чорного шоколаду? Банана? Томатного соку? Вибач, але з погляду безпристрасної науки ти на одній дошці з наркоманом…

Що ж змушує людину жувати?

Почуття голоду?
Не завжди. Значно частіше – «наркотична» потреба в ендорфінах, які виділяє організм, одержуючи свою частку смачненького. Деякі люди (а чи не більшість?) схильні «заїдати» улюбленим, одного разу
обраним продуктом усе: втому, роздратування і навіть радість.

Але визнати свою залежність від банана, м’яко кажучи, складно… Тому люди вигадують собі пояснення про індивідуальні особливості організму, про потреби тіла, якому «чогось бракує». «Бракує гормонів задоволення, а не живильних речовин!» – попереджають лікарі.

І підтверджують свою думку експериментом: людям, схильним до постійного жування, почали давати препарати, що блокують виділення гормонів задоволення – ендорфінів. (Приблизно такі ж препарати одержують наркомани). І що ж?

Людина одразу втрачає свою «обумовлену індивідуальними потребами організму» любов до шоколаду, йогурту, сиру тощо… При цьому жодних болісних реакцій із боку тіла, позбавленого «індивідуальної потреби в цієї смакоті» не відзначається…

Чим замінити «шоколадний» позитив?

Учені попереджають: рішуче викреслити з життя «ласощі», що забезпечують організм ендорфінами, дуже складно. Можна запросто влетіти в депресію… Але щодня заходити в супермаркет по щось «смачненьке» і найчастіше солоденьке все-таки не можна. Адже якихось двісті-триста років тому цукор продавали в аптеках. І купували його люди з порушеним обміном речовин, інші ж одержували вуглеводи із фруктів. А що одержує сучасна людина? Зовсім некорисний цукор, щедро присмачений різними ароматизаторами, барвниками, підсилювачами смаку… Ендорфіни виділяються, нервова система задоволена, а шлунково-кишковий тракт? Стогне від непосильних навантажень і, зрештою, «страйкує»…

Що ж робити, щоб не їсти?

«Навести порядок у своїй голові!» – радять психологи. Відчуваєш непереборне бажання з’їсти щось смачненьке? Спробуй викликати виділення ендорфінів іншим способом. Яким? Спершу спробуй знайти причину дефіциту речовин, відповідальних за спокійний, радісний погляд на життя.

Психологи виділяють кілька причин переїдання:

Антистресова терапія. Шоколад (або вишуканий обід у ресторані) можуть, звісно, позбавити тебе стресу. Але точно такий самий ефект дає пробіжка, хороший шопінг, концерт, яскравий секс. То чи варто їсти?

Невпевненість у завтрашньому дні. Тіло, яке живе під гнітом переляканої свідомості, прагне компенсувати цей страх і… збільшується. Що більший зайнятий собою простір – то ти сильніша… «Обдури» своє тіло, побалуй його турботою про нього: піди в солярій, спа, дозволь собі вишуканий масаж.

Спадкоємна пам’ять. Ще одна проблема, яку виділяють психологи. Як з’ясувалося, наше тіло зберігає пам’ять про життя чотирьох поколінь. Якщо твоїй бабусі довелося голодувати в роки війни – прислухайся до себе: чи не її голодне дитинство ти компенсуєш своїми шоколадками? Утім, для такої роботи із собою потрібні чималі навички.

І ще одна практична порада. Якщо хочеш позбутися пристрасті до солодкого, здійсни з собою такий трюк: візьми в рот шматочок шоколаду й затисни собі носа. Психолог Ельзе Біркеншоу стверджує, що така вправа змінює смак заповітної насолоди. І бажання їсти зникає. Не віриш? Спробуй!

Чи любиш ти солодке? А боротися з цим пробувала?

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *