Люди готові платити, щоб заразитися глистами — вони вірять, що це допоможе схуднути

Коли всередині тебе живе гігантський хробак-паразит, це не дуже приємно і досить небезпечно. Але навіть у глистів є шанувальники. Вони впевнені, що паразити допоможуть їм позбавитися алергії та інших хвороб, схуднути і навіть зупинити старіння, інформує Ukr.Media.

Торговець глистами

Найвідомішим прихильником гельмінтотерапії — лікування за допомогою зараження паразитичними хробаками — вважається британець Джаспер Лоуренс. Він стверджує, що у свій час глисти буквально повернули його до життя. Тепер чоловік охоче ділиться особистим досвідом і за певну плату береться надіслати живих глистів у будь-яку точку світу.

Історія близького знайомства Лоуренса з паразитами розпочалася 2004 року. У той час він страждав від найсильнішої алергії, астми та ожиріння, викликаних постійним прийманням преднізолону, який до того ж не допомагав. Свій стан майбутній продавець глистів описував як відчайдушний — йому не вистачало сил навіть для того, щоб піднятися сходами чи погратись з дітьми. Його бізнес стояв на межі банкрутства, а шлюб руйнувався.

Саме в цей момент на допомогу прийшла його тітонька із Великобританії. Вона розповіла Лоуренсу, що бачила по телевізору науково-популярну передачу про експериментальний метод лікування алергії та астми за допомогою гельмінтів. Той одразу ж спалахнув цією ідеєю: вивчив наукові статті, поговорив зі знайомими лікарями і невдовзі вирушив до Африки — там найпростіше підчепити потрібних глистів.

Я дуже боявся, що повернуся не з тією хворобою: річковою сліпотою, слоновою хворобою, лихоманкою денге чи ще чимось. З іншого боку, я бачив, як моє життя погіршилося за останні п'ять років через астму. Медицина, як виявилося, не могла запропонувати мені нічого, окрім паліативних препаратів. Так що я відчував, що я не маю вибору.

Після повернення з Африки Лоуренс не відразу дізнався, що вийшло з його витівки. Щоб перевірити наявність паразитів, він здав біоматеріал у лабораторію, але там не знайшли нічого підозрілого. Проте за кілька місяців Лоуренс раптово усвідомив, що його перестала мучити алергія. Він міг їздити в автомобілі з опущеними вікнами в розпал цвітіння рослин і при цьому чудово почуватися.

Щоб остаточно переконатися, що алергія зникла, Лоуренс подався до колишньої дружини і погладив її кішку. Раніше після контакту з шерстю він покривався червоними плямами та опухав, але цього разу нічого не сталося.

Лоуренс вирішив, що повинен розповісти про свій порятунок усім і допомогти вилікуватися й іншим людям, які опинилися у схожій ситуації. І тому він почав розводити паразитів самостійно.

Спочатку Лоуренс вигадав їм більш милозвучну з погляду маркетингу назву — симбіонти. Потім створив «ферму» з їхнього вирощування. У невеликих контейнерах він відтворював умови тропічних джунглів, потім збирав та очищав вирощених личинок, приклеював їх на пластирі для шкіри та продавав через інтернет.

Купувати кровососний кишковий паразит у незнайомця без вищої освіти — це не найкращий вибір. Але люди приходять до нас, коли вони у розпачі.

Лоуренс не соромився розповідати про незвичайний бізнес, хоча не був лікарем і взагалі не мав відношення до медицини. Після одного з таких інтерв'ю їм зацікавилася влада США. Торговець глистами вирішив не чекати на офіційні звинувачення і втік до Великобританії, де ховається досі. Проте «лікувати» людей він не покинув.

Чудо-глист

Джастін Лоуренс приписує цілющі властивості не всім паразитам. В Африку, наприклад, він вирушив у пошуках певного виду — necator americanus, або анкілостоми Нового Світу. Це низькопатогенний круглий хробак завдовжки менше сантиметра. Він живе у тонкому кишечнику близько п'яти-сім років і не здатний розмножуватися всередині організму.

Інфікування відбувається через шкіру — наприклад, коли людина босою ногою наступає на личинок, що вилупилися з яєць, які були в екскрементах зараженої людини. Опинившись на шкірі, личинки ушкоджують її, досягають кровоносних судин і разом із кровотоком розносяться по всьому організму. Так вони потрапляють спочатку до бронхів і нарешті до кінцевої точки свого маршруту — кишечника.

У країнах, де розвинена каналізація, а люди не мають браку взуття, підчепити такого паразита практично неможливо. Зате він дуже поширений у місцях з поганою гігієною та нестачею води.

У 1980-х роках британський біохімік Девід Прітчард, працюючи в Папуа — Новій Гвінеї, зауважив, що інфіковані люди майже ніколи не відчувають симптомів алергії чи астми і не хворіють на аутоімунні захворювання. Щоб підтвердити здогад про користь невеликої кількості паразитів, учений навмисне заразив себе анкілостомами, а потім захистив дисертацію на цю тему.

До кінця десятиліття такі припущення почали розвивати інші дослідники. Епідеміолог Девід Страчан сформулював гігієнічну теорію, яка полягала в тому, що взаємодія з певними мікроорганізмами в ранньому дитинстві захищає від алергії. Відсутність такого контакту, згідно з його гіпотезою, призводила до поганої імунологічної толерантності та виникнення аутоімунних захворювань.

Алергія, астма, діабет 1 типу, хвороба Крона, синдром подразненого кишечника, розсіяний склероз та близько сотні інших захворювань можуть бути результатом неадекватних аутоімунних реакцій.

Лікарі досі не розібралися, як виникають аутоімунні захворювання і чому вони вражають дедалі більше людей. Найчастіше це пов'язують із зміною клімату, забрудненням довкілля та впливом канцерогенів. Але є й інші припущення. Так, прихильники «теорії старих друзів» вважають, що людину на шляху еволюції завжди супроводжували мікроби та гельмінти-паразити. Несподівано втративши їх через дотримання гігієни, імунна система стала давати збої та атакувати здорові клітини різних органів.

Ця теорія дозволила припустити, що, повернувши в організм паразитів, можна запобігти, можливо, і зупинити розвиток деяких захворювань. Однак поки що це не доведено і потребує додаткових досліджень.

Наразі вивчається вплив гельмінтів при лікуванні розсіяного склерозу, аутизму, алергії та астми. За однією з версій, навмисне зараження може загальмувати навіть старіння або, якщо точніше, зупинити запальні процеси, що розвиваються з віком у всьому організмі.

За словами гастроентеролога, гепатолога філії ізраїльської клініки, мета більшості таких досліджень не саме по собі лікування паразитами. Насамперед вчені хочуть зрозуміти механізм формування аутоімунних захворювань.

Лікувати гельмінтами аутоімунні захворювання не вдасться. Однак можна вивчити імуногенність — вплив гельмінтів на наш імунітет. Завдяки кращому розумінню біохімічних та молекулярних процесів цієї взаємодії вчені стають ближчими до розгадки таємниці аутоімунних захворювань.

Паразити для краси

Отримувати користь з організмів, що паразитують, — ідея не нова. Ще в XIX столітті жінки купували пігулки з яйцями стрічкових хробаків, щоб схуднути без дієт. Передбачалося, що паразит, що живе всередині, додасть дамі модну в той час хворобливу худорлявість і зробить її шкіру блідою.

Здебільшого така реклама була обманом, і покупці платили за пустушки. Річ у тім, що в невідповідному середовищі яйця та личинки швидко гинуть. Насправді зараження глистами частіше відбувається при вживанні погано прожареного м'яса зараженої тварини.

У XX столітті міф про легке схуднення завдяки паразитам не зник, а, навпаки, став популярнішим і навіть правдоподібнішим. Приводом до появи нової легенди стало стрімке перетворення оперної співачки Марії Каллас. У газетах писали, що знаменитість скинула вагу завдяки гельмінтам, яких вона навмисно з'їла.

Історія хоч і є вигадкою, але частка правди в ній все ж таки є — Каллас справді була одержима ідеєю стрункості і насправді одного разу заразилася гельмінтами. Щоправда, трапилося це не спеціально, як стверджували у пресі, а через те, що вона любила тартар — страву із сирої яловичини, в якій могли бути личинки. Більше того, дослідники біографії співачки виявили, що вона схудла не в період хвороби, а незабаром після одужання.

З появою інтернету пігулки для схуднення з глистами пережили нову хвилю популярності. Оголошення про продаж стали регулярно з'являтися в мережі. І хоча маркетплейси намагаються видаляти подібні пропозиції, час від часу інформація про чудо-таблетки все одно спливає на форумах та деяких сайтах.

Як і 150 років тому, здебільшого їхні продавці — звичайні шахраї. Вони продають марні пігулки з невідомим складом і незрозумілою дією, але все ж таки без паразитів. Насправді можуть бути небезпечні наслідки, якщо обіцянки виявляться правдою і покупець насправді інфікується.

Таблетки для схуднення з яйцями глистів справді незаконні. Це навіть не ліки — вони не мають ліцензії. Пов'язано це з прямою небезпекою для людини, яка ризикнула їх спробувати. По-перше, зовсім не ясно, що саме туди поклали, якого черв'яка. Через це передбачити ефект неможливо, а підібрати адекватне лікування надзвичайно важко.

До речі, наявність паразитів не гарантують струнку фігуру, це лише один із можливих симптомів зараження, але зовсім не обов'язковий. Натомість, глистова інвазія, особливо тривала, створює дефіцит вітамінів та білка, збільшує ризик розвитку онкологічних захворювань та генералізованих алергічних захворювань. Крім того, деякі паразити підвищують ймовірність розвитку гострих хірургічних захворювань — перфорації кишечника або механічних жовтяниці та кишкової непрохідності.

Спільнота гельмінтофілів

Незважаючи на неприємні наслідки зараження, охочих завести в собі живого хробака стає дедалі більше. А за попитом виникають і ті, хто готовий його задовольнити. Наприклад, у клініках Мексики вільно надають подібні послуги — щоправда, із застереженням, що за наслідки лікування відповідальність несе сам пацієнт.

Знаходяться і ті, хто самостійно вирощує глистів. В інтернеті легко знайти докладні інструкції щодо розведення та вживання паразитів. Є активні спільноти, де ентузіасти діляться порадами, підтримують одна одну та демонструють результати «терапії». Фанати гельмінтів вірять, що ще трохи — і людство зрозуміє: черв'яки в кишечнику нічим не гірші за живі бактерії з реклами йогурту.

Офіційна медицина дотримується іншої думки. Лікарі, як і раніше, радять берегти свій організм від вторгнення паразитних організмів — частіше мити руки та харчові продукти, а також вживати в їжу тільки добре прожарене м'ясо, куплене у перевірених продавців. На відміну від глистів, це точно не зашкодить.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *