Навіщо спортсменам компресійний одяг

Напевно, ви вже помічали, що більшість любителів фітнесу носить спеціальний одяг. Іноді це просто синтетика, яка відводить вологу та швидко висихає, іноді це 10 видів кросівок для різних напрямків, які зовні мало чим відрізняються. Професіонали та просунуті любителі надають перевагу "компресійці" — спеціальному одягу, який несе додаткові функції, інформує Ukr.Media.

Як і інші елементи одягу, аксесуари та спеціалізоване взуття, компресійний одяг покликаний виконати три важливі місії: поліпшити спортивні результати, створити додатковий комфорт і захистити тіло спортсмена від перевантажень.

Якщо ви займаєтеся фітнесом або спортом на просунутому рівні, тобто даєте тілу дійсно істотні навантаження, спорт стає більш травмонебезпечним. Виникаючі ризики в цьому випадку не пов'язані з падіннями або іншими травмами, ми говоримо про судини.

Їм потрібна додаткова підтримка, яку не може забезпечити звичайний одяг, відповідне харчування і медикаменти. При навантаженні на серцево-судинну систему виникає небезпека виникнення професійних спортивних захворювань, спортивна компресійна білизна і є захистом від таких хвороб.

До компресійного одягу відносять спеціальну білизну: шкарпетки, гетри, а також футболки, тайтси (лосини) і деякі інші елементи. Принцип роботи такого одягу — вплив на тіло і кінцівки для того, щоб здавити вени і звузити судини. В результаті прискорюється кровообіг, вся кровоносна система відчуває менші навантаження, в м'язи надходить більше кисню і харчування.

По суті, компресійний одяг допомагає судинам функціонувати правильно при високих навантаженнях, як якби їх і зовсім не було. Це дає зробити більше на тренуванні, підняти більшу вагу, подолати велику дистанцію, при цьому не завдавши шкоди судинам. В інших випадках компресійна білизна є лікувальним засобом для боротьби з, наприклад, варикозним розширенням вен.

Однак в спортивних магазинах продається в основному профілактична компресійна білизна. Це означає, що самостійно придбати можна лише білизну з першим медичним класом компресії. Решта, аж до четвертого, повинні призначати медики за наявності судинних захворювань. Напевно ви бачили таку білизну: вона дійсно сильно тягне кінцівки, носити її потрібно строго за часом, такий одяг "прописують" флебологи для боротьби з варикозом.

Але і першого класу компресійної білизни буде цілком достатньо для того, щоб, по-перше, захистити судини від перевантажень, а по-друге, поліпшити спортивні показники.

Що дає компресійна білизна під час занять фітнесом?

  • Ви захищаєте судини від зміни їх форм, розтягувань і тромбозу
  • Підтримуєте не тільки судини, але і м'язи, в результаті зменшується ймовірність травм і розтягувань
  • Прибираєте зайву вібрацію зі зв'язок
  • Забезпечуєте кращий контроль — кінцівки в обтягуючому одязі ефективніше управляються
  • Забезпечуєте терморегуляцію і потовиділення — компресійний одяг зазвичай виконаний з високотехнологічних тканин
  • Покращуєте кровообіг, живлення м'язів, їх відновлення
  • Збільшуєте витривалість, запобігаєте набрякам і виводить відпрацьовані речовини з м'язів

До речі, заняття в компресійній білизні виконують ще одну важливу функцію: ви знижуєте посттренувальний ефект, тобто на наступний день м'язи не будуть так хворіти, оскільки вони попросту не забиваються на тренуванні або забігу.

Кому і коли потрібно носити таку білизну?

Всім, хто: має намір вийти з аматорського рівня тренувань і хоче побачити змагальні результати; планує тривалі навантаження, марафони, напівмарафони, годинні забіги, готується до змагань будь-якого рівня і має мало часу на відновлення. Крім того, компресійний одяг рекомендують носити атлетам зі схильністю до варикозного розширення вен.

Такий одяг не повинен сковувати рухів, проте повинен сидіти на тілі щільно, а надягатися — із зусиллям. Намагайтеся правильно підібрати розмір, а якщо все ж трохи не вгадали, то не носіть його, продайте знайомим атлетам — такий одяг досить затребуваний.

Водночас постійно носити компресійну білизну не варто. Якщо ступінь стягування досить високий, то "графік" носіння повинен прописати лікар. Якщо ж ви самі купили компресійні гетри для бігу в спортивному магазині, то надягайте їх тільки на самі забіги — якщо носити їх поза тренувань, судини можуть "розслабитися" і втратити природний тонус.

Чи потрібен мені компресійний одяг?

Якщо вважаєте, що не потрібний, при цьому відчуваєте себе добре, швидко відновлюєтеся і не маєте проблем з судинами, то не потрібний. Далеко не всі спортсмени (і марафонці в тому числі) користуються цим одягом, просто подивіться на фотографії з будь-якого забігу.

Проте, ніщо не забороняє вам прикупити пару гетр для особливо тривалих навантажень і здоров'я судин — профілактика ніколи не буває зайвою. Та й додаткова підтримка м'язів, зниження травматизму — теж явні плюси.

Існують і протипоказання для носіння компресійної білизни, зрозуміло, це серйозні захворювання судин: атеросклероз, ортоартеріїт, ендоартеріїт, облітеруючий тромбангіїт та інші.

В іншому ж — користуйтеся технологічним одягом, якщо хочете, але перед походом в спортивний магазин порадьтеся з тренером.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *