Популярні помилки про тренування, які заважають вам розвиватися

Чим популярнішим стає здоровий спосіб життя — тим більше з'являється міфів про нього. Помилки зачепили і тренування, причому іноді можна почути не просто дурні і смішні, але і небезпечні думки, які бездумно повторюють навіть тренери, інформує Ukr.Media.

Сьогодні ми хочемо розвіяти кілька найпопулярніших помилок про тренування, які заважають вам розвиватися. Можливо, це допоможе вам запобігти травмуванню і дозволить більш ефективно рухатися до своєї мети.

Без болю немає результатів

Нерідко можна почути фрази на кшталт "якщо після тренування не відчуваєте, як ломить все тіло — значить, воно було марним". До цього варто прислухатися лише частково. Дійсно, занадто легкі заняття не дадуть бажаних результатів, адже для збільшення сили і витривалості на м'язових волокнах повинні з'являтися мікророзриви. Заживаючи, м'язова маса зростатиме, завдяки чому і з'являються рельєфні м'язи.

Однак слід розрізняти дискомфорт і біль. Важливо вміти вчасно розпізнати травму, щоб запобігти її погіршення, і зупинитися перш, ніж вона перетвориться в серйозну проблему. М'язи можуть трохи горіти, але якщо біль різка, пекуча або незвична — варто відразу ж зупинитися.

Щоб схуднути, потрібно виконувати вправи низької інтенсивності

Багато спортсменів-аматорів, як і тренери, дотримуються позиції, що для схуднення слід виконувати аеробні вправи низької інтенсивності. Виправдовується це рішення тим, що у вправах з низькою інтенсивністю витрачаються жири, тоді як при високій інтенсивності основним паливом виступають вуглеводи.

Проблема в тому, що при невисокому навантаженні не спалюється багато калорій. Так, займаючись інтенсивними тренуваннями, людина не буде спалювати жирову тканину відразу, але в подальшому, через високі енергетичні втрати, організм буде заповнювати заряд якраз з жиру.

В цілому краще дотримуватися балансу і виконувати вправи як низької, так і високої інтенсивності, не зациклюючись на чомусь одному.

Вправи на сідниці збільшать дупу

Багато хлопців нехтують тренувальні дні, коли потрібно качати тільки ноги, так як бояться, що накачають дупу до жіночих округлих форм. Незрозуміло, звідки з'явилося така омана, але її наслідком є непропорційно розгойдані бодібілдери з розвиненим верхом і млявим низом.

Більшість вправ на сідниці не збільшують дупу, тим більше що чоловіки не схильні до цього. Так, м'язи стають більшими, але в процесі тренувань також спалюється жир. М'язи щільніше жиру, і коли вони збільшаться, без зайвого жирового прошарку дупа стане навіть меншою, якщо не перестаратися. Великі сідниці — це надмірні жирові відкладення, так що сміливо можете качати їх в розумних межах.

Досить робити 10 тисяч кроків в день, і можна не тренуватися

Відома цифра — 10 тисяч кроків на день націлена на профілактику захворювань для тих, хто не веде активний спосіб життя. Простіше кажучи, це рекомендація для офісних співробітників, яка дає хоч якесь навантаження на організм. Але ці 10 тисяч кроків ніяк не покращують фізичну форму. Так що популярна відмовка в стилі "я сьогодні багато пройшов, так що можна не йти в зал" не працює.

Ця цифра — лише початок. Поступово слід збільшувати інтенсивність тренувань, щоб домогтися поліпшення фігури, так як ходьба — це низькоінтенсивна вправа, а значить, споживає мало енергії. Кожна вправа спрямована на різні м'язи або групи і не є універсальною. Тому робіть хоч 20 тисяч кроків — це не замінить повноцінного тренування.

Базові вправи — це все, що вам потрібно

Новачкам цікаво, як швидко привести тіло в форму, і, звертаючись до бувалих спортсменів, вони часто отримують відповідь на кшталт: "займайся базовими вправами, більше тобі нічого не потрібно, а всі ці тренажери — просто пустощі". Базові вправи на кшталт планки, присідань і підтягувань — це, звичайно, добре, але рано чи пізно вони перестають давати приріст в силі і витривалості.

Як ми вже згадали вище, кожна вправа виконує своє завдання, і зосередження тільки на базових призведе до стагнації і навіть до погіршення результатів, адже тіло адаптується до навантажень. Складні вправи з вільними вагами і тренажери придумані не просто так, а для підвищення ефективності нарощування м'язової маси і витривалості. Головне — підходити до тренувань без фанатизму і виконувати все по техніці, не забуваючи про власні відчуття.

Все вищесказане не говорить про непотрібність базових вправ. Більшість з них дуже корисні, особливо для того, хто тільки почав займатися.

Під час тренувань потрібно пити якомога більше води

Дійсно, при інтенсивних тренуваннях потреба в рідині зростає. Логічно припустити, що для компенсації втрат вологи з потім потрібно пити якомога більше рідини, але це так не працює. Напившись води, людина заповнює шлунок, а пізніше і сечовий міхур, і в результаті стає менш рухливою, а ефективність вправ падає.

Більш того, надмірне зловживання водою під час тренувань може призвести до гіпонатріємії — затримки рідини в організмі, яка провокує зниження кількості натрію в крові до критичної позначки. Це може призвести до серйозних наслідків, аж до набряку головного мозку.

Набагато ефективніше і безпечніше вживати достатню кількість рідини щодня — не важливо, чи є сьогодні тренування. Тоді людина не відчуватиме зневоднення під час тренувань.

Чим більше вправ — тим краще

Одна з головних помилок спортсменів — занадто завзята старанність. Вони ходять в зал кожен день, качають залізо до тремтіння в тілі, буквально падають від знемоги під час кардіо і вважають, що так вони домагаються кращих результатів. Але насправді сила і витривалість підвищуються не під час тренувань, а при відпочинку, коли організм ремонтує пошкоджені тканини. Це не означає, що потрібно ходити в зал раз на тиждень, а після лежати на дивані, але між тренуваннями окремих частин тіла повинна бути пауза мінімум в 48 годин.

Крім падіння ефективності, можна підвищити ризик отримання травми і погіршити імунітет. Починається процес катаболізму, коли організм "поїдає" м'язову тканину для заповнення енерговитрат, що призводить до регресу результатів.

Головне — навантаження, а техніка на другому плані

Запам'ятайте: у спорті важливий кожен момент. Зрозуміло, краще робити все по техніці з невеликими вагами, так хоча б не нашкодите своїм м'язам і суглобам. Правда, і ефект від цього буде мінімальний. Але це все одно набагато безпечніше спроб підйому нераціонально великих снарядів.

Можна повісити на штангу хоч 200 кілограмів, але якщо ваш поріг — 40, ефекту від цього не буде. Навіть якщо піднімете снаряд кілька разів, швидше отримаєте травму, ніж наростите м'язову масу.

Важливо вибирати оптимальні для ваших параметрів ваги і виконувати вправи за технікою. Це допоможе досягати кращих результатів в спорті і зменшить ризик травмування.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *