У чому користь пози какасана, кому вона підходить та як правильно її виконувати

Какасана, поза ворона, також відома як маласана або поза гірлянди. Хоча, на перший погляд, вона здається нескладною, виконати її правильно не так вже й легко. Розповідаємо, як навчитися робити какасану, чим вона корисна і кому варто звернути на цю позу особливу увагу, інформує Ukr.Media.

У чому користь пози ворона?

Під час виконання какасани відбувається м'яке розкриття тазостегнових суглобів і витягування м'язів стегон. Також витягуються литкові м'язи.

Поза ворона буде корисна всім, хто веде малорухливий або сидячий спосіб життя. Зазвичай, у таких випадках погіршується кровообіг в області малого таза, що може привести до варикозного розширення вен у цій зоні. Какасана, у свою чергу, покращує кровообіг і венозний відтік в області малого таза, що вважається профілактикою таких захворювань, як геморой або простатит.

Корисна вона і чоловікам, і жінкам, нерідко позу ворона включають в заняття для вагітних.

Важливо! Для виконання какасани є протипоказання, у тому числі травми колінних і тазостегнових суглобів. Перед заняттям проконсультуйтеся у лікаря.

Що кажуть учені?

У 2015 році вчені з Китайського університету в Гонконзі провели експеримент. У ньому взяли участь 172 дорослих у віці від 45 до 59 років. Їх поділили на дві групи, одна з яких протягом 12 тижнів практикувала комплекс хатха-йоги, в який входила і поза ворона. При цьому фізичні показники учасників з обох груп регулярно відстежували. У тих, хто займався йогою, відзначили ряд поліпшень: їх результати після перевірки кардіореспіраторної витривалості, максимального споживання кисню, м'язової сили і витривалості якісно перевершували показники тих, хто не практикував йогу.

У 2017 році співробітники політехнічного університету Гонконгу з'ясували, як хатха-йога, у тому числі і поза ворона, допомагає впоратися з метаболічним синдромом. Протягом року люди з цим синдромом тричі на тиждень практикували йогу, при цьому кожен сеанс тривав годину. Після завершення експерименту вчені порівняли аналізи учасників до початку занять і рік по тому.

З'ясувалося, що за час дослідження кількість запальних адипокінів — гормонів жирової тканини — знизилася, а протизапальних — зросла. Тобто йога допомагає в боротьбі з метаболічним синдромом.

Метаболічний синдром — збільшення маси вісцерального жиру, зниження чутливості периферичних тканин до інсуліну і гіперінсулінемія, що порушує вуглеводний, ліпідний, пуриновий обмін і викликає артеріальну гіпертензію.

Дослідження вчених з Осакського університету в Японії у 2018 році виявило позитивний вплив асан для вагітних, у число яких входить і какасана, на емоційний стан. Виявилося, що заняття йогою під час третього триместру активують у вагітних парасимпатичну нервову систему, тим самим зміцнюючи нічний сон і знижуючи рівень ферменту альфа-амілази, що вказує і на зниження стресу.

Як виконувати позу ворона?

Початкове положення: тадасана-стоячи, стопи разом, руки під кутом 20 градусів до корпусу, спина пряма.

Поставте ноги на відстань трохи більше ширини таза, стопи повернені під кутом 45 градусів до короткого краю килимка. Присядьте, розводячи коліна в сторони. Таз опускайте максимально низько, але так, щоб він не торкався підлоги. П'яти при цьому залиште на підлозі.

Зведіть лікті в область під колінами, долоні збираєте в намасте (долоня впирається в долоню). Почніть м'яко "розштовхувати" стегна в сторони. Верхівкою тягніться вгору, спину випряміть, а плечі опустіть. Під час виконання пози не забувайте дихати, затримувати дихання не варто.

Якщо спочатку прийняти какасану не виходить, її можна спростити. Під п'яти можна покласти згорнуту ковдру, килимок або цеглу — так навантаження на литкові м'язи зменшиться. А якщо вам важко утримати рівновагу, можна опустити долоні на підлогу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *