У чому користь великого тенісу для здоров’я, і кому він протипоказаний

Теніс відносять до інтелектуальних видів спорту. Тут не остання роль відводиться стратегії і тактиці кожного гейму, знанню мінусів і плюсів суперника. Все це допомагає не лише підтримувати організм у належному тонусі, але й істотно зміцнювати мускулатуру, збільшувати рівень витривалості. Уникнути небезпек допомагає правильно підібраний інвентар, виконання розминки і дотримання режимів навантаження, інформує Ukr.Media.

Навантаження під час занять

Теніс вважається корисним для здоров'я, оскільки при існуванні вкрай низької ймовірності фізичного пошкодження є стовідсотковий шанс перейти на новий рівень у стані здоров'я свого тіла. Теніс сприяє розслабленню м'язів, які протягом усього дня перебувають у стані гіпертонусу. Суглоби, які починають поступово костеніти, можна привести в належну форму. При сильній, послідовній, частій напрузі м'язів трапляється вироблення ендорфінів, що приємно розслабляє після гри, привносить легкий присмак щастя.

А крім цього, в ході гри в теніс працюють досить активно всі групи м'язів: спини, ніг, рук, а також прес і навіть шия. Теніс передбачає кардіотренування, оскільки тренуються серцево-судинна і дихальна системи, швидкість реакції розвивається.

Гарантований оздоровчий ефект

З позицій психології, теніс вкрай корисний, оскільки гра дозволяє скинути психічне і фізичне напруження. Завдяки глибокій психологічній концентрації, зосередженню на процесі гри, на діях противника, на власних діях, на м'ячі, а потім повне і різке розслаблення, здатні дати потужний оздоровчий ефект.

При цьому тенісист отримує можливість скинути стрес, відновити свою нервову систему. В ході подібних навантажень відновлюються нейронні зв'язки в мозку, що істотно прискорює процеси зародження нових нервових клітин.

Покращення реакції і координації

Гра в теніс покращує координацію, реакцію, увагу, стимулює розвиток стратегічного мислення і пам'яті. Відбувається вироблення таких якостей, як напористість, енергійність, забезпечується реальне почуття часу, підвищується рівень загальної рухливості гравця.

Що знадобиться для гри

Щоправда, на нове хобі доведеться трохи витратитися. Гравцеві-початківцю доведеться придбати хорошу ракетку, форму для гри, напульсники, спеціальне взуття, деякі інші ігрові аксесуари. Але витрати, швидше за все, окупляться хорошим настроєм і поліпшенням стану здоров'я.

Кому заняття тенісом протипоказані

Не варто займатися тенісом:

  • за наявності радикуліту;
  • при ризиках інсультів;
  • у разі наявності грижі і запалення сухожилля;
  • тим, хто страждає захворюваннями хребта.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *