Другий триместр вагітності. Зроби акцент на харчуванні!

Якщо протягом перших трьох місяців тебе непокоїв токсикоз, на четвертому він напевно дасть тобі спокій. Нарешті стихають усі гормональні бурі, пов’язані з появою у твоєму організмі нового життя, звикне до нового становища і нервова система.

Животик поступово округляється, але ще не обтяжує своєю вагою. Підростаючий малюк пережив усі складнощі «новосілля», оглядівся й дедалі більше сил і часу віддає налагодженню спілкування з тобою, чуйно вловлюючи всі зміни, що відбуваються у твоєму фізіологічному та психічному стані. Саме в другому періоді мама й малюк навчаються чути та розуміти одне одного.

Особливості розвитку дитини у другому триместрі


На четвертому місяці
інтенсивно розвивається кістяк малюка, поступово починають виконувати свої обов’язки нирки, шлунок, кишечник і жовчний міхур. Особлива за важливістю ділянка «будівництва» – формування кори головного мозку, де відбувається інтенсивний розподіл нервових клітин, виникають борозни та звивини.

Включається й гормональна система маленької людини – надниркова залоза та гіпофіз, налагоджуються зв’язки з іншими залозами й центрами. Уважно спостерігає за подіями навколо дихальна система малюка – їй ще не час починати активну роботу.

На п’ятому місяці малюк уперше відчутно штовхає маму.  Від цього часу й до самих пологів перестукування стануть основним методом вашого спілкування – протягом півгодини п’ятимісячний плід може робити від 20 до 60 “поштовхів”. Темп, ритм, сила рухів цієї «абетки Морзе» можуть змінюватись залежно від часу доби, фізичного та психічного стану мами.

Спершу запам’ятай, що його підвищена активність може бути пов’язана з дефіцитом кисню. Буде дуже добре, якщо ти освоїш кілька нескладних дихальних вправ і відповідатимеш ними на підвищено-наполегливі перестуки дитини.

У цей період продовжує розвиватися нервова й ендокринна системи: гіпофіз, епіфіз, щитовидна й навколощитовидна залози, підшлункова, надниркова залоза, статеві залози. До роботи кровотворних органів підключається селезінка.

Шостий місяць – малюк навчається користуватися своїми легенями, роблячи постійні дихальні рухи. Щоправда, перші проби абсолютно «тренувальні» – легенева тканина при цьому не розправляється і повітря в неї не надходить. Легені наповняться повітрям лише з першим вдихом після народження. У цей час відбувається швидке збільшення маси головного мозку.

Дуже важливо, щоб твій організм одержував достатньо кисню – більше гуляй, навчися розслаблювати своє тіло. У цьому стані всі клітини одержують повноцінне харчування й активно забезпечуються киснем.

У 24–28 тижнів закладаються основи інтелектуальних і творчих особливостей дитини. Єдиний спосіб одержати необхідні для цього дані пролягає через фізіологію, розумові й емоційні особливості мами, приділяй якнайбільше уваги своєму дозвіллю й настрою. Малюй, слухай гарну музику, віддай перевагу розвиваючій літературі. Перш ніж дати волю негативним емоціям, подумай: а що як це станеться в якусь особливу хвилину і назавжди закарбується в характер малюка. Задля щастя своєї дитини посміхайся в обличчя будь-яким неприємностям!

Другий триместр вагітності – під контролем лікаря

Після 14-го тижня лікар може дати напрямок на УЗД, щоб оцінити розташування плаценти. Ти можеш погоджуватися на це або не погоджуватись, адже питання про шкідливість такого дослідження залишається відкритим.

У 20 тижнів може з’явитися біль у попереку. У цей же час матка іноді входить у тонус, її м’язи стискуються – це «тренувальні» скорочення, адже час пологів не за горами.

Харчування в другому триместрі

Надзвичайно важливим у другому триместрі є харчування майбутньої мами. Адже більшість життєво важливих органів (нервова, ендокринна, видільна системи) малюка продовжують добудовуватися.

Навіть якщо твій організм наполегливо вимагає виключно солоних огірків і оселедця – умов його все-таки не відвертатися від оливкової олії та пряженого вершкового масла (жири), їж сухофрукти (вуглеводи), молоду
телятину та горіхи (білки).

Особливо уважно треба поставитися до забезпечення організму білками – це основний будівельний матеріал. Якісні жири та вуглеводи також необхідні твоєму організму. Дуже важливою є і якість їжі: постарайся хоч би на час вагітності різко обмежити, а краще викресли зовсім із раціону будь-які напівфабрикати з супермаркету, ковбаси (особливо – копчені та напівкопчені), кетчуп, майонез, різні маринади.

Категорично забудь про алкогольні напої! Вони знижують проникність клітинної мембрани і хто знає, що та в якому місці просочиться крізь напівпрозору «оборону»! Але келих некріпленого та не порошкового (!) вина, наполовину розведеного водою, можеш собі іноді дозволити. Адже недарма вино називають «даром богів»!

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *