Вчені: пересадка кісткового мозку може запобігти старінню

Співробітники медичного центру Cedars-Sinai в Лос-Анджелесі отримали нові дані, що свідчать про те, що пересадка молодих тканин може запобігти проблемі зі здоров'ям у літніх людей. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Communications Biology, після трансплантації кісткового мозку здорової молодої миші клітини мозку старих мишей зберігалися краще, а рівень їхніх когнітивних здібностей підвищувався. Вчені сподіваються, що одного разу така технологія буде застосована і для людей. Якщо подальші дослідження підтвердять таку можливість, це може забезпечити шлях для розробки методів боротьби з прогресуванням нейродегенеративних захворювань, включаючи хворобу Альцгеймера, інформує Ukr.Media.

Під час лабораторних експериментів 18-місячні гризуни отримували трансплантати кісткового мозку від чотиримісячних мишей або мишей їхнього віку. Через шість місяців обидві трансплантовані групи пройшли стандартні лабораторні тести на рівень активності та навчання, а також на просторову і робочу пам'ять. Миші, які отримували більш молодий кістковий мозок, перевершували родичів, які отримали старий кістковий мозок. Вони також перевершили контрольну групу старих мишей, які не отримували трансплантати. Потім дослідницька група перевірила гіпокамп тварин – область, пов'язану з пам'яттю. Володарі молодого кісткового мозку зберегли більше синапсів між нейронами в гіпокампі, ніж власники старого кісткового мозку, хоча і мали приблизно однакову кількість нейронів.

Подальші тести показали і можливу причину відсутніх синапсів. Клітини крові, що виробляються молодим кістковим мозком, знижують активацію мікроглії – типу імунних клітин у мозку. Мікроглія підтримує здоров'я нейронів, але може стати надактивною і брати участь в роз'єднанні синапсів. З меншою кількістю надактивної мікроглії нейрони залишаться здоровими – і виживе більше синапсів.

«Хоча попередні роботи показали, що переливання крові від молодих мишей може звернути назад зниження когнітивних функцій у старих мишей, не зовсім зрозуміло, як саме це відбувається. У нашій статті ми припускаємо, що одна з відповідей полягає у специфічних властивостях «молодих» клітин крові», – говорить керівник дослідження Хелен Гудрідж (Helen Goodridge).

Ця технологія нагадує методи компанії Ambrosia Health – суперечливої клініки по переливанню крові, яка закрилася на цьому тижні, після того як Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (Food and Drug Administration, FDA) попередило про небезпеку такого роду процедур. Важливо пам'ятати, що миші не люди, поки немає ніяких доказів того, що це дослідження може бути перенесено на організм людини. Ученим належить провести багато випробувань, перш ніж вивести результати своєї роботи на новий рівень. Хоча це не скасовує захоплення дослідників щодо свого успіху.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *