На полюванні: чому кішки виляють задом перед тим, як атакувати

тим, як атакувати />

Кішки — безжальні хижаки, які холоднокровно вистежують здобич і несподівано нападають. Однак складно серйозно ставитися до нападу, коли за мить до ривка кішка низько припадає до землі і починає розгойдувати попою. Сьогодні з'ясуємо, навіщо ж вони виляють задом перед стрибком, інформує Ukr.Media.

Офіційних досліджень цієї химерної поведінки ще не проводилося. Однак у вчених є низка теорій.

Тяга

Можливо, що кішки виляють попою перед стрибком і притискають задні лапи до землі, оскільки це дає улюбленцям додаткове тертя (тягу) для того, щоб підштовхнути їх уперед у стрибку. Коли кішки стрибають, вони використовують силу своїх задніх ніг, щоб просунути своє тіло вперед. Якщо вони посковзнуться на землі, вони ризикують поранитися. Так само їхні тіла можуть скручуватися в повітрі і перешкоджати правильному приземленню. Заздалегідь перевіряючи ґрунт, вони можуть зайняти краще положення для атаки, забезпечуючи більший успіх полювання.

Опора

Згідно з іншою теорією, коти виляють задом перед стрибком, оскільки розгойдування допомагає їм переконатися в твердості опори. Перенесення ваги з однієї задньої лапи на іншу кілька разів допомагає їм зрозуміти, що поверхня, на якій вони стоять, досить тверда, щоб з неї можна було стрибнути. Якщо є вільне каміння або нерівна ділянка, яка вибиває їх з рівноваги, вони змінять положення або взагалі відмовляться від спроби стрибка. Кішки також відчувають прилив адреналіну перед стрибком, тому вони можуть трясти попою через хвилювання.

Розминка

Деякі дослідники вважають, що розгойдування — це своєрідна аеробна розминка. Можливо, вони виляють задом, оскільки така дія розтягує і розігріває м'язи, щоб запобігти травмі. М'язи виконують більшу частину роботи, тому кішки повинні правильно розігріти їх, щоб виконати стрибок. Вважається, що кішки трясуть попою, щоб розім'яти лапи перед нападом.

Хвилювання

Коли кішки полюють і грають, їхні тіла виділяють дофамін у свою систему. Ця хімічна речовина відіграє значну роль у тому, як кішки відчувають задоволення, і відповідає за поведінку, мотивовану винагородою, яку вони демонструють.

Кішки трясуть попою і задніми лапами перед грою або полюванням, щоб вивільнити достатню кількість енергії для відточування атаки. Щойно вони ловлять свою здобич, організм перестає виділяти дофамін, а це означає, що кішки більше не потребують його. Так само кішки люблять гратися і це надає їм безліч задоволення. Коли адреналін накачує тіло, вони збуджуються при думці про те, що зловлять свою "здобич".

"Схоже, вони готують свої м'язи до різкого руху, оскільки вони розробляють стратегію — крихітними рухами ступень і задніх кінцівок — так само, як це робить гольфіст, коли готується до гри", — сказала ветеринар Меган Е. Херрон (Meghan E. Herron).

Не тільки домашні кішки проявляють таку поведінку; дикі кішки (леви і тигри) також під час нападу на жертву виляють задом.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *