Перевірені способи які допоможуть пережити зраду коханої людини

Здається, що світ звалився і ви ніколи вже не зможете відкритися людині, підпустити його до себе або пробачити? Зрада — це дуже боляче, але оговтатися після неї можна, інформує Ukr.Media.

І ось це все ж сталося — ви з'ясували, що партнер вам зрадив. Чи варто відразу ставити хрест на відносинах? Трапляються ситуації, коли людину хочеться пробачити, не рубати з плеча. Але чи можливо примиритися зі зрадою коханої людини? Так, цілком. І якщо у вас немає можливості піти до фахівця, пропонуємо розглянути кілька технік, підготовлених якраз психологами.

Прийміть свої почуття

Припиніть приховувати від себе свої ж емоції — позначте почуття вголос або почніть вести щоденник, куди будете записувати думки і відчуття.

Як тільки ви прийдете на сеанс до психолога або психотерапевта, на першу ж вашу історію фахівець поставить питання про почуття. "І що ви при цьому відчуваєте?". Якщо поки звернутися до лікаря ви не можете, хоча б припиніть приховувати від себе свої ж емоції. Зіткнувшись зі зрадою коханої людини, абсолютно нормально відчувати образу, злість, скорботу, біль. Звичайно, перше час, а може, і тривалий час ви будете продовжувати прокручувати цю ситуацію невірності, повертаючись до негативних емоцій знову і знову. Психологи радять не тримати їх в собі — від замовчування легше точно не стане. Перше, що варто зробити, якщо хочете пережити зраду близької людини і жити далі, — позначте свої почуття. Проговорите їх вголос або ж почніть вести щоденник, куди будете записувати думки і відчуття. Заодно зрозумієте, що постійно крутиться на думці, що ви відчуваєте і як з цим боротися.

Припиніть ідеалізувати відносини, які були до зради

Варто відпустити всі уявлення про ідеальність ваших відносин до того, що сталося. Розкол чогось "ідеального" психіка переживає набагато важче, ніж чогось "звичайного".

Одна з технік, розроблена психологами спеціально для партнерів, кому довелося зіткнутися зі зрадою, полягає в наступному. Варто відпустити всі уявлення про ідеальність ваших відносин до того, що сталося. У випадку зі зрадою практично не буває, щоб винен був тільки один партнер. Швидше за все, ви просто не помічали всіх тих передумов або ж важких моментів. Ідеалізування вкрай небезпечно як для відносин, так і для особистості. Розкол чогось "ідеального" психіка переживає набагато важче, ніж чогось "звичайного". Тому психологи, працюючи з людьми, які зіткнулися з походом коханої людини наліво, часто починають саме з техніки відходу від перфекціонізму. Ніхто не ідеальний: ні ви, ні ваш партнер, ні ваші стосунки. У всіх нас є якісь недоліки, тому потрібно їх знайти і прийняти. Так пережити зраду і зрозуміти її причини, мотиви людини стане простіше.

Не дозволяйте собі скочуватися в безпросвітний негатив

Психологи наполягають: не варто зациклюватися і вже точно не потрібно ставити хрест на собі. Постарайтеся відстежувати момент початку негативу і припиняти його.

Або ж іншими словами: стежте за думками. Так, зіткнутися з невірністю і зрадою чоловіка — неймовірно болючий удар. Але його можна пережити, якщо докласти зусиль і захотіти цього. Все в першу чергу йде з нашої голови. Тому психологи наполягають: не потрібно зациклюватися і вже точно не варто ставити хрест на собі. Більшість дівчат, кому зрадили, починають мислити виключно негативно. "Сталося один раз, трапиться і ще потім", "мені завжди будуть потрапляти партнери, які зраджують", "це я недостатньо хороша, тому мені зраджують". Якщо вже ви вирішили не розлучатися з партнером після невірності, а спробувати пережити ситуацію, женіть погані думки. Постарайтеся відстежувати той момент, коли вас знову починає тягнути на "темну сторону", та припиняти це. Але краще рішення — все ж звернутися до грамотного фахівця, який надасть допомогу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *