10 тварин, які зникли за останні 100 років

З 1900 року майже 500 видів тварин вимерли, згідно з дослідженням, проведеним у 2015 році. Доброю новиною є те, що вчені знають як і намагаються повернути частину тварин, інформує Ukr.Media.

Мандрівний голуб

Колись ці птахи були одним із видів з високою популяцією у північній Америці. Мандрівні голуби могли літати дуже швидко, адже інколи їх швидкість сягала 96,5 км на годину. Їх кількість почала значно зменшуватись після того, як європейці прибули на материк і почали полювати на дешеву та легку здобич. У 1914 році останній відомий представник виду мандрівних голубів по кличці Марта, помер у зоопарку в Цинциннаті.

Ропуха помаранчева

Останнього разу ропуха помаранчева була помічена в лісі в Монтеверде, Коста-Ріка, в 1989 році. Зникнення цього виду було спричинено глобальним потеплінням, повідомляє журнал Science. З тих пір інші вчені припустили, що ропуху помаранчеву, швидше за все, знищили погодні умови в Ель-Ніньо, де виник надзвичайно сухий клімат саме в той час, коли ропуха помаранчева зникала.

Каролінський папуга

Яскраве оперення цього єдиного виду папуги, що родом з Східної частини Сполучених Штатів, можливо, і стало причиною його загибелі. Зелені, жовті та червоні пір'їни Каролінського папуги надзвичайно цінувалися в якості доповнення до жіночих капелюхів. Птахи також мали небезпечну тенденцію – вони примикали до зграї інших птахів, і ті, як тільки їх помічали, одразу вбивали. Останній Каролінський папуга, який проживав у неволі у зоопарку Цинциннаті на прізвисько Інкі помер в 1918 році. Це сталося через рік після смерті його пари – Леді Джейн.

Вересковий тетерів

Раніше поширеного на східному узбережжі Америки, Верескового тетерева, наприкінці ХІХ століття можна було побачити лише на Виноградниках Марти. Лісові пожежі, мисливство та зміна середовища існування призвели до того, що популяція Верескового тетерива зменшилася, повідомляє газета "Виноградник". У 1933 році цей вид був оголошений вимираючим після зникнення останньої відомої самки Верескового тетерева по кличці Бум Бен. У 2016 році прихильники природи оголосили, що вони працюють над відновленням популяції цього чарівного виду.

Тасманський тигр або тилацин

Зі смугами, як у зебри і формою, як у собаки, Тасманський тигр був відомий ще в двадцятому столітті як "собака-вампір", яка за чутками, пила кров, хоча на рахунок цього існує мало доказів. Вид зберегся в Тасманії до тих пір, поки собаки, полювання і хвороби не почали знищувати його чисельність. Останній відомий представник виду Тасманійського тигра загинув у зоопарку Хобарта в Тасманії в 1936 році. Однак існує велика моживість того, що не всі представники цього виду вимерли, оскільки були не підтверджені випадки того, що Тасманійського тигра бачили після його зникнення.

Каспійський тигр

Більше 10 тисяч років тому ці жорстокі тигри перекочували зі східного Китаю до Каспійського моря, прокладаючи свій маршрут до торгового шляху, який став відомий як Шовковий шлях. Протягом дев'ятнадцятого століття російській армії було наказано знищити тигрів як частину сільськогосподарського проекту. Вважалося, що останній тигр каспійського походження був убитий в Туреччині в 1970 році. Вчені зараз працюють над поверненням Каспійських тигрів, використовуючи зразки ДНК, взяті з музеїв у Росії, Казахстані та Азербайджані.

Піренейський козеріг

Ці дикі кози колись часто зустрічалися в горах Піренеїв, що простягнулись між Іспанією та Францією, а також в горах північної Азії та Африки. Прихильники природи не зовсім впевнені, чому їх кількість зменшилася, але цей вид був оголошений зниклим у 2000 році. Вчені працювали над поверненням Піренейського козерога. У 2009 році вони намагалися використовувати заморожені тканини для створення клону, але самка померла через сім хвилин після свого народження.

Карибський тюлень монах

Єдиним видом тюленів, чиєю домівкою були країни Карибського басейну, є Карибський тюлень-монах, який вимирає внаслідок людської діяльності. За даними американської Служби риби та дикої природи, європейські колоністи полювали на тюленів для того, щоб забезпечити себе паливом, а також їжею. Перші вчені, які захоплювали цих тюленів для досліджень, також сприяли зниженню їх кількості. Їх остання відома колонія була помічена на ізольованому рифі біля невеликого острова у Карибському басейні. Карибський тюлень-монах, врешті-решт, був оголошений зниклим видом у 2008 році.

Західний чорний носоріг

За оцінками Scientific American, на рубежі ХХ століття в Африці, можливо, блукали мільйони носорогів чотирьох різних видів. Протягом 100 років Західні чорні носороги вимерли. Причина зникнення? Очищення їхнього природного середовища для ведення сільського господарства, спортивне полювання і підтримка китайського лідера Мао в традиційній китайській медицині в 1950-х роках, яка включала в себе використання такого інгредієнта, як порошок з рогу носорога. Останній представник чорних носорогів був помічений у Камеруні, і, невдовзі, у 2011 році, весь вид був оголошений вимерлим.

Черепаха острова Пінта

Черепаха острова Пінта частково надихнула на теорію еволюції Чарльза Дарвіна, коли він відвідав Галапагоські острови в 1835 році. З тих пір популяцію цього виду, в основному, знищили кози, яких люди привезли на острови. У 2015 році остання чистокровна черепаха на острові Пінта, відома як Lonesome Джордж, померла у неволі у віці 100 років. Але вчені працюють над збереженням решти популяцій черепах цього виду та використовують геном Джорджа для пошуку інших черепах з подібними генами.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *