Чому кішки чхають: поширені причини і коли слід звернутися до ветеринара

Якщо вам раптом довелося почути, як ваш кіт чхає, турбуватися не варто, адже це нормальна реакція організму, який хоче позбутися подразника, що потрапив у верхні дихальні шляхи, інформує Ukr.Media.

Однак якщо ситуація повторюється із завидною регулярністю, варто насторожитися: деякі з причин, що спричинили чхання, можуть ховати в собі загрозу здоров'ю вихованця.

Алергія

Було б помилкою вважати, що алергічна реакція властива виключно людині — від алергії страждають і наші брати менші.

Зазвичай, чхання в цьому випадку супроводжується іншими симптомами, серед яких — задишка, виділення з очей та висипання на шкірі.

Інфекція

Коти також схильні до інфекційних захворювань.

Розпізнати інфекцію допоможуть, крім чхання, такі ознаки: слабкість, виділення з очей та носа, підвищена температура, блювання та пронос. Іноді тварина може відмовлятися від їжі.

Інші захворювання

Чихання також може супроводжувати такі небезпечні для кішок хвороби, як ринотрахеїт, кальцівіроз, панлейкопенія, хламідіоз, таксоплазмоз та інші.

Чужорідне тіло

Іноді кішка чхає з тієї причини, що в її носик потрапив сторонній предмет, наприклад, дрібна комаха, що не дивно, адже кішки — ті ще дослідники, інструментом для пізнання навколишнього світу, у яких служить ніс.

Насамкінець нагадаємо: не варто ставити діагноз улюбленцю самостійно. Якщо стан кішки викликає побоювання, покажіть її ветеринару.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *