Чому кішки весь час просяться на руки: ці 7 причин здивують будь-кого

Кіт — одна з найбільш загадкових живих істот на нашій планеті. З одного боку, представники сімейства котячих багато років живуть поруч із людьми, які годують їх та піклуються про них. Однак більшість звичок цих тварин так до кінця і не вивчені, інформує Ukr.Media.

Кішки зазвичай виявляють прихильність не до господаря, а до місця, де живуть, тому налагодити контакт з ними буває досить складно. Спробуймо з'ясувати, чому кішки просяться на руки? Адже зазвичай вони приходять до господаря лише тоді, коли самі цього захочуть чи їм щось потрібне.

Навіщо коти просяться на руки?

 • Хочуть, щоб їх погладили та приголубили. Іноді можна побачити, що коти, коли вони лежать на руках і їх гладять, перебирають лапами. Ця звичка у них формується ще змалку. Коли кошеня їсть материнське молоко, воно лапами стимулює живіт матері, щоб збільшити вироблення молока.
 • Мітять свою територію, а вас сприймають як об'єкт, що знаходиться на ній і належить їм. З тієї ж причини вони постійно труться об меблі. Коти мають специфічні залози, що виділяють секрет, що має особливий запах. Розташовані вони на хвості, з боків голови, язика та губ. Таким чином тварини позначають свій простір, щоб на нього не зазіхали інші родичі.
 • Звикли завжди бути на руках. Ця звичка формується ще з дитинства, якщо кота постійно беруть на руки.
 • Кіт хоче їсти або грати. Ласкою він намагається домогтися прихильності господарів.
 • Просить у господаря захисту, особливо якщо поруч є сторонні люди, яких він боїться.
 • Найчастіше коти лізуть на руки саме до тих людей, які їх не люблять. Це пов'язано з тим, що така людина завжди намагається сидіти тихо, не привертаючи до себе котячу увагу. А кіт сприймає її спокій як символ прихильності. Не шипить, не кричить — значить, не становить небезпеки.
 • Кішка хоче вам допомогти. Згідно з сучасними дослідженнями коти відчувають погану енергетику та живляться нею, реагують на зміни в людському біополі і завдяки цим властивостям навіть можуть лікувати деякі хвороби, знімати втому.
 • Коли господар пестить і гладить свого пухнастого улюбленця, у нього піднімається настрій, оскільки до його нервової системи надходять позитивні енергетичні заряди. Масажуючи кігтями тіло господаря, кішки здійснюють своєрідний масаж рефлекторних зон.

  Дія його схожа на ефект, якого лікарі намагаються досягти за допомогою акупунктури. Кішка може заспокоїти, зняти стрес, нормалізувати артеріальний тиск та роботу серця, зменшити біль та запалення, прискорити загоєння ран.

  Хворий орган людини має вищу температуру. Як буває приємно прилягти після важкого дня і розслабити м'язи ніг, що втомилися! Саме тому кішка спить у ногах, підбираючись ближче до тепла.

  Котів важко назвати ручними тваринами. Поведінка цих істот нерідко збиває з пантелику своєю непередбачуваністю. Щойно кішка ніжно пестилася до вас, а через секунду обурено шипить і вигинає спину. Проте кішки прив'язуються до своїх господарів. Однак на відміну від собаки, кішка не смиренно чекатиме, поки її погладять, а сама проявить ініціативу.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *