Як часто можна мити собаку: загальні правила і винятки

Більшість собак не дуже люблять ванни, але важливо регулярно доглядати за ними. Хоча собаки самі доглядають за собою, що допомагає волосяним фолікулам рости і підтримувати загальне здоров'я шкіри, вони все одно потребують ванн, щоб позбутися від бруду. Проте, більшість людей насправді купають своїх собак більше, ніж це необхідно. Так як часто ви повинні купати свого пухнастого друга?

Порода собаки, шерсть, спосіб життя і здоров'я — все це фактор, що визначає оптимальну частоту купання. Очевидно, що якщо ваша собака пахне або помітно брудна, це час для купання. Деякі собаки люблять купатися, і поки ваша собака здорова і не має особливих вимог до догляду, цілком нормально купати її один раз в тиждень, інформує Ukr.Media.

Дивно, але здоровим собакам без шкірних захворювань буде добре тільки з ванною або двома на рік, щоб контролювати природні собачі запахи. Ветеринари рекомендують мити собаку приблизно раз в три місяці, але є багато причин скоригувати графік купання.

Породні питання

Існує безліч порід собак з різними типами вовни, тому рекомендується звернутися до ветеринара за рекомендаціями по догляду, в тому числі про те, як часто купати собаку і які продукти використовувати. Шкіра собаки має інший рівень рН, ніж шкіра людини, і вона більш чутлива, тому уникайте використання «людських» продуктів на собаках. Хоча правило «більше волосся, більше ванн» в цілому вірне, але є винятки.

Породи, без вовни, такі як китайська чубата собака, які вимагають високого догляду і потребують щотижневих ванн. Крім того, є породи, для яких розчісування важливіше купання. Породи з густою шерстю як у шетландських вівчарок потребують розчісування до, під час і після прийняття вологої ванни.

Самоїди, хаскі і інші арктичні породи мають потребу в чищенні щіткою по крайній мірі один раз в день під час сезону линьки, щоб уникнути колтунів, які можуть викликати серйозні шкірні захворювання. Якщо ці породи достатньо чистяться щіткою, ванни слід звести до мінімуму або взагалі уникати, щоб натуральні захисні олії не змивалися з їх шерсті.

Короткошерсті породи, такі як мопси, далматин і хорти, зазвичай потребують меншої кількості ванн, і часто хорошого обтирання вологою мочалкою досить, щоб видалити бруд.

Надмірне купання собак з трохи більш довгою шерстю, таких як лабрадор і золотистий ретривер, може порушити сезонний процес линьки. Ванна кожні 4-6 тижнів або менше — це нормально. Використання шампуню проти лупи, коли ви купаєте їх, також може допомогти зберегти їх шкіру від висихання.

Спосіб життя і здоров'я собаки

Ви також повинні враховувати здоров'я собаки і її спосіб життя, коли визначаєте, як часто вона потребує ванни. Собаки, які часто відвідують парки та озера, або ті, які проводять багато часу на вулиці, валяючись в бруді, очевидно, потребують більшої кількості ванн, ніж домашні собаки, які в основному щодня гуляють на повідку по сусідству.

Якщо ваша собака спить на ліжку або лежить на м'яких меблях, ви можете захотіти купати її частіше, але витирати лапи також буде достатньо.

Деякі собаки страждають шкірними захворюваннями або алергією і можуть потребувати в більшій або меншій кількості купання, ніж інші. Якщо у вашої собаки є шкірне захворювання, купання її занадто часто може погіршити процес і викликати дискомфорт, тому поговоріть з ветеринаром щодо того, як часто купати вихованця.

Краще почати регулярну процедуру купання в щенячому віці. Навіть якщо це купання проводиться 4 рази на рік або менше, собака, яка починає купатися щеням, зазвичай більш «згідлива».

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *