Як подружитися з кішкою і заслужити її довіру

Якщо ви вважаєте кішок загадковими і неприступними істотами, то ви недалекі від істини. Але, вірите чи ні, подружитися з кішкою не так складно, якщо ви точно знаєте, як з нею взаємодіяти. Спробуйте скористатися цими порадами про те, як правильно спілкуватися з твариною, ґрунтуючись на наукових дослідженнях і рекомендаціях фахівців з котячої поведінки. Які особливості формують поведінку кішки і дають їй можливість почати довіряти людині?

Дайте кішці самій проявити ініціативу

Коли ми бачимо кішечку, наше перше прагнення — погладити її. Однак найкращий варіант — дати кішці самій зробити перший крок. Коли люди спокійно сидять, зосередившись на іншій діяльності (наприклад, читанні), кішка наблизиться сама й більш охоче відреагує на увагу з боку людини. Ваша взаємодія буде позитивнішою, якщо кішка сама вирішить, як її починати і закінчувати, інформує Ukr.Media.

Привітайте кішку котячою мовою

Дружелюбно налаштовані кішки наближаються один до одного носами. Зімітуйте таку поведінку, спокійно піднісши кінчик пальця до котячого носа, але в декількох сантиметрах від нього. Не розмахуйте пальцем, просто обережно витягніть руку. Ваша кішка обов'язково підійде, понюхає палець і навіть об нього потреться. Ось тепер це повноцінне привітання.

Погладжуйте кішку там, де вона дозволяє

Кішки дуже чутливі до дотиків і самі вирішують, де ви можете їх гладити. Якщо погладити їй чоло і щічки, то вона, швидше за все, почне муркотіти, моргати та перебирати лапами. Негативна поведінка кішки — шипіння або нервове посмикування хвостом. Вона відбудеться тоді, коли ви спробуєте погладити кішку в області хвоста. Звичайно, кожна тварина індивідуальна, але основні переваги саме такі.

Якщо ви бачите негативну реакцію, залиште кішку в спокої

Існує багато сигналів про те, що кішці не подобаються ваші дії. Вони можуть варіюватися від явних (шипіння і спроби вкусити) до прихованих (підняття вух, посмикування хвоста). Коли ви бачите один з цих сигналів, відступіть. Вашому вихованцеві однозначно щось не подобається. До всього іншого, ви не можете змусити кішку любити вас і те, що ви робите, проти її волі. Поважайте її умови спілкування, і тоді вона з більшою ймовірністю буде довіряти вам.

Не перегодовуйте кішку

Не задобрюйте кішку великою кількістю смачної їжі. Якщо ви будете годувати її помірно, але якісно, то вона буде більш розташованою до вас. Крім того, правильне харчування — це відмінний спосіб допомогти кішці підтримувати здоров'я і запобігти таким проблемам, як діабет, болі в суглобах і просто неохайний вигляд. Пам'ятайте, що тваринам з надмірною вагою важко доглядати за собою.

Грайте з кішкою якомога частіше

Більшість проблем, що характеризують поведінку кішки, — це результат нудьги та відсутності активності. Собак зазвичай вигулюють щодня. До того ж, багато людей не розуміють, що котячі — це хижаки, яким теж потрібен регулярний виплеск накопиченої енергії. До речі, кішки воліють ігри, а не їжу. Їх завжди приваблює якась інтерактивна іграшка. Отже, один з кращих варіантів — іграшка у вигляді палички з пір'ям, різноманітні мотузки або інші предмети, схожі на здобич, яку потрібно ловити.

Тримайте кішку в приміщенні

Кішки, які в основному живуть у приміщенні (без виходу на вулицю, двір, сад), більш «синхронізовані» зі своїми власниками, ніж ті тварини, яким дозволений вільний вигул. Більш того, кішечки більш активні протягом дня, коли активні і їх власники, і менш рухливі в нічний час, коли люди сплять. Багато вважають, що кішки ведуть нічний спосіб життя. Однак вони від природи більше «сутінкові» тварини, тобто воліють активність на світанку і в сутінках.

Соціалізуйте кішку з раннього дитинства

Всього кілька хвилин на день позитивного спілкування з людьми допомагають кошенятам рости дружелюбними та довірливими. Ідеальний вік для такої взаємодії — від 2 до 9 тижнів. Кошенята з притулків, з якими проводилася інтенсивна соціалізація (додаткова увага, ласка та ігри), рік потому були більш ніжними щодо своїх власників і менш дивакуватими, ніж дорослі кішки, взяті з притулків.

Приймайте до уваги індивідуальність кішки

Якщо ви хочете взяти додому дорослу тварину, спочатку познайомтеся з нею ближче до притулку, щоб зрозуміти, як спілкуватися. Не всі кішки добре соціалізовані, і у них можуть бути свої власні правила взаємодії з людьми. Також важливо пам'ятати, що зовнішній вигляд кішки не свідчить про її особливу індивідуальність. І люди помиляються, приписуючи поведінку кішки та риси характеру виключно на підставі їх кольору шерсті (пам'ятаєте про чорного кота?).

Крім того, важлива особистість не тільки кішки, але і ваша. Якщо ви комунікабельні та активні, вам може підійти більш грайлива кішка. Якщо ви віддаєте перевагу лежати на дивані, то задумливий кіт може стати вашим ідеальним вихованцем.

Уважно відстежуйте поведінку кішки

Слідкуйте за тим, як вона реагує на ваші дії. Котяча мова тіла може бути майже непомітною: моргання очима вказує на задоволеність, а ось посмикування вухами сигналізує про подразнення. Коли ви вивчите котячі підказки, вам буде легше спілкуватися зі своїм вихованцем. І якщо ви відповідним чином підкорегуєте свою поведінку, то незабаром виявите, що повністю заслужили довіру кішки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *