Як визначити, що в кота зламаний хвіст, та що з цим робити

Хвіст кота легко прищемити дверима або наступити на нього. А вкупі з котячою цікавістю ймовірність травмування цього органу тільки зростає. Розповідаємо, як зрозуміти, пошкоджений у кота хвіст чи, може, навіть зламаний, інформує Ukr.Media.

Як влаштований котячий хвіст?

Котячий хвіст складається приблизно з 22 хвостових і куприкових хребців — невеликих кісток прямокутної форми, які зменшуються в розмірі від основи до кінчика. Хвіст — це продовження хребта, де крижі відокремлює поперекові хребці від хвостових.

Спинного мозку у хвості немає, але є вихідні від нього хвостові і куприкові нерви.

Як кіт може зламати хвіст?

Зламати хвіст котові можна, прищемивши його дверима, наступивши ногою або навіть потягнувши за нього. Часто тварини ламають хвости, впавши з висоти. У бійках з котами і собаками це також можливо.

Як зрозуміти, що хвіст зламаний?

Спочатку зверніть увагу на наступні симптоми:

  • Хвіст став млявим, малорухливим або нерухомим зовсім;
  • Він опухлий і/або кровоточить;
  • На ньому випадає шерсть;
  • Він став кривим, зламаним в одному або декількох місцях;
  • У кота виникають труднощі з контролем дефекації та/або сечовипускання;
  • Кіт ховається, постійно нявкає або поводиться агресивно.

Найбільш неприємне місце перелому — біля основи хвоста. Там знаходяться великі нерви і судини, здатні зробити травму більш серйозною і болючою.

Що робити, якщо ви підозрюєте травму?

Не панікуйте і у жодному разі не чіпайте хвіст! Ви можете змістити хребці, викликати кровотечу і посилити хворобливі відчуття. Найкраще, що можна зробити, це відвезти кота до ветеринара, заманивши його в спеціальну переноску.

Якщо ж у вас немає можливості відразу показати вихованця лікарю, створіть для нього комфортні умови, в яких він зможе дочекатися огляду. Простежте, щоб кота не чіпали інші тварини і люди. По можливості виключіть будь-який шум. Поставте поруч із лежанкою воду, погладьте улюбленця по голові, запропонуйте йому ласощі. Якщо хвіст кровоточить, обробіть його хлоргексидином, щоб не занести інфекцію. Зателефонуйте в клініку і проконсультуйтеся з фахівцем, перерахувавши йому всі симптоми. Можливо, він порадить, який знеболюючий засіб можна запропонувати вихованцеві.

Далі спостерігайте за поведінкою кота і станом хвоста: спухає він, втрачає рухливість і т. д.

Які прогнози?

При легкій травмі, якщо немає серйозних розривів нервів і/або судин, зазвичай, хвіст заживає досить швидко і без втручань ззовні. Лікар у таких випадках призначає знеболююче і, можливо, обробку дезінфікуючими засобами.

У ситуаціях поскладніше, коли хвіст саме зламаний або вивихнутий, котові на хвіст накладають фіксуючу пов'язку або гіпс. Друге використовується рідше через очевидну незручність для тварини. Загоєння триває близько трьох тижнів, і весь цей час котові необхідно носити спеціальний комір, щоб він не чіпав пов'язку або гіпс.

При важких травмах, якщо кістка не підлягає відновленню, може знадобитися ампутація хвоста. При переломі в основі і пошкодженні нервів, кіт може почати кульгати, у нього можуть початися проблеми з сечовипусканням або дефекацією, які залишаться з вихованцем на все життя.

Профілактика

Краща профілактика — це стежити за собою під час спілкування з вихованцем: не хапати його за хвіст, при виході з кімнати дивитися під ноги, ставити на вікна сітки або решітки, щоб кішка не вивалилася. Щоб уберегти вихованця від пагонів з дому і бійок, стерилізуйте його.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *