Найвідданіші породи собак — вірний друг і надійний товариш

Зазвичай собак заводять люди, які бачать у вихованці в першу чергу вірного друга і надійного товариша, інформує Ukr.Media.

Не маючи досвіду, можна розгубитися у всьому різноманітті порід. І ніхто не стане сперечатися, що кожен собаківник хоче, щоб вихованець відповідав взаємністю, згадуючи сюжети художніх фільмів про тварин.

І перш ніж зробити вибір, потрібно з'ясувати те, від чого залежить ця риса характеру — від породи або виховання.

Експерти вважають, що багато в чому ці якості залежать від породи. Багато собак просто горді від природи, в той час як інші вважають своїм призначенням — служити людині.

Віддані та добрі породи собак
Деякі породи відомі не тільки своєю відданістю, а й доброзичливою вдачею. Такі тварини мають врівноважену, стабільну психіку та підходять для сімей з дітьми.

Лабрадор-ретрівер

Добрі собаки-компаньйони з грайливим, але при цьому м'яким характером сильно прив'язуються до господаря. Легко навчаються, активні та комунікабельні. Люблять бігати і плавати, мають відмінні розумові здібності. Без труднощів ладнають з іншими тваринами, а також дорослими та маленькими членами сім'ї. Лабрадорів часто навчають як собак-поводирів, собак-рятувальників.

Бернський зенненхунд

Ласкаві собаки, що мають неймовірну прихильність і відданість. Розлучення з власником здатне стати для вихованця справжньою трагедією. Доброзичливі зенненхунди відмінно ладнають з усіма членами сім'ї, дбайливо ставляться до малюків, але найбільше вірні господареві і нудьгують, коли його немає поряд. Відсутність агресії до інших тварин дозволяє собаці цієї породи легко уживатися з кішками та іншими вихованцями, які мешкають у будинку.

Спанієль

Спанієлі дуже домашні собаки з добродушною і поступливою вдачею. У спанієлів стабільний характер: вони не схильні до різких перепадів настрою. Це надійні компаньйони, здатні покращити настрій однією своєю присутністю. Вихованці цієї породи не люблять залишатися без нагляду. Від нудьги та самотності можуть влаштувати вдома справжній безлад.

Породи вірних собак-охоронців
До охоронних порід відносять породи, що мають уроджені сторожові навички. Але навіть якщо вони слабо виражені, то завдяки безмежній відданості та любові стати добрими охоронцями здатні представники практично будь-якої породи. Важливим моментом є стійкість нервової системи, а також правильний підхід до навчання улюбленця.

Московська сторожова

Пси цієї породи мають значні розміри і виглядають грізно. Вони не лише чудові захисники, а й віддані друзі. Незважаючи на загрозливий вигляд у московської сторожової досить миролюбна вдача. Вона стереже без гавкоту, а нападає лише тоді, коли відчуває загрозу.

Німецька вівчарка

Вівчарки чудово піддаються дресируванню та вихованню, швидко запам'ятовують команди і є одними з найкращих захисників. Порода відрізняється високим інтелектом та відмінними фізичними даними. Вони мають дуже розвинений мисливський інстинкт. Невипадково ці собаки використовуються для служби в армії, поліції. Вівчарки беруть участь і у пошуково-рятувальних операціях.

Хоча у німецьких вівчарок досить сміливий темперамент, вони врівноважені та слухняні. Однак за відсутності виховання можуть виникнути поведінкові проблеми: собака може виявляти агресію до незнайомих людей, необґрунтовано гавкати, гарчати і т. д. Німецькі вівчарки слухняні, чудово ладнають із дітьми. Тварини неймовірно віддані та беззаперечно виконують команди.

Алабай

Собаки відрізняються впевненістю у собі, а також гарною витримкою. Належать до врівноважено-спокійних порід: не схильні до паніки, зайвої метушливості. Дуже чутливі до настрою господаря та швидко адаптуються до різних умов, добре ставляться до дітей. Недовіру до чужинців виявляють стримано, але при цьому відстоюють та охороняють свою територію. Алабаїв потрібно виховувати із раннього віку.

Ротвейлер

Сильна та неймовірно віддана порода, готова до останнього захищати свого господаря. Пес прив'язується до власника швидко та на все життя. Ротвейлери відрізняються значними розмірами і вважаються вродженими охоронцями. Але за грізною зовнішністю ховається доброзичливий характер та врівноважений темперамент. Ротвейлери вимагають серйозного виховання та професійної дресури.

Різеншнауцер

Різеншнауцери — спокійні та невибагливі, але при цьому грізні охоронці, які ревно захищають свій будинок. Коли справа стосується захисту господаря, собака готова вступити в бій із будь-яким противником. Порода відрізняється активним темпераментом та високою енергійністю. Собаки прив'язливі та дуже добре ставляться до дітей.

Щоб природна енергія різеншнауцера йшла у мирне русло, йому потрібні щоденні фізичні навантаження: активні прогулянки, ігри. Це не тільки позитивно позначиться на поведінці собаки, а й допоможе підтримувати тонус м'язів.

Віддані собаки маленьких порід
Чихуахуа

Найменші, але при цьому дуже вірні та віддані собаки-компаньйони. Активні, люблять увагу і відчувають сильну прихильність до господаря. Стежать за кожним кроком свого власника та готові супроводжувати його скрізь, де це можливо. Погано переносять розлуку, не люблять залишатися на самоті. Крихітки з легкістю підлаштовуються під інтереси людини, добре переносять поїздки, піші та автомобільні подорожі.

Рет-тер'єр

Раніше рей-тер'єри допомагали ловити дрібних гризунів, але сьогодні все частіше виступають у ролі компаньйонів. Порода віддана, товариська і сповнена енергії. Рей-тер'єри за вдачею слухняні, для цих собак не характерна боязкість або агресія.

Це вірний, енергійний і пильний собака, якому потрібна соціалізація та м'яке виховання. Без належного навчання собаки бувають надмірно самостійні та вперті.

Йоркширський тер'єр

Доброзичливість і відданість — все це гармонійно поєднується в представниках цієї мініатюрної породи. Йорків по праву можна вважати одними з найвірніших собак. Хоч би які тварини жили з ними по сусідству, тер'єри зможуть порозумітися з ними. Собаки настільки віддані власникам, що в буквальному сенсі фізично страждають від нестачі уваги з боку людини або під час розлуки.

Пінчер

Мініатюрний, або карликовий пінчер — чудовий компаньйон і вірний вихованець. Порода ідеально підходить власникам вольового, стриманого характеру. Пінчери норовливі і підкорятимуться тільки тому, хто підтвердить свій авторитет у сім'ї. Вони грайливі та витривалі, люблять тривалі активні прогулянки та нескінченно віддані.

Бігль

Представники цієї мініатюрної породи відрізняються дружелюбністю та енергійним темпераментом. У біглів чудовий нюх, вони можуть розвивати таку швидкість, що здатні загнати навіть зайця. Це пси-веселуни, які люблять пустувати і досліджувати все навколо. При цьому вони мають досить стійку психіку. Єдине, що негативно позначається на поведінці вихованця — відсутність спілкування. Біглі велелюбні і віддані не тільки господареві, а й членам його сім'ї.

Віддані собаки середніх розмірів
Бордер-Колі

Одна з найрозумніших порід, яка сильно прив'язується і радо служить людині. У бордер-коллі добре розвинені вівчарські якості, вони легко передбачають дії ще до того, як господар скомандує.

Собаки цієї породи цілком можуть стати лідерами рейтингу найвірніших вихованців. Бордер-коллі не агресивні, легко ладнають із дітьми, з радістю складуть господареві компанію на прогулянці. Собака-компаньйон підійде активним власникам, оскільки отримує задоволення від роботи та спілкування з людиною.

Англійський бульдог

Серед вірних порід собак середніх розмірів вирізняється англійський бульдог. Це справжній друг зі спокійною вдачею. Прив'язавшись до господаря всім серцем, собака буде вірна йому все життя. Тварини товариські і не люблять залишатися на самоті. Вони із задоволенням проводять час із власником та членами його сім'ї, терпимо сприймають маленьких дітей та інших тварин.

Бассет-хаунд

Може здатися, що собаки цієї породи меланхолійні і не дуже вправні, але це далеко не так. Попри свою зворушливу зовнішність, тварини кмітливі та хитрі. Їх відрізняє незалежна і горда вдача: собака добре розуміє і запам'ятовує образи. При цьому пси життєрадісні і гостро потребують спілкування з людиною. Бассет-хаунди добрі, рідко зраджують своїм звичкам та цінують господарів.

Вельш-коргі

Ці невеликі собаки з незворушним характером були виведені в Англії для випасання великої рогатої худоби. Коргі легко йдуть на контакт з людиною, мають вроджену миролюбність і добродушність. Вони нескінченно віддані господареві і можуть сильно тужити, залишившись на самоті. Завдяки своїй допитливості та товариськості коргі може стати відмінним компаньйоном.

Такса

Невтомні та енергійні тварини, що відрізняються нескінченною відданістю господареві. Такси дуже енергійні та люблять, коли їм приділяють максимум уваги. Деякі з них не проти посидіти на руках, що часто й практикують.

Сильна прихильність до власника призводить до того, що вихованець зовсім не вміє обходитися без своєї людини. Такса — зовсім не та тварина, яку можна надовго залишати на самоті. Без спілкування вони починають тужити, і нерідко роблять не зовсім пристойні вчинки: псують меблі та речі, гризуть взуття, наводять вдома безладдя і т.д.

Що стосується самовпевнених псів, то вважається, що найчастіше збігають від людини хаскі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *