Причини та пояснення незвичайної поведінки кішок

Іноді здається, що вусаті пухнастики потрапили до нас з іншої планети, а зрозуміти їх зовсім неможливо, але це не так! Після прочитання статті ви вийдете на абсолютно новий рівень відносин зі своїм вовняним товаришем, інформує Ukr.Media.

Дії домашніх кішок не завжди зрозумілі власнику. Вони не можуть прямо говорити з нами, але іноді здається, що вусаті справді намагаються щось сказати. У сучасному світі навіть з'явилися додатки, які перекладають котячу мову на людську і навпаки. Однак це швидше розвага, оскільки гаджети ще не здатні зрозуміти вихованців.

Кішки виявляють нам своє невдоволення за допомогою помахів хвоста, вони повертають вушка, шиплять і запобігливо нявкають. А знання цих кількох секретів допоможе зрозуміти, що кішка намагається повідомити.

Чому кіт перекочується біля ніг людини

Така поведінка характерна для котячих у момент, коли вони почуваються в повній безпеці та хочуть уваги. Вихованці часто так зустрічають господарів: підбігають до ніг, а потім лягають на підлогу і перекочуються, поглядаючи при цьому на людину. Якщо кішка здійснює такі рухи без присутності господаря, то, можливо, таким чином вона хоче залишити свій запах на новому предметі та заявити, що він належить їй.

Навіщо кішка закапує миску з кормом

Непередбачувана поведінка кота, коли він починає закопувати свою миску з кормом, може вказувати на певну проблему. Дбайливому господареві варто виявити уважність і постаратися розпізнати причину нетипових дій. Це може мати кілька причин. Наприклад, пухнастику може не подобатися корм або місцеперебування мисок. Або кіт скаржиться на те, що його миска брудна. Крім того, вихованець таким чином повідомляє, що захворів. А якщо кішка щось кладе зверху їжі в миску або закопує її — це прояв інстинктивної поведінки, оскільки дикі тварини прагнуть сховати залишки їжі від інших. Однак останню дію він робить тільки після їжі.

Що означає котяче повільне моргання

За припущенням експертів з поведінки тварин, повільним морганням кішка повідомляє своїй сім'ї, що почувається у безпеці. Примружування є жестом прийняття. Вихованці роблять це, коли почуваються абсолютно комфортно. Якщо кішка з любов'ю дивиться власнику у вічі і повільно моргає — вона щаслива. Хоча така гра може здатися зловісною, за допомогою цього "кода" кішка каже господареві: "Ти весь мій світ".

Про повільне моргання варто думати як про "поцілунок метелика" в котячому світі. Тобто якщо людина ніжно проводить віями по щоці іншої, висловлюючи свою любов, то вусатик тремтить віями, дивлячись на власника. Кішки-друзі теж можуть повільно моргати один одному, ніби говорячи: "У нас все добре".

Чому кіт мне людину лапками

Чому кішка мне лапками і робить "масаж" людині або якомусь м'якому пледу? Така поведінка родом із дитинства пухнастого — вихованець імітує поведінку кошенят, що стимулюють молоко матері. Звичайно, кішка не чекає, що ви нагодуєте її, але, ймовірно, асоціює вас зі своїм батьком, тому і перетворюється на "масажиста". У такий момент котик, очевидно, перебуває у стані повного умиротворення та безпеки, він розслаблений та повністю довіряє власнику. Крім того, перебираючи лапками, кішка вас мітить.

Чому у нічний час кішка бігає, нявкає, зносить на шляху всі предмети

Історично склалося так, що дикі кішки ведуть нічний спосіб життя, внаслідок чого їхні домашні родичі можуть виявляти величезну енергію у цей час. Немає нічого дивного в тому, щоб прокинутися серед ночі від того, що кішка робить скажений забіг по будинку, включаючи ваше розслаблене тіло. Таку поведінку можна легко змінити, активно граючи з кішкою чи котиком перед сном. Деякі намагаються завести для енергетичного розвантаження ще одну кішку, але, швидше за все, це призведе до подвійних нічних перегонів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *