Через ці причин жінкам не вдається схуднути після пологів

"Стала мамою і припинила впізнавати себе у дзеркалі". Подібних розповідей на форумах безліч: дівчата скаржаться, що ніякі зусилля не допомагають скинути набране за час вагітності. І у чому тут може бути справа? Розбираємося разом, інформує Ukr.Media.

Психосоматика: уся справа у голові

Психологи впевнені, що не тільки дієти і вправи відповідають за те, як ми виглядаємо. Організм може накопичувати жирок, реагуючи на сигнали нашої підсвідомості.

Зайва вага — це спроба захиститися від небезпеки, відмежуватися від неприємностей зайвими кілограмами.

На думку фахівців, сантиметри на талії ми збираємо для того, щоб врятуватися від стресу. І заїдаємо переживання саме з цієї причини. Крім того, справа може бути у самонавіюванні або зайвій сприйнятливості до чужих слів: сказано, що набране за вагітність скинути майже неможливо, мабуть, так і є.

А ще зайва вага — ознака знецінювання себе. Коли жінка будь-яку критику сприймає за об'єктивну, а віри у себе категорично не вистачає, організм починає збирати зайві кіло, відмежовуючись від неприємної дійсності. Це подушка безпеки у вигляді жиру.

Звичка доїдати за дітьми

Особливо часто ця проблема зустрічається, якщо у родині декілька дітей. Начебто залишається на тарілці трохи, лише пара ложечок, а викидати гарну їжу нерозумно і марнотратно. Але тут і ховається небезпека: маленькими ложечками ви не наїстеся, тож з'їсте потім і свою "дорослу" порцію. А маленькі ложечки будуть саме тими надлишками, які неминуче приростуть до боків.

"Щоб дитині більше дісталося"

Коли жінка годує грудьми, на неї сиплеться багато різних порад, особливо з приводу дієти. Поширена думка: потрібно більше калорійного і жирного, щоб малюкові дісталося якомога більше поживних речовин. Але калорійність і жирність маминої їжі ніяк на користь молока для малюка не впливає.

Мама повинна харчуватися якісно і різноманітно. Раціон потрібно підбирати такий, щоб підвищувалася лактація, а не вага.

Недосипання і вічний стрес

Тут уся справа у гормонах. Під час сну утворюється мелатонін, гормон сну. Він відповідає у тому числі і за метаболізм. Чим менше мелатоніну, тим більше кортизолу, гормону стресу. Він змушує нас заїдати переживання, запасати енергію на випадок раптової кризи. А якщо сюди додається ще й об'єктивний стрес, то рівень кортизолу злітає до небес. Вгамувати його можна тільки відпочинком і сном. Якщо немає ані того, ані іншого, мозок змушує нас їсти.

Нестача води

Перше, що радить будь-який дієтолог і фітнес-тренер, коли ви встаєте на шлях схуднення, — це пити воду. Не просто склянку вранці, а півтора-два літри на день. Багато людей бояться, що від такої кількості рідини тільки набряків стане більше, але насправді навпаки — оновлюючи баланс рідини у організмі, ви від набряків позбудетеся. А ось коли води не вистачає, наше тіло починає її запасати.

До речі, чай і кава не враховуються — це рідина, але не вода.

Діастаз після пологів

Тут качай прес, не качай — якщо проблема з м'язами живота серйозна, самими вправами обійтися не вдасться. Хоча невеликий діастаз цілком можна виправити і за допомогою тренувань. Але якщо розбіжність значна, тут допоможе тільки хірург. І не треба боятися! Пластика живота — одна з найбільш щадних операцій.

До слова, окрему проблему складають шви після кесаревого розтину. Мало того, що навантаження після операції суворо обмежені, та ще й жир починає накопичуватися прямо над швом. Тут багато чого залежить від майстерності хірурга, який приймав пологи, але й роботи над собою знадобиться ще більше.

Дієти і обмеження

Експерти попереджають: якщо знущатися з себе за допомогою дієт, голодувань, їсти раз на день і по жменьці, ви не тільки погіршите якість грудного молока, але й психіку собі зіпсуєте. А ось чи вдасться схуднути — ніхто вам не скаже. Адже будь-яке суворе обмеження призводить до неминучого зриву, стресу, заїдання стресу і далі по колу. Тому потрібна не дієта, а здоровий план харчування, на якому ви не будете голодувати, а усі потреби у поживних речовинах — і ваші, і малюка — будуть задоволені.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *