Чому не варто займатися спортом, якщо ви не виспалися

За словами клінічного психолога і фахівця зі сну з США Міхаеля Бреуса, для вашого здоров'я можуть бути серйозні наслідки, якщо ви тренуєтеся, не виспавшись. Відсутність якісного сну або погана якість сну можуть негативно вплинути на тренування, інформує Ukr.Media.

Чому ж не можна займатися спортом, якщо ви не виспалися:

Проблеми з енергією

Фізична активність вимагає "палива" для енергії, яку ваше тіло зберігає у вигляді глікогену. Нестача сну знижує рівень вашої енергії і зменшує накопичення глікогену. Без «палива» ви швидше втомитеся під час тренувань.

У вас будуть проблеми з прийняттям рішень

Нестача сну може вплинути на ваші думки і здатність вирішувати проблем. Коли ви позбавлені сну, ви можете неадекватно оцінювати ризики.

Порушення візуального контролю

Підняття ваги або біг на біговій доріжці вимагає візуального контролю, але якщо ви не можете зосередитися на тренуванні, зростає ризик травми.

За словами Бреуса, дослідження, показали, що позбавлення сну послаблює увагу.

Проблеми з координацією

Нестача сну може істотно вплинути на координацію всього тіла. Якщо ви не висипаєтеся, ваша координація помітно погіршиться. Це останнє, що вам потрібно при роботі з тренажерами.

Ваше відновлення після тренування буде неповноцінним

Відновлення після тренування має вирішальне значення, і якщо ви позбавлені якісного сну, то цей процес може бути неповноцінним. Вчені зазначили, що такі чинники, як порушення циркадного ритму, недосипання і порушення сну, впливають на процес відновлення організму.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *