Фізичні вправи можуть допомогти полегшити симптоми ревматоїдного артриту

Багато людей з ревматоїдним артритом уникають фізичних вправ, побоюючись, що вони можуть посилити їх артрит. І хоча при артриті може бути важко займатися спортом, насправді було доведено, що підтримка максимальної активності зменшує біль і покращує симптоми. Це відбувається тому, що наші тіла створені для того, щоб рухатися, інформує Ukr.Media.

Ревматоїдний артрит є хронічним захворюванням, що викликає біль, набряк і скутість суглобів через запалення. М'язова слабкість і втома теж є поширеними симптомами. У людей також можуть виникати загострення, коли їх симптоми погіршуються.

Хоча від ревматоїдного артриту немає ліків, існує безліч доступних методів лікування, наприклад, протиревматичні препарати, що модифікують хворобу. Вони полегшують симптоми, уповільнюють прогресування захворювання і зменшують біль в суглобах і запалення. Також можуть бути рекомендовані зміни способу життя, включаючи зміну дієти або відвідування фізіотерапевтичних процедур, які можуть допомогти поліпшити фізичну форму, гнучкість і силу.

Але дані також свідчать про те, що в лікуванні ревматоїдного артриту можуть допомогти фізична активність і вправи. Оскільки у людей з ревматоїдним артритом м'язове здоров'я часто гірше, навіть в клінічній ремісії, ніж у людей без цього захворювання, фізичні вправи можуть допомогти поліпшити силу і зменшити слабкість.

Згідно з дослідженнями, фізичні вправи мають протизапальну дію. Це важливо, оскільки хронічне запалення може привести до певних захворювань, наприклад, діабету. Вправи зменшують запалення за рахунок зменшення кількості жиру і збільшення вироблення і вивільнення з наших м'язів протизапальних молекул. Враховуючи, що запалення є основною причиною болю в суглобах при ревматоїдному артриті, можливо, саме тому показано, що фізичні вправи покращують симптоми.

Одне дослідження, опубліковане в 2013 році, присвячене вивченню впливу фізичних вправ на ревматоїдний артрит, показало, що всього 12 тижнів регулярних вправ поліпшили фізичні функції і якість життя пацієнтів з ревматоїдним артритом. У дослідженні взяли участь в цілому 108 пацієнтів, половина з яких отримувала тільки стандартне лікування ревматоїдного артриту, а інша половина дотримувалася режиму фізичних вправ поряд зі стандартним лікуванням. Плани вправ включали серцево-судинні та силові вправи як для верхньої, так і для нижньої частини тіла.

Через 12 тижнів між тими, хто займався спортом, і тими, хто цього не робив, спостерігалися статистично значущі відмінності в фізичних функціях, про що свідчить сила їх захоплення руками (вимірювання сили верхньої частини тіла і загальної сили). У тих, хто займався фізичними вправами, також була більш низька активність захворювання, ніж у тих, хто цього не робив, тобто у них були менш опухлі суглоби і спостерігалося куди менше ознак запалення в крові.

Дослідження, опубліковане в 2020 році, показало те ж саме — що фізичні вправи поряд зі стандартним лікуванням допомагають поліпшити симптоми. У дослідженні взяли участь 66 осіб з ревматоїдним артритом, половина з яких виконувала індивідуальну тримісячну програму фізичних вправ. У тих, хто тренувався, зменшилося запалення в крові, покращилася сила захоплення рук і серцево-судинна система, а також покращилися когнітивні функції.

Ґрунтуючись на всіх наявних даних, людям з ревматоїдним артритом рекомендується щотижня займатися фізичною активністю середньої інтенсивності не менше 150 хвилин або 75 хвилин високої інтенсивності. Тип вправ може бути будь-яким, від швидкої ходьби до їзди на велосипеді. Але щоб побачити переваги, важливо, щоб ця вправа була принаймні досить енергійною, щоб у вас злегка перехоплювало дихання.

Пацієнтам для підвищення сили і гнучкості також слід виконувати різні вправи на зміцнення, розтяжку і баланс, наприклад, займатися пілатесом, йогою або плаванням.

Існує ще багато питань, на які вченим потрібно відповісти, в тому числі, який тип вправ найкраще підходить для лікування симптомів, і яка їх мінімальна кількість, необхідна для зменшення запалення. Фахівці також не знають, які вправи краще підходять пацієнтам на різних стадіях захворювання. Але поки вчені продовжують шукати ці відповіді, очевидним є те, що фізичні вправи можуть бути використані для поліпшення життя людей, які страждають цим виснажливим захворюванням.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *