Як навчитися вставати вранці без будильника і висипатися

Тільки на перший погляд здається складним вставати вдосвіта без будильника і не відчувати розбитості. Вночі цілком можливо висипатися і самостійно підніматися в потрібний час з ліжка. Прості способи радять сомнологи. Вони допоможуть створити умови для гарного сну і раннього пробудження, інформує Ukr.Media.

Як вставати вранці без будильника в потрібний час

Сомнологи вважають, що нічого складного немає в тому, щоб прокидатися без будильника в потрібний час. Навпаки, він може заважати і навіть погіршувати стан людини, яка пробуджується не в той момент, а саме під час чергової фази швидкого сну.

На кожен цикл йде 1,5 години, тому бажано прокидатися після його закінчення. Тоді присутнє відчуття бадьорості, яке супроводжує цілий день. Якщо вставати по будильнику, то він задзвенить у встановлений час і може розірвати фазу сну. Через це буде сонливість і дратівливість, але ніяк не робочий настрій.

Вранці вставати без будильника і його противної музики можна, якщо запрограмувати себе на час, коли потрібно піднятися. Потрібно налаштуватися на певну годину, і прокрутити цю думку кілька разів в голові, щоб з'явилася чітка картина про підйом, наприклад в 7 ранку. Як показує практика, пробудження настає навіть раніше задуманого часу. Залишиться тільки закріпити такий підйом на кожен день, і потім організм сам буде знати, що настав ранок.

Як можна вставати рано і висипатися

Жодна з методик не спрацює, якщо не буде графіка. Вчасно прокинутися можна, якщо існує повноцінний сон. Щоб спосіб спрацьовував, потрібно виділяти належні 6 або 7,5 годин. Цього часу достатньо для проходження 4-5 фаз сну. Якщо дозволяє час, то можна додати 1,5 години або більше, але це, навпаки, може викликати розбитість.

Сон і активне життя повинні гармонійно поєднуватися. Якщо доводиться йти на роботу вдосвіта, а нічний відпочинок почався далеко за північ, то встати самостійно без будильника буде важко. Є ймовірність, що можна проспати і запізнитися. Мозок краще реагує на порядок, який присутній кожен день. Тоді можна висипатися і вставати вранці без дзвінка.

Добре засипати допомагає вироблення мелатоніну в нічний час. Організм готується таким чином до відпочинку. Тому в спальні потрібно прибрати освітлення, підтримувати прохолодну температуру, і якість сну значно покращиться, що відіб'ється на ранковому прокиданні.

Як вставати вдосвіта

Все нове організм приймає в "багнети", тому що це порушує його біоритми, до яких він вже звик. Щоб виробити звичку вставати вранці в належний час, потрібно знайти для себе аргумент або повторювати її день у день. Є кілька порад, які допоможуть полегшити цей процес:

 • лягати ввечері в той самий час. Фраза здається заїждженою, але без графіка важко вставати рано;
 • не переглядати перед сном новини, стресові картини, фільми. Вони викликають вироблення гормону кортизолу, і можна довго лежати з відкритими очима, а це не відпочинок;
 • знайти мотивацію, чому потрібно відразу встати після того, як відкрили очі;
 • якщо підйом по будильнику, то його потрібно поставити далі витягнутої руки, а можна навіть завести кілька штук;
 • не піддаватися спокусі полежати "всього лише 5 хвилин" — це може затягнутися на невизначений час;
 • зробити кілька рухів в ліжку (елементи зарядки), щоб відігнати сон;
 • залишати на ніч воду біля місця, де ви спите, і зробити пару ковтків після пробудження;
 • розповісти свої плани про ранній підйом комусь із знайомих, і звітувати йому про нього щоранку;
 • простимулювати ранній підйом чимось приємним для себе, якимось заохоченням;
 • навпроти ліжка повісити настінний календар в один лист, і відзначати хрестиком ті дні, коли вранці змогли рано встати. З'явиться бажання намалювати таких відміток якомога більше;
 • не закривати щільними шторами вікна — ранкове світло розбудить.

Кожна людина має комфортний час для сну, адже вже давно доведено, що люди діляться на сов і жайворонків. Починати вводити себе в ранній підйом бажано під час відпустки, а підстрахуватися можна будильником, але поставивши його на 15-20 хвилин раніше запрограмованого для себе часу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *