Як уникнути 5 найпоширеніших травм, які можна отримати під час занять спортом

На тренування всі ми ходимо, щоб бути здоровими, а не для того, щоб потім лікуватися, інформує Ukr.Media.

Однак травми на шляху до здорового і підтягнутого тіла майже неминучі — на жаль, подорожі зі спортзалу в лікарню не рідкість. Ми розповімо вам про те, як уникнути 5 найпоширеніших травм, які можна отримати під час занять спортом.

Розтягнення попереку

Причина: до цієї травми можна прийти безліччю способів. Тут і неправильна постава, і занадто велике навантаження, і зловживання вправами на скручування.

Як запобігти: насамперед зміцнювати м'язи кора і працювати над загальною гнучкістю. Іноді надто жорсткі колінні сухожилля стають причиною травм нижньої частини спини. Крім того, необхідно бути уважним до своєї постави. Намагайся тримати спину прямо весь день і не нагинайтеся, коли потрібно щось підняти, — краще присідайте, щоб зайвий раз не навантажувати спину.

Доктор Домінік Кінг з Клівлендського центру спортивної медицини рекомендує проводити кілька хвилин в день біля стінки: «Щільно притисніть спину до стіни, зігніть коліна, витягніть руки і зафіксуйтеся у цьому положенні». Це і є твоя правильна постава.

Коли звернутися до лікаря: у більшості випадків можна обійтися відомими методами: лід, компреси і, звичайно, деяка перерва в заняттях. Однак якщо біль у спині починає віддавати в ноги, це вже привід для серйозного занепокоєння і ознака серйозної травми.

Підколінне сухожилля

Причина: розтягнення цього сухожилля зазвичай відбувається від недостатнього розігріву перед пробіжкою, в момент різкого старту, коли сухожилля запускають м'язи задньої частини стегна.

Як запобігти: тут треба пам'ятати одне слово — «розминка». Розігріватися треба як слід. Також варто звернути увагу на динамічні розтяжки, які працюють набагато краще тривалих статичних вправ. А одна з найкращих вправ — ножиці і випади вперед з досить частою зміною ніг.

Коли звернутися до лікаря: сигналом для звернення до фахівця повинні стати біль при згинанні ноги і кульгавість. Ну а якщо на місці розтягнення утворилася припухлість, до лікаря треба особливо поспішити — можливо, мова йде про розрив зв'язки.

Розтягнення в паховій області

Причина: пам'ятайте, що в паху досить багато м'язів і мова йде про досить широкий діапазон травм. Як правило, травми цього типу отримують при латеральному бігу.

Як запобігти: динамічні розтяжки перед тренуванням розігріють ваші ноги. Крім того, приділіть особливу увагу м'язам стегон — як зовнішнім, так і внутрішнім. По-перше, вони теж потребують прокачування, по-друге, будьте уважними — якщо відчуваєте біль і втому, то надмірне навантаження може призвести до травми.

Коли звернутися до лікаря: як тільки помітите гематоми або припухлості. Іноді це ознака розтягування, але візит до лікаря необхідний, щоб виключити інші серйозніші захворювання, яка потребують зовсім іншого лікування.

Тендиніт плеча

Причина: манжета плечового суглоба складається з чотирьох м'язів і сухожиль, які дозволяють руці рухатися у всіх природничих напрямах. Як правило, ця травма зустрічається у баскетболістів і тенісистів.

Як запобігти: якщо є підозри на слабкі плечові м'язи рекомендується фіксувати суглоб за допомогою пов'язки і уважно стежити за тим, щоб руки з вагою не йшли надто далеко за голову чи за спину.

Коли звернутися до лікаря: якщо ви не можете без болю тримати кавову чашку, то пора бігти до фахівця, оскільки це може бути ознакою розриву одного з м'язів плеча.

Тенісний лікоть

Причина: давайте для початку визначимося з термінологією. Мова йде про травми або розтягненнях у передпліччі та зап'ясті, які зазвичай бувають у тенісистів. Призвести до цього можуть будь-які вправи з навантаженням на зап'ясті — аж до гри в гольф.

Як запобігти: працюйте над зміцненням рук і плечей за допомогою обертань зап'ястям і ліктем з невеликою вагою. Рекомендується робити цю вправу три підходи по 15-20 разів.

Коли звернутися до лікаря: ця травма зазвичай не вимагає втручання або спостереження спеціаліста. Однак якщо біль не проходить протягом шести тижнів — пора в лікарню.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *