Яких цілей треба досягти займаючись фітнесом

Може виникнути питання — навіщо взагалі ставити перед собою цілі?

Але психологи вважають, що робити щось "просто так" або ставити перед собою розпливчасті цілі — найгірша з мотивацій, інформує Ukr.Media.

Щоб чогось досягти, потрібно як мінімум знати, чого ж ви хочете досягти. Чим чіткіше визначені цілі, тим чіткішим і коротшим буде шлях до їх досягнення. Особливо коли прогрес можна легко виміряти.

П'ять фітнес-цілей, яких потрібно досягти:

Знизити процентний вміст жиру в тілі

Люди часто починають займатися фітнесом або приходять в тренажерний зал, щоб "скинути пару кілограм". Звучить знайомо? Але ж напевно ви чули також і вираз: "м'язи важать більше, ніж жир". І хоча з технічної точки зору це не зовсім так (кілограмів він і є кілограмів, що м'язів, що жиру), але м'язи набагато щільніші жиру і займають, відповідно, менший об'єм, ніж така ж кількість жирових відкладень. Тому якщо ваша мета схуднути, то насправді ви повинні прагнути до того, щоб "поміняти жир на м'язи", тобто знизити процентний вміст в організмі жирової маси і замінити її м'язовою.

Вимірювати процентний вміст жирової маси можна різними способами — як в лабораторних, так і в домашніх умовах. До так званих інструментальних методів відносяться підводне зважування, метод біоелектричного опору, вимірювання товщини шкірної складки за допомогою каліпера. При необхідності цю послугу надають в різних спортивних і фітнес-клубах, а також дієтологи. Можна придбати спеціальні електронні ваги, що показують відсоток вмісту жиру в організмі. Існують також спеціальні таблиці розрахунку процентного вмісту жиру, виходячи з об'ємів талії і стегон.

Стати сильніше

Ні, вам абсолютно не потрібно прагнути стати як Арнольд Шварценеггер, але включати силові тренування в ваш фітнес-план не лише не варто боятися, але абсолютно необхідно це робити. І стати трішки сильніше, і накачати трохи м'язів — це повинно стати однією з ваших фітнес-цілей. Насправді жодна жінка не зможе "накачати" гіпертрофовані м'язи без прийому спеціальних добавок, які б титанічні зусилля вона в це не прикладала.

Ви зможете лише замінити жирову масу м'язовою, підтягнути шкіру і додати тонусу. Ну і, зрозуміло, станете сильніше. У чому це виражається? У полегшенні звичайних повсякденних справ: вам буде простіше донести до будинку сумки з продуктами, піднятися по сходах на потрібний поверх, якщо зламається ліфт, пересунути меблі під час прибирання та інше. А ось сильне збільшення рельєфу м'язів ви в дзеркалі навряд чи помітите.

Стати здоровіше і розумніше

Спорт допомагає подовжити життя, знизити вагу, впоратися зі стресом, поліпшити сон і настрій, зміцнити серце і судини, служить профілактикою діабету і навіть деяких видів раку. А ще підтримка активності тіла робить активними і мозок- як в короткостроковому плані, підвищуючи ясність думок, так і в довгостроковому, сповільнюючи процес старіння. Фізична активність стимулює ріст нових клітин мозку, особливо в області, відповідальної за пам'ять і навчання, покращує мозковий кровообіг і навіть збільшує об'єм мозку і кількість звивин!

Починаючи фітнес-програму, краще визначити точно, яких же точно цілей вам потрібно досягти. Причому так, щоб це можна було виміряти. Не ставити перед собою розпливчастих формулювань типу "оздоровити серце і судини", а конкретно — "знизити рівень холестерину і глюкози", що легко можна періодично вимірювати.

Придбати корисну навичку

Корисно зробити своєю метою придбання нової навички, якщо ви взагалі не великий фанат бігу, підняття важких предметів, потіння просто з любові до процесу. Іноді потрібно, щоб у фізичній активності була своя специфіка, своя "родзинка", яка дозволить вам полюбити фізичну активність.

Завжди можна знайти такий вид спорту, який вам сподобається і стане в нагоді в житті, і переконати себе, що ви повинні неодмінно досконально освоїти його. Це може бути: тай-боксинг, плавання, будь-який вид танців, йога та інші. Якщо ж і в цьому випадку вас наздоганяє рутина, діліть цілі на ще дрібніші: освоїти новий рух, новий стиль плавання, стійку на голові в йозі і так далі.

Втягнутися в тренування

Зазвичай тяга до фітнесу з'являється напередодні якоїсь значущої події — зустрічі шкільних друзів, відпустки, Дня народження. Звичайно, немає нічого поганого в бажанні добре виглядати з будь-якої причини, але все-таки краще, коли фітнес перетворюється в довгострокову звичку.

Природно, що при тренуваннях до якоїсь події мотивація набагато сильніше, але, поклавши руку на серце: невже всі ці зусилля ви витратите тільки на те, щоб сяяти пару днів, а потім повернутися в колишню ненависну форму?

Спробуйте заздалегідь налаштуватися на те, що ваші тренування приймуть стабільний характер: знайдіть постійне "вікно" в своєму розкладі, оберіть фітнес-клуб, басейн або парк з велосипедними доріжками ближче до додому. Але особливо важливо вибрати фізичну активність собі до душі, щоб зуміти полюбити навантаження.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *