Набирати зайві кілограми в зимовий період – це нормально

Чи потрібно сідати взимку на дієту, якщо тіло набирає вагу в силу абсолютно природних, біологічно обумовлених причин? Американські вчені з Університету Массачусетсу завершили дослідження, яке показало, що набирати зайві кілограми в зимовий період — це нормально, інформує Ukr.Media.

Автори роботи підтвердили: у холодну пору року зайві кілограми дійсно йдуть гірше, ніж влітку. Як вдалося визначити фахівцям, це пов'язано з хімічними процесами в головному мозку.

«Взимку через брак сонячного світла зменшується вироблення серотоніну. Саме ця речовина регулює відчуття голоду. З-за того, що взимку його виробляється менше, людина починає споживати більше простих вуглеводів, які сприяють збільшенню ваги», — пояснили вчені сезонний процес повноти.

За словами дослідників, з подібним явищем добре знайомі жінки. Під час передменструального синдрому в їх організмі також зменшується вироблення серотоніну, через що починає тягнути на солодощі, споживання яких може навіть стати безконтрольним.

Саме солодкі страви, особливо, насичені не тільки цукром, але і жиром, є головним джерелом вуглеводів, які спонукають до зростання жирової маси та загальної ваги, підкреслили експерти. До того ж взимку люди менше рухаються, більше сидять вдома перед телевізором. Але в теплу пору року вагу, як правило, вага нормалізується, вважають медики.

Зазначимо, що нещодавно вчені з Ізраїлю також виявили біологічний механізм повноти у людей. Співробітники Інституту Вейцмана з'ясували, що деякі люди «запрограмовані» на надлишок ваги з-за так званої кишкової мікробіоти — сукупності різних видів бактерій в їх організмі. Навіть схуднувши, такі люди знову набирають кілограми.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *