Ось як можливо схуднути без підрахунку калорій — такий спосіб пасуватиме всім для повільного, але впевненого зниження ваги

Швидкий спосіб звикнути до правильного і збалансованого харчування. Харчування, яке допоможе нормалізувати функції шлунково-кишкового тракту, інформує Ukr.Media.

Давайте спочатку розглянемо, навіщо потрібен цей принцип

Для хорошої роботи всього організму важливо отримувати всі потрібні нутрієнти. І багато в чому це залежить не тільки від якості харчування, але і від нормальної роботи шлунково-кишкового тракту. Харчуючись одним білком або різко урізуючи вуглеводи, ми влаштовуємо шок своєму кишечнику. Багато потрібних речовин просто "пролітають", не засвоюючись в організмі.

Щоб добре засвоїлися білки потрібна клітковина з овочів. А для збереження працездатності протягом дня недостатньо поїсти вівсянку на сніданок — складні вуглеводи потрібні нам весь день. Тому адепти принципу "Гарвардської тарілки" закликають їсти білки, вуглеводи і клітковину у кожене приймання їжі.

Це йде врозріз з деякими популярними уявленнями про дієту, але допомагає уникнути різкого перекосу різних прийомів їжі, коли ми їмо, наприклад вуглеводи тільки з ранку, а ввечері — тільки білки. Кишечник не радий таким "гойдалкам".

У чому полягає принцип здорового харчування?

Візьміть плоску тарілку приблизно 20-26 см в діаметрі, подумки розділіть її навпіл, і одну половину — знову навпіл. Тобто у вас повинно вийти 3 частини — 50%, 25% і 25%.

На кожне приймання їжі заповнюємо цю тарілку наступним чином:

  • 50% — овочі;
  • 25% — білкові продукти;
  • 25% — складні вуглеводи.

Тепер розглянемо докладніше кожну частину

Овочі

Виходить, що половину раціону складають овочі. Вони низькокалорійні і багаті на вітаміни. А головне — в них міститься клітковина, яка необхідна для здоров'я шлунково-кишкового тракту. Також клітковина допомагає схудненню, виводячи токсини з організму. Парадоксально, але саме клітковини найчастіше і не вистачає сучасним людям.

На нашій тарілці доречні овочі майже в будь-якому вигляді — крім, смажених на олії. Тобто це можуть бути нарізки і салати зі свіжих овочів, тушковані, варені, парові або приготовані на грилі.

Тут є виняток — це картопля і бобові. Картопля багата вуглеводами, а бобовим місце на білковій частині тарілки.

Зелень теж належить до овочів, тому щедро прикрашайте петрушкою свої страви — так тарілка виглядає апетитніше.

Білки

Це будматеріали для наших м'язів. Вони потрібні, навіть якщо ви не нарощуєте м'язову масу.

Тут можна розмістити м'ясо (краще біле), рибу і морепродукти, яйця і сир. Вегетаріанці можуть сміливо розміщувати бобові та соєві продукти.

Вуглеводи

Це паливо для нашого життя на всіх рівнях. Складні вуглеводи довше перетравлюються і дають необхідну енергію поступово — цього часу якраз вистачає до наступного приймання їжі.

Розмістіть на цій частині тарілки різні крупи в готовому вигляді (гречка, рис, булгур), макарони з твердих сортів пшениці, цілозерновий хліб або картоплю (варена або печена).

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *