Плями від кулькової ручки — дізнайтеся, як і чим вивести?

Одним із найбільш затребуваних предметів серед школярів, студентів та дорослого працюючого населення є кулькова ручка. Нерідко її використання стає причиною появи плям на одязі. Вивести їх за допомогою прального порошку досить важко. Тому існують інші методи видалення чорнила з одягу. Головне дотримуватися правила: вжити заходів для видалення плями якнайшвидше, інформує Ukr.Media.

Експрес-метод видалення чорнила

Свіжу пляму можна вивести звичайним засобом для виведення плям.

Для цього потрібно діяти поетапно:

 • нанести на пляму обраний засіб;
 • через 15 хвилин замочити одяг у холодній воді;
 • через пів години випрати річ за допомогою прання.
 • За відсутності засобу для виведення плям можна використовувати інші засоби, наприклад, дрібну сіль або тальк. Якщо їх посипати на пляму і накрити вологою серветкою, а через час одяг випрати, то від чорнила не залишиться і сліду.
 • У домашніх умовах можна знайти й інші засоби, що справляються з видаленням не тільки свіжих плям, але й застарілих.

  Домашні засоби для видалення чорнила

  Хоч їх і досить багато, але не кожен з них підійде до певної тканини. Вибравши невідповідний засіб, можна легко зіпсувати одяг.

  Лимон

  Підійде для видалення плям на білих тканинах. Для кольорових тканин його також використовують, але тільки скорочують час впливу, щоб уникнути знебарвлення. На пляму видавлюють невелику кількість соку лимона та зверху посипають сіллю. За кілька хвилин одяг перуть.

  Нашатирний спирт

  Очистить лляну та бавовняну тканину. Для цього 200 мл. води розводять чайну ложку спирту. Отриманий засіб підігрівають та за допомогою вати наносять його на забруднення. Далі — річ прогладжують через змочену марлю. Якщо залишаються розводи, то вони легко видаляться чистою ганчірочкою змоченою в 10% розчині нашатирю.

  Спирт та горілка

  Допоможуть очистити речі з натуральної та штучної шкіри. Для цього пляму протирають ватним диском, змоченим у вибраній рідині. У міру забруднення його змінюють.

  Кисломолочні продукти

  Кефір, кисле молоко.

  Підійдуть для виведення чорнила з речей із шовку та вовни. Тканину із плямою потрібно замочити на 20 хвилин. Після чого річ потрібно випрати.

  Господарське мило

  Виведе плями із джинсової тканини. Для цього його збивають у густу піну та наносять на річ. За допомогою щітки відтирають забруднення. Якщо його розміри великі, попередньо можна використовувати спирт.

  Сода

  Впоратися із чорнильними плямами на делікатних тканинах. За допомогою води роблять суміш, яку наносять на забруднене місце. Через 10 хвилин соду прибирають, а річ перуть.

  Гліцерин

  Впорається з очищенням чорнильних забруднень на пофарбованих тканинах. Для цього пляму протирають змоченою в ньому ваткою. Через годину річ прополіскують у розчині води з невеликою кількістю солі. При необхідності річ перуть.

  За допомогою перерахованих засобів не важко позбутися свіжих чорнильних забруднень. У разі застарілих плям час впливу засобів доведеться збільшити. Можливо, доведеться скомбінувати деякі з них.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *